کد خبر: ٧٧٠٧٥/ ٠٩:١٢ - سه شنبه ١ خرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1559
چاپ
ارسال به دوست
معاونت درمان, گروه خبری RSS
طرح تحول سلامت، طرح خوبی است که نیاز به اصلاحات دارد
برگزاری جلسه تصمیم گیری در مورد چگونگی ارائه خدمات ارتوپدی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه
دکتر رضایی گفت: انتظار داریم بعنوان یک وظیفه ملی با همفکری رؤسای بخش های بالینی و اعضای هیأت علمی، با استفاده از راهکار افزایش کارایی و جلب مشارکت مردم خدمات مطلوب درمانی به بیماران تداوم داشته باشد.

گالری عکس

جلسه تصمیم گیری در مورد چگونگی ارائه خدمات ارتوپدی در دانشگاه، روز دوشنبه 31 اردیبهشت 97 در طبقه هشتم ستاد مرکزی دانشگاه، با محوریت افزایش کارایی و کاهش هزینه و موضوع ارائه راهکارهایی برای تعدیل خدمات گران قیمت ارتوپدی تشکیل شد.
در این جلسه، معاون درمان، معاون غذا و دارو، مدیر گروه ارتوپدی دانشگاه، رئییس داروخانه های بیمارستانی، روسای بیمارستان های امام، سینا و شریعتی و روسای بخش های ارتوپدی آن بیمارستان ها به همراه رابط تحول نظام سلامت دانشگاه حضور داشتند.
دکتر رضایی معاون درمان دانشگاه در این خصوص گفت: بازار اقتصاد و سلامت در کشور بالغ بر 140 هزار میلیارد تومان می شود که تأمین هزینه های آن توسط دولت با توجه به حجم اقتصاد ملی، امکان پذیر نیست. علاوه بر مشارکت مردم در حوزه سلامت، نیازمند افزایش کارایی و کنترل هزینه ها در این بخش هستیم. انتظار داریم بعنوان وظیفه ملی با همفکری رؤسای بخش های بالینی و اعضای هیأت علمی، با استفاده از راهکار افزایش کارایی و جلب مشارکت مردم، خدمات مطلوب و مؤثر درمانی به بیماران تداوم یابد.
در ادامه دکتر طهماسبی رئیس بخش ارتوپدی بیمارستان شریعتی گفت: طرح تحول سلامت، طرح خوبی است که نیاز به اصلاحات دارد. مشکل کمبود اعتبارات نظام سلامت خاص کشور ایران نیست، در تمام دنیا حتی کشورهای پیشرفته مثل انگلستان با این مشکل روبه رو هستند.
وی در ادامه بر لزوم تدوین گایدلاین و پروتکل در دانشگاه تاکید کرد و افزود: باید این گایدلاین ها را پس از تدوین در دانشگاه اجرا و در اختیار وزارت بهداشت قرار دهیم. همچنین ما از برگزاری مستمر این جلسات استقبال می کنیم.
دکتر مرتضوی، رئیس بخش ارتوپدی مجتمع بیمارستانی امام خمینی گفت: اگر پزشکی یا بخشی صرفه جویی کرد باید آن را مد نظر قرار داد. ضمنا پیشنهاد می شود، هزینه های هر بخش به اطلاع هیأت علمی و رئیس بخش برسد.
همچنین در این جلسه، دکتر گل بخش رییس بخش ارتوپدی بیمارستان سینا، سپردن تعیین اولویت ها به رؤسای بخش ها را ضروری خواند.
در پایان این نشست، روسای بخش های ارتوپدی بیمارستانهای شریعتی، امام خمینی و سینا و مدیر گروه ارتوپدی پیشنهاداتی در این خصوص ارائه کردند که: تدارک لیست انتظار بخش بطور نرم افزاری، اختصاص یارانه بیمارستان برای تجهیزات و پروتز ها به اقشار آسیب پذیر، اطلاع رسانی در خصوص، سقف هزینه هر بخش از طریق HIS بیمارستان به رئیس بخش جهت اعمال اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه، لزوم ایجاد نگاه ویژه وزارت متبوع  به بیمارستان های ریفرال و تربیت کننده فلوشیپ و در نهایت در نظر نگرفتن برخی از محدودیت های اعتباری برای این قبیل از بیمارستان ها، از جمله این پیشنهادها بود.

عکس و خبر: باهو

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/03/06 10:47
0
0
سلام قیافه گیری بسه حقوق کارشناسان مثل من کمه
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد