کد خبر: ٧٧٠٩٦/ ١٣:٥٥ - سه شنبه ١ خرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 452
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی
بیانیه و گزارش رییس بیمارستان فارابی در ارتباط با عملکرد گروه اجرائی سمینار سالیانه فارابی
رییس بیمارستان فارابی در گزارشی اقدامات اجرایی صورت گرفته در بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی را ارائه کرد.

 به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، دکتر سید حسین صدر السادات،رییس بیمارستان فارابی با انتشار بیانیه ای گزارش اقدامات گروه اجرائی بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی را اعلام کرد که به شرح زیر است:
سمینار سالیانه فارابی میراث گرانبهای مردان و زنان بلند همتی است که در راه اعتلای دانش چشم پزشکی و خدمت به مردم عزیز ایران اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نکردند و امسال بیست و چهارمین دوره برگزاری آن را با شکوه و شایستگی همیشگی نظاره گر بودیم. در پایان برگزاری موفقیت آمیز این سمینار لازم دانستم که گزارشی مختصر از اقدامات اجرائی این رویداد علمی چشم پزشکی ایران خدمت شما عزیزان ارائه نمایم تا زحمات بسیار زیاد همکاران را در کمیته های علمی و اجرائی این سمینار که طی یکسال تلاش و زحمت بی وقفه امکان برگزاری چنین همایش بزرگی را به منظور  استفاده حداکثری از محیطی علمی و پویا برای شرکت کنندگان فراهم نمودند، ارج نهاده باشیم.
1. مقدمات برگزاری سمینار بیست و چهارم بلافاصله پس از پایان بیست و سومین سمینار آغاز و با تعیین زمان سمینار ( 14 – 12 اردیبهشت 97 ) با هتل المپیک مذاکره و مکان برگزاری هم رزرو گردید؛ اما چندین ماه بعد هتل به علت تعمیرات اساسی اعلام نمود که قادر به ارائه سرویس مناسب جهت  برگزاری سمیناری به بزرگی سمینار فارابی در آن تاریخ نیست . لذا بیش از یک ماه طول کشید تا با بررسی مکان های مختلف پژوهشگاه صنعت نفت انتخاب و قراردادهای لازم منعقد گردید .
2. پس از تعیین زمان و مکان مناسب سمینار ، اصلی ترین دغدغه تیم اجرائی و علمی سمینار ، برگزاری هرچه باشکوه تر سمینار با محتوای علمی بالا و متنوع بود، به طوریکه جایگاه برتر همیشگی سمینار فارابی در مقایسه با  سمینارهای مشابه را حفظ کند. این مهم به یاری خداوند و با همکاری و تعامل کم نظیر گروه های چشم پزشکی دانشگاههای علوم پزشکی اصفهان، اهواز ، ایران ، تبریز ، رشت ، زاهدان ، شهید بهشتی ، شیراز ، مشهد و یزد و چشم پزشکان بخش های خصوصی ؛ با اعضای محترم هیئت علمی گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران ( بیمارستان فارابی ) به انجام رسیده و توانستیم یکی از بهترین سمینارهای چشم پزشکی در سالهای اخیر را محقق نمائیم . این در حالی بود که نگرانی هائی از بابت نزدیک بودن فاصله زمانی سمینار مشابه چشم پزشکی برای برگزارکنندگان وجود داشت . اما همانطور که شاهد بودیم این همایش بزرگ علمی چشم پزشکی کشور با کمترین نقص و با بالاترین سطح علمی و شرکت کننده در نوع خویش ، موجب سربلندی همکاران من در بیمارستان فارابی شد.
3. سومین بخش این گزارش مربوط به برنامه های جانبی علمی . ورزشی . تفریحی و نمایشگاهی تجهیزات پزشکی سمینار می باشد که امسال هم به نحو احسن برگزار گردید و علیرغم مشکلات مالی فراوان که در شرایط سخت اقتصادی پیش روی ما بود ، با همکاری سخاوتمندانه شرکت های تجهیزات پزشکی به انجام رسید که در اینجا باید از تمامی آنان قدردانی نموده و آرزو نمایم با رفع مشکلات اقتصادی کشور در سالهای آینده بتوانیم علاوه برآنان سایر شرکت های مرتبط با چشم پزشکی را هم کنار خود داشته باشیم تا با عرضه جدیدترین تجهیزات و تکنولوژی های روز بر غنای سمینار خود بیافزائیم.
4. اینجانب به عنوان رئیس بزرگترین مرکز چشم پزشکی کشور از تمامی دانشگاههای علوم پزشکی کشور و انجمن چشم پزشکی ایران درخواست دارم که جهت استفاده هرچه بهتر همکاران چشم پزشک از سمینارهای مختلف سالیانه چشم پزشکی توجه داشته باشند که فاصله زمانی مناسبی بین این سمینارها لحاظ گردد . بدین منظور سمینار سالیانه فارابی که همه ساله در اردیبهشت ماه برگزار می گردد  برنامه پنج سال آینده خود را اعلام نموده است .
در پایان وظیفه خویش می دانم ازتمام کسانی که در این کار تیمی بزرگ قبول زحمت نموده و ما را در برگزاری باشکوه بخش های مختلف علمی و برنامه های جانبی سمینار یاری نمودند ، اساتید و اعضای محترم هیئت علمی و درمانی، فلوها و دستیاران عزیز بیمارستان فارابی ، مدیر محترم گروه چشم پزشکی و روءسای بخش های بیمارستان فارابی و بویژه دبیر علمی سمینار جناب آقای دکتر سید ضیاء الدین طباطبائی ، مدیران و مسئولین بیمارستان فارابی ، کارکنان زحمتکش بیمارستان و گروه اجرائی و علمی برگزارکننده سمینار کمال تشکر و قدردانی را بنمایم و توفیق روزافزون آنان در خدمت به اعتلای علمی و درمانی کشورعزیزمان را از خداوند بزرگ خواستارم .
امیدوارم در سالهای آتی نیز این سمینار با قوت و بهتر از امسال راهش را ادامه داده و نقش خود رادرارتقای دانش چشم پزشکی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی ایفا نماید.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد