کد خبر: ٧٧٨٣٣/ ١٥:٠٧ - شنبه ٢ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 795
چاپ
ارسال به دوست
معاونت غذا و دارو, گروه خبری RSS
مصاحبه اختصاصی رئیس فدراسیون بدنسازی در غرفه معاونت غذا و دارو  تهران در ششمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی
پورعلی‌فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام  از غرفه معاونت غذا و دارو در ششمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو، پورعلی‌فرد در پاسخ به این سوال که آیا شما به برچسب اصالت اهمیت می دهید و استفاده می کنید گفت: ما تلاش می کنیم هم از طرف خانواده و دوستان به جاهای معتبر برای خرید محصول مراجعه کنیم.
او در پاسخ به این سوال که تا به حال پیش آمده که یک کالای تقلبی بخرید؟ گفت:بله؛ معمولا خرید را به عهده خانواده قرار داده ایم که ممکن است پیش آمده باشد. در موردی خانواده با مراجعه به داروخانه برای خرید؛ محصول ویتامینه خریداری کردند که بنده متوجه شدم که محصول ویتامینه دارای دو برچسب است که برچسب زیرین فاقد کد و تاریخ اعتبار بوده که سریعا با مراجعه به داروخانه عودت داده شد که در جواب ما گفتند که ببخشید اشتبا شده.
پورعلی‌فرد گفت: هرقدر این برچسب ها و اصالت کالا به عموم مردم آموزش داده شود و آگاهی مردم را بالا ببریم امکان خطا کم خواهد شد؛ و اگر مردم هم با سیستم همکاری داشته باشند قاچاق کالا و خرید آن به صفر خواهد رسید و مردم و جامعه ای سالم خواهیم داشت.
وی درباره کمپین این نمایشگاه برای آگاهی برچسب اصالت گفت: در فدراسیون یکی از اهداف اصلی قبل از قهرمان شدن بحث آموزش و اطلاع رسانی است. بنابراین در کلاس های متعدد و برنامه های آموزشی متعدد برای آگاهی مردم وقتی کسی به باشگاه و یا یک مربی مراجعه می کند باید این اطلاعات و آگاهی را داشته باشد؛ بنابراین این هم مستثنی از این قضیه نیست هر چه اطلاع رسانی و آگاهی مردم در بحث ورزش و مکمل ها بیشتر باشد طبیعتا راضی تر خواهند بود.
سمپوزیوم پایش سلامت مکمل‌های ورزشی همزمان با ششمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی برگزار شد و فهرست ممنوعه و تغییرات آن در سال ۲۰۱۸، تازه‌های طراحی برنامه غذایی ورزشکاران، غذاهای عملگرا و نقش آنها در ورزش، مکمل‌های ارگوژن در ورزش، ترکیب بدن و کنترل وزن؛ اهداف و روش‌ها به عنوان محورهای سمپوزیوم پایش سلامت مکمل‌های ورزشی اعلام شده اند.
خبر: آب پر
عکس: ابراهیمی

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد