کد خبر: ٧٧٨٣٧/ ١٧:٤٢ - شنبه ٢ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 2189
چاپ
ارسال به دوست
معاونت دانشجویی, مديريت تربيت بدني, گروه خبری RSS
گزارش ماهانه معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه به دانشجویان - خرداد 1397
دکتر فرزین حلب چی، در دوره چهارساله جدید دانشگاه و در جایگاه معاون دانشجویی و فرهنگی، مطابق هفت ماه گذشته گزارشی از دست آوردها و فعالیت های صورت گرفته در حوزه های فرهنگی و رفاهی برای آگاهی و همراهی دانشجویان دانشگاه منتشر کرد.

عید فطر آمد و ماه رمضان گشت تمام                                                  به شمـا همسفران سفر روزه سلام
روزه هاتان همه در پ
یش خـداونـد قبول                                                 روزگار خوشتـان مظهر توفیق مـدام


بهار 97 هم به پایان رسی
د و همزمان ماه بهار قرآن نیز طی شد. ضمن تبریک عید سعید فطر به تمامی بندگان مخلص خدا، امیدوارم توفیق بهره مندی از این ایام پربرکت نصیب تک تک شما عزیزان شده باشد.

در این قسمت طبق روال چند ماهه در مورد برخی از رویدادهای مهم حوزه دانشجویی فرهنگی دانشگاه در ماه گذشته اشاره‌ای خواهم داشت.

 برنامه‌ریزی برای بهبود وضعیت اسکان خوابگاهی

  یکی از اقدامات مهمی که طی ماه گذشته در حوزه دانشجویی دانشگاه صورت پذیرفت، برنامه ریزی برای بهینه سازی وضعیت ساختمانی و رفاهی در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه است. همانگونه که قبلاً نیز اشاره کرده ام، متأسفانه ساختمان‌های خوابگاهی با توجه به قدمت و فرسودگی وضعیت چندان مناسبی ندارند و اصلاح این امر از اولویت های اصلی ما در حوزه دانشجویی است. بر این مبنا بررسی جامع مشکلات خوابگاه ها انجام و نظر مساعد دست اندرکاران دانشگاه از جمله رئیس دانشگاه، معاونت توسعه و دفتر فنی دانشگاه برای تأمین اعتبار و بررسی فنی لازم جهت رفع نقیصه های ساختمانی کل خوابگاه ها جلب گردید و به امید خدا این برنامه های عمرانی اولویت بندی شده و مصمم هستیم در فرصت محدود تعطیلات تابستانه خوابگاه ها، قسمت عمده ای از پروژه انجام شود. اصلاحات تأسیساتی و ساختمانی در کل خوابگاه های دانشگاه و عملیات ایمن سازی و مقاوم سازی خوابگاه دانشجویی دخترانه دمشق از اهم این پروژه‌ها است.
بدیهی است که اجرای مناسب و رسیدن به بیشترین بازده در این زمان کوتاه مستلزم تلاش ویژه همکاران حوزه معاونت دانشجویی بویژه مدیریت امور خوابگاه‌ها و همکاری و مشارکت صمیمانه دانشجویان عزیز خوابگاه ها است که پیشاپیش از این همدلی و همکاری تشکر کرده و بابت مشکلات غیرقابل اجتنابی که در این مدت کوتاه برای ساکنین ایجاد خواهد شد، پوزش می طلبم.
پروژه ساخت آشپزخانه مرکزی و سالن ورزشی چندمنظوره ویژه دانشجویان دختر در خوابگاه کوی دختران از سایر پروژه هایی است که به امید خدا به زودی کلید خواهند خورد و در بهبود کیفیت غذای دانشجویی و افزایش سرانه و دسترسی به اماکن ورزشی دانشجویی مؤثر خواهند بود.

مسابقات ورزشی دانشجویی در ماه مبارک رمضان


ماه مبارک رمضان ماه تزکیه و تهذیب و پرداختن به کلیه حسنات است. یکی از سنت های حسنه در این ماه پرداختن به فعالیت ورزشی است که نه تنها در ماه مبارک رمضان نباید تعطیل شود، بلکه همراه با ملاحظاتی به ارتقای وضعیت جسمانی و روحی فرد در این ماه شریف کمک می کند. در گذشته ای نه چندان دور، کوچه پس کوچه های شهرها شاهد حضور پرشور جوانان در مسابقات ماه رمضان بود. اگرچه به تبع گذر زمان و تغییرات شگرفی که در رفتارهای اجتماعی فرهنگی شهروندان جامعه ایجاد شده، چنین صحنه هایی به ندرت مشاهده می شوند، ولی برگزاری جام لیله القدر و حضور 26 تیم دانشجویی دانشگاه در این مسابقات علیرغم تقارن با فصل امتحانات پایان نیمسال را می توان به فال نیک گرفت.

تشکیل کارگروه و برگزاری جلسات هم اندیشی خیرین حامی دانشجو


یکی دیگر از اقداماتی که طی ماه گذشته انجام شد، تلاش برای جلب حمایت سازمان یافته از حوزه دانشجویی دانشگاه است. در این راستا جلسات متعددی با رئیس دفتر دانش آموختگان دانشگاه، معاون اجتماعی فرهنگی، مدیر امور مالی دانشگاه و کلیه مدیران حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی برگزار گردید. هدف از این جلسات اتخاذ راهکارهای عملیاتی اثربخش برای جلب حمایت خیرین (شامل اعضای هیأت علمی و دانش آموختگان دانشگاه، اولیای متمکن دانشجویان شاغل به تحصیل و نیز خیرین خارج دانشگاهی) در دو محور تامین کمک مالی مستقیم یا ارائه وام قرض الحسنه به دانشجویان کم برخوردار و توسعه زیرساخت های رفاهی برای دانشجویان دانشگاه (ساخت خوابگاه های استاندارد، اماکن فرهنگی و ورزشی و ....) است. امیدوارم با توجه به محدودیت شدید منابع دولتی، اتخاذ این راهبرد جدید بتواند دانشگاه را در مسیر اعتلا و پیشرفت خدمات دانشجویی حفظ نماید.

در ماه اخیر فعالیت های دیگری نیز در حوزه دانشجویی صورت پذیرفت که از جمله می توان به برگزاری مسابقات کتاب خوانی ویژه دانشجویان، برگزاری دومین جلسه شورای صنفی مرکزی دانشجویان، برگزاری مراسم بزرگداشت مرحوم دکتر مجید ساسانی فارغ التحصیل و هنرمند فقید دانشگاه و تشکیل شورای روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی اشاره کرد.
     والسلام

31 خرداد 1397

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#