کد خبر: ٧٧٨٥٦/ ١٦:٠٦ - يکشنبه ٣ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 621
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان ضيائيان, گروه خبری RSS
دیدار گروه طب سالمندی مرکز آموزشی درمانی ضیائیان با نمایندگان بیمه‌ها
در نشستی که گروه طب سالمندی مرکز آموزشی درمانی ضیائیان با نمایندگان بیمه‌ها داشتند در خصوص تخصیص بیمه به ویزیت متخصصان طب سالمندی گفتگو شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی ضیائیان، جلسه گروه طب سالمندی با نمایندگان بیمه ها در خصوص تخصیص بیمه به ویزیت متخصصان طب سالمندی روز یکشنبه 3 تیر ماه 97  در سالن کنفرانس مرکز برگزار شد.
در ابتدا این نشست دکتر عفت پناه، رئیس بیمارستان ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه در خصوص بخش سالمندان، موقعیت و ماهیت کار این بخش توضیح داد و از این بخش بعنوان اولین بخشی که در سطح خاورمیانه در این زمینه فعالیت می کند نام برد.
دکتر فرناز اعتصام، مدیر گروه طب سالمندی در مورد لزوم تشکیل این جلسه با نمایندگان بیمه ها به موضوعاتی اشاره و به تحت پوشش قرارگرفتن ویزیت متخصصین طب سالمندی تاکید کرد.
دکتر شیما، رئیسی متخصص طب سالمندی درباره رشته طب سالمندی و شرایط سالمندی در دنیا صحبت کرد و گفت: جامعه ایرانی با گام‌هایی شتابنده به سمت سالمندی پیش می‌رود و طولی نمی‌کشد که سالمندی پدیده‌ای غالب و مشکل‌آفرین برای جامعه می‌شود، به نظرمی‌رسد سلامت سالمندی در کشور در شرایط کنونی نیازمند مراقبت‌های ویژه این دوره حیاتی در شاخه‌های خانواده، اجتماعی، پزشکی و پرستاری است.
وی با بیان اینکه با گذشت زمان  و رسیدن به دوران  پیری و ضعف‌های ناشی از آن، بستر بروز بسیاری از بیماری های جسمی و روحی برای سالمندان مهیا می‌شود گفت: هرچه شناخت فرد و اطرافیان آن نسبت به مسایل سالمند بیشتر باشد، وی با مشکلات کمتری مواجه خواهد شد.
در پایان جلسه  تبادل نظر بین نمایندگان بیمه و  اساتید گروه طب سالمندی صورت پذیرفت و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شد.
توضیح اینکه دکتر زنده‌دل، معاون آموزشی مرکز، دکتر فرناز اعتصام، دکتر زهرا وهابی، دکتر علیرضا نمازی، دکتر رضوان هاشمی معاون پژوهشی، دکتر زهرا بدرخواهان، دکتر مهین السادات عظیمی رئیس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت، دکتر فریده قاسمی نماینده بیمه نیروهای مسلح، دکتر بهزاد دادبخش نماینده بیمه نیروهای مسلح، دکتر رمضان گلچین و  دکتر کریم مهام نماینده سازمان تامین اجتماعی، دکتر مهناز اخگر نماینده بیمه سلامت و بریری کارشناس آموزش در این جلسه حضور داشتند.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد