کد خبر: ٧٧٨٧٢/ ١٢:٣٨ - دوشنبه ٤ تير ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 510
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان امام خمینی
برگزاری جلسه توجیهی و هماهنگی اولین دوره طرح داوطلبانه «مرهم باشیم» در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)
از اهداف اصلی این طرح می توان به تقویت مهارت های ارتباطی دانشجویان پزشکی از طریق راهنمایی و مصاحبه با جویندگان خدمت و پرورش قوه همدلی با بیماران اشاره کرد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، جلسه توجیهی و هماهنگی اولین دوره طرح داوطلبانه «مرهم باشیم» یکشنبه 3 خرداد 97 در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با حضور دانشجویان داوطلب برگزار شد.
در این طرح که با همکاری واحد نظارت بر درمان مجتمع و گروه آموزشی مهارت‌های ارتباطی دانشکده پزشکی برای اولین بار در این مرکز اجرا می‌شود، دانشجویان پزشکی در مقطع پیش بالینی پس از کسب مهارت‌ها و آموزش‌های لازم به‌طور داوطلبانه به راهنمایی و کمک به مددجویان می‌پردازند.
از اهداف اصلی این طرح می‌توان به تقویت مهارت‌های ارتباطی دانشجویان پزشکی از طریق راهنمایی و مصاحبه با جویندگان خدمت و پرورش قوه همدلی با بیماران اشاره کرد.
از دیگر اهداف اجرای این طرح بازخورد مشکلات رؤیت شده درروند درمان، توسط این داوطلبین به‌عنوان شخص ثالث، به مسئولین مربوطه به‌منظور بهبود کیفیت خدمات ارائه‌شده این مرکز است.
دکتر علی لباف رئیس واحد نظارت بر درمان مجتمع و مسئول طرح در ارتباط با رویکرد این برنامه اظهار داشت: درک مفهوم ناخوشی (illness) و اثرات آن بر زندگی بیمار امری مهم و درعین‌حال مغفول‌مانده است که ما به‌نوعی از آن به مرهم بودن تعبیر کرده‌ایم.
 راه رسیدن به این توانمندی ارزشمند در پزشکان، آموزش مهارت برقراری ارتباط مؤثر در قالب مواجهه مستقیم با بیماران است.
دانشجویان در این طرح ضمن شرکت در این امر داوطلبانه، با بخش‌های مختلف بیمارستان و کارکرد هر واحد آشنا می‌شوند و نظام سلامت را از نگاه یک بیمار مشاهده کرده و بر روی آن تحلیل نقادانه و بازاندیشی خواهند داشت.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد