کد خبر: ٧٨٧٠٦/ ١٣:٥٢ - دوشنبه ١ مرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 807
چاپ
ارسال به دوست
معاونت غذا و دارو, گروه خبری RSS
دومین جلسه کمیته پیگیری شیوه‌نامه مبارزه با قاچاق مواد خوراکی و آشامیدنی برگزار شد
دومین جلسه کمیته شیوه‌نامه مبارزه با قاچاق مواد خوراکی و آشامیدنی باهدف مبارزه قاچاق اقلام سلامت‌محور و حمایت از کالای ایرانی در معاونت غذا و دارو تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ دومین جلسه کمیته شیوه‌نامه مبارزه با قاچاق مواد خوراکی و آشامیدنی به‌منظور پیگیری مصوبات جلسات گذشته با حضور دکتر منان حاجی محمودی معاون غذا و دارو دانشگاه، مدیران و کارشناسان معاونت غذا و دارو و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا، صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف تهران، رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای و رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران  30 تیر 97 در محل سالن شورای معاونت غذا و دارو تهران برگزار شد.
در این جلسه دکتر حاجی محمودی ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه، توضیحاتی در خصوص مصوبات جلسه گذشته در رابطه با پیگیری شیوه‌نامه مبارزه با قاچاق مواد خوراکی و آشامیدنی، معرفی برنامه‌های کمیته در سال 97، حضور هیئت‌امنا و نقش آن‌ها در بازار، اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اتحادیه بنکداران مواد خوراکی و آشامیدنی، برگزاری آموزش‌های دوره‌ای با عنوان مبارزه با قاچاق اقلام سلامت‌محور و افزایش ساعت آموزش در اصناف و واحدهای بهداشتی و استفاده از ظرفیت اتحادیه‌ها، هیئت‌امنای بازار و گشت مشترک با دادستانی، پیگیری و هماهنگی مسئول اتوماسیون اتاق اصناف و دانشگاه‌ها به‌منظور تسریع در جهت اخذ مجوز بهداشتی برای واحدهای صنفی ارائه و حاضرین در جلسه راهکارها، نظرات و پیشنهادهاي خود را در این خصوص اعلام کردند.
همچنین در ادامه دکتر ابوالفضل نجاریان مشاور اجرایی معاونت غذا و دارو تهران به ارائه محورهای برنامه‌های اجرایی کمیته پیگیری شیوه‌نامه مبارزه با قاچاق مواد خوراکی و آشامیدنی در سال 97 پرداخت و مقرر شد تا جلسات آتی با حضور هیئت‌امنای بازار و اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای به‌منظور همکاری و تعامل بیشتر برای آموزش، نظارت و ... برگزار شود.
در پایان جلسه نیز تفاهم‌نامه آموزشی با اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای با معاون غذا و دارو دانشگاه امضا شد.

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد