کد خبر: ٧٨٧٢٩/ ١٤:٠٦ - سه شنبه ٢ مرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 871
چاپ
ارسال به دوست
معاونت درمان, گروه خبری RSS
برگزاری جلسه کارگروه بهبود نظام مدیریت خدمات درمانی در مراکز بیمارستانی
در راستای عملیاتی‌کردن برنامه‌های استراتژیک معاونت درمان دانشگاه، سومین جلسه کارگروه بهبود نظام مدیریت خدمات درمانی در مراکز بیمارستانی با حضور اعضا برگزار شد.

گالري عکس
این جلسه روز سه شنبه 2 مرداد 97 در سالن اجتماعات معاونت درمان برگزار شد.
دکتر سعیدپور، مشاور معاون درمان با اشاره به برگزاری جلسات منظم و مستمرکارگروه‌های مربوط به پیاده‌سازی برنامه عملیاتی این معاونت گفت: کارگروه بهبود نظام مدیریت خدمات درمانی در مراکز بیمارستانی از کارگروه های اصلی است که در ذیل برنامه استراتژیک معاونت درمان دیده شده و اقدامات مهمی در آن پیگیری می شود که شامل مدلسازی در خصوص نحوه اداره بیمارستان‌ها، مدلسازی تامین و تخصیص منابع مالی بیمارستان‌ها، مدل‌سازی نظام پرداخت به ارائه‌دهندگان خدمت، بهبود مدیریت خرید و نگهداری تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای، ارتقای زنجیره خدمات آزمایشگاهی، افزایش جذب منابع خیرین سلامت، ارتقای بهره‌وری سرمایه انسانی و نهایتا، ارتقای بهره‌وری تاسیسات و فضای فیزیکی است. البته پرداختن به هر یک از این موارد نیز به تنهایی حائز اهمیت است، به ویژه در حال حاضر با توجه به رویکرد صرفه جویی هزینه که موضوعی بسیار جدی است. امیدواریم در این کارگروه با همفکری اعضا به اهداف تعیین شده به خوبی دست یابیم.
وی در ادامه از دکتر انوری بابت قبول مسئولیت دبیری کارگروه تشکر کرد و آن را نمادی بارز از توجه معاونت درمان در بهره‌گیری از پتانسیل بالای مدیران بیمارستانی خواند.
در ادامه دکتر انوری مدیر بیمارستان روزبه و دبیر کارگروه بهبود نظام مدیریت خدمات درمانی در مراکز بیمارستانی در خصوص نتایج جلسات گذشته این کارگروه و کمیته‌هایی که ذیل آن تشکیل شده توضیحاتی داد و افزود: نیاز است زیر گروه‌های این کارگروه برنامه‌ها، شاخص های حائز اهمیت و پیشنهادات اجرایی خود را براي تجمیع و تصمیم‌گیری در جلسه آتی با حضور معاون درمان، طرح و ارائه کنند.  
وی همچنین بر لزوم همفکری و همکاری معاونت توسعه و معاونت اجتماعی در پیشبرد برخی از اقدامات مشترک با حوزه درمان دانشگاه، تاکید کرد.
دکتر بدو رییس مرکز طبی کودکان گفت: تعهد مدیریت ارشد سازمان ضامن اجرای برنامه استراتژیک بوده و بدون آن نمی توان امید چندانی به اجرای برنامه ها داشت.
دکتر عباسی مدیر نظارت و اعتباربخشی معاونت درمان نیز گفت: همه ما به مشکلات موجود واقفیم لیست کردن مشکلات موجود در این جلسات اگر چه لازم است ولی کافی نیست. بهتر است تمرکزمان را بر ارائه راه حل های اجرایی معطوف کنیم. خرد کردن برنامه ها در این مسیر تسهیل کننده است.
مهندس درویش، رییس تجهیزات پزشکی معاونت درمان گفت: یکی از برنامه‌های اصلی ما در بحث بهبود مدیریت خرید و نگهداری تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای، موضوع آموزش به مهندسان و اپراتورهای مراکز درمانی است.
دکتر مخترع، مدیر بیمارستان رازی و عضو کارگروه گفت: بهتر است بیشتر بر محورهایی از برنامه تمرکز کنیم که با سیاست‌های فعلی وزارت متبوع همراه باشد.
دکتر ورعی، سرپرست مدیریت پرستاری دانشگاه نیز بر لزوم استفاده از تجارب داخلی و بین المللی در تدوین برنامه های استراتژیک معاونت درمان تاکید کرد.
عکس و خبر: باهو

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد