کد خبر: ٧٨٧٧٨/ ١٢:٤٤ - چهارشنبه ٣ مرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1771
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
کاربرد ابزار GRADE-CERQual در تحقیقات کیفی برای تصمیم گیری مبتنی بر شواهد برگزار شد
هدف از برگزاری این کارگاه توانمندسازی محققان و تصمیم گیران نظام سلامت در به کارگیری تحقیقات کیفی در تصمیم گیری های مبتنی بر شواهد در نظام سلامت است.

کارگاه کاربرد GRADE-CERQual در تحقیقات کیفی برای تصمیم گیری مبتنی بر شواهد 3 مرداد 97 به همت مؤسسه ملی تحقیقات سلامت و حمایت دفتر روابط بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن هوشمند همایش های رازی برگزار شد.
ابزار GRADE-CERQual یک ابزار دقیق برای ارزیابی هدفمند یافته های تحقیقات کیفی است.ابزار CERQual که توسط جمعی از محققان برجسته و با همکاری سازمان جهانی بهداشت تدوین‌شده و ابزاری برای بررسی و مرور یافته ها و شواهد سنتز شده از مطالعات کیفی است. این ابزار بررسی‌کننده‌ها را قادر می سازد تجارب را به سایرین منتقل کند. درنهایت انتظار می رود شرکت کنندگان در این کارگاه در خصوص انتقال دانش‌آموخته شده در کارگاه در سطح کشور قادر باشند این موضوع را به سایر محققین منتقل نمایند.
مدرس این کارگاه دکتر آرش رشیدیان مدیرکل اطلاعات، شواهد و پژوهش دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت بود و مدعوین از بین محققین برجسته و کارشناسان ارشد وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز تحقیقات مرتبط در سراسر کشور، با تجارب انجام مطالعات مرور نظام مند و ارزیابی فناوری سلامت، برای شرکت در کارگاه انتخاب شدند.


انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد