کد خبر: ٧٨٧٨٠/ ١٣:٥٤ - چهارشنبه ٣ مرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 914
چاپ
ارسال به دوست
معاونت درمان, گروه خبری RSS
جلسه بازنگری دستورالعمل کلینیک های مستقل در معاونت درمان
دومین جلسه کمیته ساماندهی کلینیک های ویژه با موضوع بازنگری دستورالعمل جدید کلینیک مستقل در معاونت درمان برگزار شد.

این جلسه روز چهارشنبه 3 مرداد 97 به فوریت در ادامه جلسه پیشین کمیته ساماندهی کلینیک های ویژه  31 تیر 97  و با موضوع بازنگری دستورالعمل جدید کلینیک های مستقل در معاونت درمان برگزار شد.
ابتدا، دکتر چراغزاده رییس اداره نظارت بر مراکز درمان سرپایی معاونت درمان و دبیر این کمیته، با اشاره به نتایج گفتگوهای اعضا در جلسه گذشته گفت:  طبق دستورالعمل جدید کلینیک های مستقل زیر نظر مستقیم دانشگاه های علوم پزشکی با تعرفه دولتی داخل یا خارج بیمارستان های دانشگاهی می توانند به صورت مستقل ارائه خدمت کنند.  
وی همچنین اعلام کرد اخذ پروانه بهره برداری و مسئول فنی طبق ضوابط وزارت بهداشت در کلینیک مستقل الزامیست.
دکتر مطیعی رییس کلینک ویژه مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) در این جلسه گفت: یکی از اهداف این دستورالعمل ایجاد انگیزه در پزشکان هیئت علمی دانشگاه است و به این منظور نیاز است شرایط را به گونه ای تسهیل کنیم تا بتوانیم از همکاری آنان در کلینیک های مستقل بیشتر بهره مند شویم.
دکتر شباب مدیر درمان در این جلسه ضمن جمع بندی پیشنهادات اصلاحی گفت: نیاز است پیش نویس نتایج این نشست در جلسه ای با حضور معاون درمان دانشگاه و روسای کلینیک های ویژه بیمارستانی، طرح و اگر پیشنهادی بود بررسی و اعمال شود.
توضیح آن که در این جلسه در خصوص هریک از سرفصل های دستورالعمل وزارتی کلینیک مستقل شامل چگونگی و مدت حضور اعضای هیئت علمی تمام وقت و غیر تمام وقت، پزشکان ضریب K، شرایط احراز موسسین حقیقی و حقوقی،  شرایط تاسیس و بهره برداری، شرایط و ضوابط ساختمانی و طراحی معماری، ضوابط دارو و تجهیزات، ضوابط پرسنلی، اعضای هیئت مدیره، رییس کلینیک و مسئول فنی و... بحث و تبادل نظر شد.

عکس و خبر: باهو

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد