کد خبر: ٧٩١٠٤/ ١٣:٣٠ - چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 2776
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان سینا, گروه خبری RSS
مراسم بزرگداشت دکتر شهاب دولتشاهی، استاد پیشکسوت گروه داخلی بیمارستان سینا برگزار شد
مراسم بزرگداشت و تکریم دکتر شهاب دولتشاهی، استاد پیشکسوت گروه داخلی بیمارستان سینا، روز دوشنبه 15 مرداد 97 در تالار امام حسین (ع) این مرکز برگزار شد.

گالری عکس 1

گالری عکس2

به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، در این مراسم دکتر محمد طالب پور، رئیس بیمارستان، مهندس هادی مخبر، مشاور وی، اعضای هیئت علمی، دستیاران و کادر پرستاری این مرکز حضور داشتند.
دکتر محمدرضا ظفرقندی؛ رئیس بخش جراحی عروق این مرکز به عنوان اولین سخنران ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم بیان داشت: لازم می دانم تشکر خود و بیمارستان سینا را از دکتر دولتشاهی به عنوان یک دوست قدیمی و همکار بسیار خوب که زحمات فروانی برای این بیمارستان کشیده اند ابلاغ کنم. ما با دکتر دولتشاهی از دوران دانشجویی یک دوره 35 ساله را طی کردیم و می توانم شهادت بدهم در طول این سالیان به غیر از خوبی از ایشان چیز دیگر ندیدیم و ایشان زحمات بسیاری را برای بخش داخلی این مرکز متحمل شدند. زمانی که ایشان به عنوان عضو هیئت علمی در سال 1369 وارد این بیمارستان شدند این مرکز از یک بخش داخلی محدود برخوردار بود و در آن زمان رشته های ریه ، عفونی و غدد در این بیمارستان دایر نبود و آقای دکتر دولتشاهی یک عمر زحمت کشیدند که امروز شاهد یک بخش داخلی قوی هستیم که در بسیاری از رشته ها مرجع است و می توانیم به آن افتخار کنیم.
وی در ادامه سخنان خود دکتر دولتشاهی را از اعتبارهای بیمارستان سینا برشمرد و گفت: ایشان برای بیمارستان سینا  از لحاظ علمی و اخلاقی یک اعتبار بودند، هستند و خواهند بود و من فکر می کنم انسان ها زندگی شان بر دو پایه استوار است یک پایه اعتقادات و یک پایه رفتارها است و این ها الزاما یکی نیستند یعنی ممکن است یکی اعتقاداتی داشته باشد ولی رفتار خوبی نداشته باشد و فرد دیگری ممکن است همان اعتقادات را داشته باشد و از رفتار خوبی نیز بر خوردار باشد و به همین دلیل است که در قرآن یکسری بحث های اعتقادی و یکسری بحث های الگویی وجود دارد و در راس این بحث های الگویی این آیه شریفه می باشد که می فرماید « لقد کان لکم  فی رسول الله اسوه حسنه » به این معنی است که ببینید که رسول خدا چگونه رفتار می کند و برای ما بحث های الگویی بسیار مهم است.
همچنین نحوه رفتار اساتید بسیار حائز اهمیت است زیرا آنها الگوی دانشجویان و دستیاران واقع می شوند  و آقای دکتر دولتشاهی ازلحاظ آرامش، آموزش و نماز اول وقت الگو بودند و من در خاطر دارم ایشان در خصوص دانشجویان بیان می داشتند: « که باید فکر کنیم اینها فرزندان ما هستند که برای تحصیل به اینجا آمده اند. »
دکتر ظفرقندی در انتهای سخنان خود برای دکتر دولتشاهی آرزوی سلامت کرد و بیان داشت: امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشند و خانواده شان از ایشان بهره  بیشتری ببرند و بیماران نیز همانند سابق از خدمات ایشان بهره مند شوند.

دکتر طالب پور، نیز ضمن قدردانی از زحمات دکتر دولتشاهی بیان داشت: من به نوبه خودم از طرف همه اعضاء هیئت علمی و کارکنان بیمارستان از 35 سال زحمات و مجاهدت های علمی ایشان تشکر می کنم و اگر مقام یک معلم را در محیط های علمی بخواهیم ارزیابی کنیم جز ایثار و جهاد چیز دیگری را نمی توانیم ببینیم.
اعضاء هیئت علمی که این شغل مقدس را انتخاب می کنند و در فرصت هایی که می توانند به کارهای دیگری بپزدازد می آیند و با تمام  وجود و انگیزه، سرمایه های آینده و فرزندان معنوی کشور را پرورش می دهند مسلما هم در آن دنیا و هم در این دنیا به واسطه نگاه های محبت آمیز دانشجویان و دستیاران از پاداش های عمیق معنوی برخوردار می شوند.
رئیس بیمارستان سینا در ادامه تصریح کرد: استاد دولتشاهی در کنار ابعاد علمی  از سجایای اخلاقی و رفتاری بسیاری نیز بهره مند بودند و رفتار ایشان در خوشی ها و تلخی ها، همه به گونه ای کنترل شده و متین بود که در عمل برای همه ما سر منشاء آموزش و یادگیری است.
من از حضور ایشان در این بیمارستان قدردانی می کنم و امیداوارم این لطفی را که به دانشجویان داشتند ادامه بدهند و اگر این امکان وجود داشت ما بتوانیم هفته ای یک جلسه از حضور ایشان بهره مند شویم و از این سرمایه استفاده کنیم.


دکتر علیرضا مفید، متخصص بیماری های غدد، نیز ضمن بیان خیر مقدم به حاضران جلسه بیان داشت: استاد و دوست گرامی، جناب آقای دکتر دولتشاهی، بودن در کنار شما در طول این مدت به قدری برایم شیرین بود که گذر زمان را از خاطرم برد گویی همین دیروز بود که با شور و هیجانی وصف نشدنی، دوران طبابت خود را در بیمارستان سینا آغاز کردیم به امید آنکه روزی آنقدر موفق و با مهارت شویم که بتوانیم همچون استادانمان یادی ماندگار را از خود برجای بگذاریم حال پس از گذشت 30 سال روز موعود فرا رسید، روزی که پزشکان نو پای پر انگیزه دیروز خود استادی توانمند شدند که نه تنها علم و توانایی شان بلکه اخلاق و منش شان الگوی صدها دانشجوی عرصه مقدس طبابت است.
دوست گرامی؛ چه خرسندم که بهترین دوران زندگی کاری ام را درکنار شما تجربه کردم و با همکاری و همفکری شما طعم شیرین کمک به همنوع را چشیدم. حال که فصل دیگر از دوران خدمت خالصانه شما در این مرکز به پایان رسیده، یاد شیرین خاطرات گذشته برایم تازه می شود. چه زیباست که آدمی آنقدر در پیشگاه خدا عزیز باشد که نه تنها علم و توانایی اش که تک تک لحظات زندگی اش در راه کمک به خلق او سپری شود و هر کجا که قدم می گذارد، رد پای سبزش در آموزش و تربیت آیندگان عرصه طبابت برجای بماند. اکنون که با توشه پربار و موفقیت وصف نشدنی دوره دیگر از فصول زندگی را به امید شروعی باشکوه تر و در منصبی دیگر به پایان می رسانید، بهترین ها را برایتان آرزومندم و برخود می بالم که می توانم همواره از بودن دوستان ارزشمند و توانمندی چون شما در زندگی یاد کنم مسیر زندگی تان سبز و  ادامه راه پر افتخارتان همواره و آباد باد.


سپس دکتر مهدی کاشانی، نماینده دستیاران گروه داخلی نیز متن تقدیر نامه ای که توسط دستیاران گروه داخلی برای دکتر دولتشاهی تنظیم شده بود را قرائت کرد .


دکتر دولتشاهی ضمن تشکر از برگزارکنندگان این مراسم بیان داشت:بعد از گذر زمانی و پایان کاری دوستان برای من زحمتی کشیدند که خود را لایق آن نمی دانم زیرا که انجام وظیفه تشکری ندارد.
کلاس نهم دبیرستان که بودم عاشق طبابت شدم و پس از گذر زمان همچنان عاشق بود، حدود سی سال پیش در چنین ماه گرمی در مردادماه با  بزرگ مردی که ریاست دانشگاه وقت را عهده دار بودند آشنا شدم و مجذوب خصوصیات بزرگ منشانه این مرد شدم و بیشتر به این نکته واقف شدم که « شرف المکان بالمکین»، ایشان متمکن به مکان و متضمن به زمان بودند طبیعتا بالا نشستن به مقام نیست بلکه به کرامت انسانی است. رفتار و اخلاق ایشان، خدمت به ضعفا و فقرا را که در وجود من نهادینه شده بود شعله ورتر کرد. مرحوم دکتر باستان حق را خدایش رحمت کند.
به این ترتیب دانشگاه علوم پزشکی تهران منتی بر سرمن گذاشت و من را به عنوان عضوء هیئت علمی قبول کرد. همیشه مرهون و مدیون این دانشگاه هستم که هرچه دارم از این دانشگاه است از همان ابتدا عهدی بستم با این دانشگاه که سه محور صداقت، خدمت و مسئولیت پذیری را سر لوحه کارم قرار دهم و از همان ابتدا هم قصدم این بود که به زعم خودم در اوج دانشگاه را رها کنم و فرصت را به دیگران بدهم.
عشق و علاقه ای که به بیمارستان سینا در پس ایام بر من زیاده شده بود حتی باعث شد روزهایی که یک روز در هفته ماموریت به بیمارستان امام خمینی ( ره) داشتم، اینجا را ترک نکنم و محبت به این بیمارستان چیزی نبود به جزء وجود همکاران بخش داخلی و سایر بخش هایی که همیشه محبت و احترام داشتند و باعث دلگرمی بنده به این بیمارستان شدند و همیشه از این بابت خوشحال و از همراهی دوستان سپاسگزارم.
آرزو دارم نهال بخش داخلی نوین که به همت همه همکاران کاشته شده بارور شود اگر چه کارهای سختی در پیش است اما به همت همگی چنین امری میسر است.
و اگر حمایت و کمک و بزرگی خانواده ام نبود الان من در چنین جایگاهی قرار نداشتم و خیلی از آنها تشکر می کنم.
و ایشان در پایان سخنان خود عنوان کرد: بنده خودم را قابل توصیه و نصیحت نمی دانم و این را از صمیم دل می گویم و تقاضا می کنم از جوانان و آیندگان این دانشگاه که  قدر نعمت از طریق خدمت طبابت و آموزش را بدون توجه به مادیات بدانند و همچنین بدانند رضایت خداوند متعال در این  است و نعمات آن حتما به فرزندانشان خواهد رسید و نسل آینده ان شاء الله نسل فاخری خواهد بود.


دکتر احمد سلیم زاده، رئیس بخش داخلی بیمارستان سینا بیان داشت: آقای دکتر دولتشاهی در ابتدا حق استادی بر گردن من دارند و در زمانی که دستیار داخلی این مرکز در سال 1371 بودم افتخار شاگردی ایشان را کسب کردم و شان استادی ایشان برای من یک افتخاری است.
نقش بسیار شایسته  و سزاواری که استاد دولتشاهی در تکامل علمی و تجهیز بخش های داخلی این مرکز  و حمایتی که در تشکیل زنجیره هایی که برای تربیت دانشجویان و دستیاران  و همچنین تکامل هیئت علمی داشته اند بی بدیل خواهد ماند به نحوی که شاهد رشد این بخش هستیم و همچنین رشد روز افزون این بخش میسر نخواهد شد مگر دست همکاری به یکدیگر دهیم و حمایت های ایشان کماکان ادامه داشته باشد زیرا این کمالی که به دست آمده باید کماکان نور افشان باقی بماند و  همانگونه که تا به حال بی منت از بذل آنچه در طبق اخلاص داشتند دریغ نکردند این همکاری و حمایتشان از محافل علمی و آموزش دستیارن ادامه داشته باشد و این خواسته تمامی گروههای دستیاری، اینترنی و دانشجویی است. بازنشستگی یک حالت سوری و اداری است و می تواند این کمک و حمایت همچنان ادامه داشته باشد.
ایشان در پایان سخنان خود، متن لوح تقدیری که توسط اعضای هیئت علمی برای قدردانی از استاد دولتشاهی تنظیم شده بود را قرائت کرد.


دکتر عفت رازقی،رئیس بخش دیالیز این مرکز نیز بیان داشت: استاد دولتشاهی، شما مهربان معلمی بودید که حضورتان و وجودتان مایه آرامش و مباهات گروه داخلی بود. اگر امروز بخش داخلی به اینجا رسیده و شاخه و برگش در حال گسترش است به خاطره تنه تنومندی چون شما است ان شاء الله همیشه سلامت باشید.
روزی که گفتید که می خواهید بروید، طوفانی در دل ما برپا شد و امیدوارم همانگونه که دکتر طالب پور و دکتر سلیم زاده گفتند باز هم از حضور شما بهره مند باشیم تا این طوفان به آرامش تبدیل شود.
پایان بخش این مراسم اهدای لوح تقدیر ، هدایا و ثبت عکس دست جمعی بود.
خبرنگار: رضا آسیابی
عکس: رضا آسیابی _ فاطمه صدرا پور

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد