کد خبر: ٨٠٦٩٠/ ٠٧:٠٢ - پنج شنبه ١٩ مهر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 2190
چاپ
ارسال به دوست
معاونت فرهنگی, گروه خبری RSS
پنجمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان تهران در سال 97 برگزار شد
پنجمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان تهران در سال جاری با حضور معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه و معاون سیاسی اجتماعی استاندار برگزار شد.

پنجمین جلسه  کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان تهران در سال جاری روز چهارشنبه 11 مهر 97 به ریاست شکرالله حسن بیگی، معاون سیاسی اجتماعی استاندار تشکیل شد.
جلسه با بررسی اجرای مصوبات جلسات قبلی آغاز شد. دکتر رستمیان معاون اجتماعی فرهنگی دانشگاه و دبیر کارگروه با اشاره به اهمیت نقش کارگروه سلامت و امنیت غذایی در حفظ و ارتقاي سلامت مردم و نقش مهم همه دستگاهها در این خصوص با انتقاد از عدم حضور برخی مدیران اجرایی استان  در جلسات کارگروه و عدم اجرای کامل دو مصوبه  بخصوص جلوگیری  از آبیاری مزارع با فاضلاب و زباله گردی، خواستار مداخله جدی رئیس کارگروه و استانداری در این زمینه شد.
 بازگیر رئیس سازمان  محیط زیست تهران با  اشاره به عدم تهیه طرح جامع مدیریت پسماند تهران با وجود الزامات قانونی و مشکل مزمن زباله گردی و عدم تفکیک زباله از تشکیل کارگروه مشترک مدیریت پسماند و سلامت و امنیت غذایی در روزهای آینده جهت طرح و پیگیری موضوع خبر داد.
مهندس آجودانی نماینده جهاد کشاورزی نیز با بیان گزارشی از اقدامات انجام شده توسط جهاد کشاورزی به مشکلات برخورد با آبیاری مزارع با فاضلاب اشاره کرد و گفت: جهاد کشاورزی استان آماده هر نوع همکاری در برخورد با این معضل است. مهندس نوروزی مسئول بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی ایران با ارائه گزارشی از آلودگی یکی از کانالهای آب کشاورزی در یکی از شهرهای تحت پوشش خود خواستار مشارکت و مداخله جدی جهاد کشاورزی و محیط زیست در این خصوص شد.
 در ادامه دکتر صدرایی، رییس گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به حجم نگران کننده مزارع سبزی و صیفی آبیاری شده با آبهای نامتعارف برخورد با این موضوع را در گرو اقدام اساسی در جهت اصلاح شبکه فاضلاب وتصفیه آن دانست.
در ادامه دکتر محمدی نیا، معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه  علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به مخاطرات آبیاری مزارع آبیاری شده با آبهای غیرمتعارف در مناطق تحت پوشش دانشگاه خود مشارکت و همکاری بیش از پیش جهاد سازندگی را در این خصوص خواستار شد.
 همچنین  کوچکی نماینده دادگستری استان آمادگی کامل دادگستری را در خصوص برخورد با سبزیکاران متخلف اعلام کرد.
درادامه دکتر تاملی، معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران هم با طرح موضوع ممنوعیت تبلیغ کالاهای آسیب رسان سلامت و ابلاغ قانون مصوب در این خصوص مشارکت دستگاهها بخصوص صدا و سیما ،ارشاد و دستگاه قضایی را در این خصوص خواستار شد.
دکتر نجاریان، مشاور اجرایی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز با اشاره به قانون ممنوعیت واردات قرص برنج از سوی وزارت بهداشت از صدور مجوز واردات قرص برنج از طرف جهاد کشاورزی انتقاد کرده و با توجه به خطرات قرص برنج و موارد سوء مصرف آن خواستار ممنوعیت کامل واردات قرص برنج شد. 
در آخر حسن بیگی معاون سیاسی اجتماعی استاندار و رییس کارگروه با جمع بندی مباحث مطرح شده  با اشاره به تکالیف قانونی دستگاهها در خصوص حضور مدیران و پیگیری و اجرای مصوبات کارگروه  بر اجرای سریعتر  آنها تاکید کرد.
خبرنگار و عکس: دکتر عباسی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1397/07/20 21:1
0
0
اينهم در نوع خودش جالبه كه در كارگروه امنيت غذايي هيچ فردي كه تخصص تغذيه و امنيت غذايي داشته باشد وجود ندارد بيشتر ازاينكه بحث امنيت غذايي در اين جلسات بحث شود بحث ايمني غذا صحبت ميشود
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد