کد خبر: ٨٠٦٩٤/ ٠٧:٢٣ - دوشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 931
چاپ
ارسال به دوست
مرکز تحقیقات ایمونولوژی آسم و آلرژی, گروه خبری RSS
دکتر معین خبر داد:
نخستین همایش ملی التهاب 9-7 اسفند 97 برگزار می شود/مهلت ارسال مقالات تا 15 آبان
دکتر مصطفی معین گفت: مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی نخستین همایش ملی التهاب را با رویکرد ایمونولوژی و بیماریهای التهابی برگزار خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی، نخستین همایش ملی التهاب 9-7 اسفند 97 در مرکز همایش های بیمارستان مرکز طبی کودکان برگزار خواهد شد، برای اطلاع رسانی و آشنایی  بیشتر استادان، محققان و دانشجویان با اهداف و برنامه های همایش فوق، مصاحبه ای با دکتر مصطفی معین رئیس همایش و رئیس مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم و آلرژی انجام گرفت که متن آن به شرح زیر است:

 لطفا بفرمایید هدف از برگزاری این همایش چیست و چه ضرورتی برای اجرای آن مشاهده می کنید؟
با توجه به پژوهش های گسترده ای که در سطح جهانی درباره سازوکارهای سلولی- مولکولی التهاب و نقش آن در بروز و شیوع بیماری ها انجام می شود، تصمیم گرفته شد که نخستین همایش ملی التهاب با مشارکت استادان و محققان علوم پایه و بالینی پزشکی به صورت ادواری برگزار شود و در اولین دوره آن التهاب و ایمونولوژی به عنوان موضوع محوری مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد. اهداف اصلی همایش تبادل اندیشه و نتایج پژوهش ها، دامن زدن به تحقیقات میان رشته ای پایه و بالینی و ارتباط و همکاری بیشتر بین متخصصان رشته های مختلف پزشکی و ارائه خدمات بهتر به بیماران و نظام سلامت است.

لطفا دبیر علمی و دبیر اجرایی همایش را معرفی بفرمایید.
دکتر شهناز رفیعی تهرانی، استاد پیشکسوت گروه ایمونولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دبیر علمی همایش و دکتر مریم نوری زاده،عضو هئیت علمی مرکز تحقیقات ایمونولوژی، آسم  و آلرژی دانشگاه علوم پزشکی تهران، نیز دبیر اجرایی همایش هستند.

با توجه به اینکه همایش در 7 اسفند ماه برگزار می شود آیا میزگردهای علمی آن نهایی شده اند؟چه میزگردهای علمی و تخصصی ای برای این همایش در نظر گرفته اید؟
بله، در این همایش سعی بر آن است تا میزگردهای تخصصی برای بحث و تبادل نظر در ارتباط با مهم ترین بیماریهای رایج از نظر شیوع و بار بیماری ها در کشور و مشکلات مرتبط با تشخیص و درمان آنها شکل گیرد، بنابراین برای برگزاری هشت میز گرد علمی با عناوین: روماتولوژی، نورولوژی، بیماریهای خود التهابی، قلب و عروق و آترواسکلروزیس، عفونی، پوست، آسم و آلرژی و سرطان، برنامه ریزی شده است، در این میزگردها ترکیبی از استادان و پژوهشگران پایه و بالینی در تخصص های مختلف پزشکی و پیراپزشکی حضور خواهند داشت.

گروه های هدف این همایش چه کسانی هستند؟
استادان و پژوهشگران و دانشجویان رشته های ایمونولوژی پایه، ایمونولوژی و آلرژی بالینی، روماتولوژی، نورولوژی (مغزو اعصاب)، قلب و عروق، انکولوژی، پوست، عفونی، علوم پایه پزشکی و پزشکان عمومی.

چه فاصله زمانی را برای برگزاری این همایش در نظر گرفته اید؟
احتمالاً همایش هر 2 سال یکبار در سطح ملی و هر 4 سال یکبار در سطح بین المللی برگزار خواهد شد و در هر همایش بررسی نقش التهاب در بیماری های مرتبط با یکی از رشته های تخصصی پزشکی محوریت خواهد داشت.

تاکنون چه فعالیت هایی برای اطلاع رسانی انجام داده اید؟
تاکنون دو فراخوان از طریق ایمیل به ایمونولوژیست های سراسر کشور و تعدادی از گروه های فوق تخصصی پزشکی بالینی که آدرس ایمیل آنها را در اختیار داشتیم، ارسال شده است، همچنین پوستر همایش به 150 بیمارستان و مرکز آموزشی-درمانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کل کشور ارسال شده است و به معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران و برخی استانها نیز از طریق ارسال نامه و پوستر اطلاع رسانی شده است.

مهلت ارسال مقالات تا چه زمانی است؟
دریافت مقالات از 1 شهریور آغاز شده و تا 15 آبان نیز ادامه دارد که در صورت لزوم ممکن است این تاریخ تمدید شود.

لطفاً همکاران علمی همایش را معرفی بفرمایید.
انجمن آسم و آلرژی ایران، انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران، انجمن روماتولوژی، انجمن رادیوتراپی و آنکولوژی ایران، انجمن ام اس، انجمن آترواسکلروزیس، انجمن بیماریهای عفونی و گرمسیری و دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی از جمله همکاران علمی نخستین همایش ملی التهاب هستند.

آیا این همایش دارای امتیاز بازآموزی است؟ و آیا عدد این امتیاز مشخص شده است؟
بله،در حال تکمیل مدارک برای دریافت امتیاز بازآموزی از سامانه آموزش مداوم کل کشور هستیم و تاکنون امتیاز آن مشخص نشده است.

آیا این همایش کارگاه آموزشی هم دارد؟
بله کارگاه های مرتبط با میزگردهای علمی همایش، مانند: کارگاه  پوست و کارگاه تست های تشخیصی_ مولکولی آلرژی.

 لطفاً در صورتیکه برنامه جانبی در طول همایش دارید در مورد آن توضیح دهید.
بله، سمپوزیوم یک روزه آموزش پزشکان عمومی و خانواده با عنوان تشخیص اولیه علائم التهاب در برخی بیماریهای  رایج که روز پنج شنبه 9 اسفند از ساعت 8 الی 13 در محل همایش برگزار می شود.

خبر و عکس:الناز واحدی

              

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#