کد خبر: ٨٠٩٩٠/ ١٢:١٨ - چهارشنبه ٢٥ مهر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 1394
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
گفت و گو با رئیس دانشکده پزشکی درباره افتتاح کلاس آموزش فعال این دانشکده
دکتر نفیسی گفت: کلاس‌های آموزش فعال پیشرفته‌ترین کلاسی است که در سطح دانشکده‌های کشور آماده‌سازی و راه‌اندازی شده است.

 مراسم افتتاح این کلاس با حضور دکتر کریمی، رئیس دانشگاه روز چهارشنبه 25 مهرماه 97 در کلاس قریب دانشکده پزشکی برگزار شد، در حاشیه این مراسم دکتر نفیسی رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: یکی از مشکلاتی که از سال‌ها قبل با آن مواجه بودیم تغییر روش‌های آموزشی بود و خیلی از اساتید تمایل داشتند با روش‌های جدید یا آموزش فعال تدریس کنند. 
دکتر نفیسی افزود: اداره کلاس‌های سنتی که به‌صورت آمفی‌تئاتر و اتوبوسی است مشکلاتی داشت به‌گونه‌ای که در این کلاس‌ها استاد نمی‌توانست آزادانه حرکت کند و دانشجویان نمی‌توانستند به‌صورت گروه‌های کوچک دورهم بنشینند و بحث کنند و آماده‌سازی چنین فضایی یک ضرورت بود.
رئیس دانشکده پزشکی گفت: به دلیل ساختار سنتی امکان تغییر کاربری در اغلب کلاس‌های دانشکده فراهم نبود و درنهایت تصمیم گرفته شد کلاس قریب و دانشجو را بازسازی کنیم و با تغییرات قابل‌توجهی این دو کلاس به‌صورت آموزش فعال قابل‌استفاده قرار گرفت.
دکتر نفیسی اضافه کرد: عملیات طراحی و بازسازی این کلاس‌ها از حدود 9 ماه پیش آغاز شد و خوشحالیم که امروز توانستیم این کلاس را افتتاح کنیم.
وی بابیان اینکه کلاس‌های آموزش فعال پیشرفته‌ترین کلاسی است که در سطح دانشکده‌های کشور آماده‌سازی و راه‌اندازی شده است گفت: امیدوارم این کلاس‌ها الگوی مناسبی برای سایر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های دانشگاه باشد تا بتوانیم در بازسازی‌های بعدی کلاس‌های بیشتری از این قبیل داشته باشیم.
رئیس دانشکده پزشکی در پایان با اشاره به اینکه مهم‌ترین اجزا آموزش فعال، استاد و دانشجو هستند گفت: استاد و دانشجو باید وظیفه‌شان را به نحو احسن ایفا کنند تا از فضای فراهم‌شده به بهترین نحو ممکن استفاده شود. 
خبر: نسیم اخگر
عکس: جمشیر ربیعی
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#