کد خبر: ٨٢٠٨٥/ ١٠:٤٨ - دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 645
چاپ
ارسال به دوست
دانشکده بهداشت, گروه خبری RSS
نشست رئیس دانشکده بهداشت با رئیس موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران/ دوره آموزشی حقوق سلامت و بهداشت جهانی برگزار می شود
نخستین دوره آموزشی مشترک کوتاه مدت حقوق سلامت و بهداشت جهانی توسط دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران و موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران برگزار می شود.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی دانشکده بهداشت، دکتر علی اکبری ساری، رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر عباسعلی کدخدایی، رئیس موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران، شنبه 26 آبان 97، تفاهم نامه همکاری این دو نهاد علمی را برای گسترش آموزش و پژوهش های میان رشته ای امضا کردند.
این اولین دوره آموزشی حقوق سلامت عمومی و بهداشت جهانی همکاری دانشکده بهداشت(قطب علمی آموزش علوم بهداشتی کشور) و موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران (اولین مرکز مطالعات میان رشته ای حقوقی کشور) است که با حضور استادان علوم پزشکی و حقوق کشور برگزار می شود.
در این نشست ابتدا دکتر اکبری ساری بر نیاز و ضرورت انجام دادن پژوهش های میان رشته ای در حوزه های علوم پزشکی تاکید و اضافه کرد« این همکاری ادامه ی سیاست این دانشکده برای بهره بردن از پژوهش ها برای ارتقای آموزش های علوم پزشکی و پاسخ مناسب تر دادن به چالش های نظام سلامت کشور است.»
در ادامه، دکتر کدخدایی، با اشاره به تاکید قانون اساسی بر تضمین بهداشت و سلامت عمومی، از همت همکاران وزارت بهداشت در این حوزه قدردانی کرد و افزود :«اکنون، نیازمند بررسی جنبه های حقوقی مربوط به سلامت در کشور هستیم. ترکیب حقوق و گرایش های ختلف می تواند به حل کردن بخشی از مشکلات جامعه کمک کند.»
در ادامه جلسه، دکتر امیرحسین تکیان، معاون بین الملل دانشکده بهداشت و مدیر گروه سلامت جهانی و سیاست گزاری عمومی، مدل های مختلف نظام های سلامت، نظام سلامت ایران و نقش بی بدیل حاکمیت در ایجاد کردن نظام سلامت کارآمد را بررسی کرد.
وی افزود «سلامت لازمه صلح و توسعه ی پایدار است و نگاه حاکمیت به نظام سلامت در جهان باید تغییر کند. به همین دلیل و برای رسیدن به اهداف توسعه ی پایدار و جامعه ای پایدار به «سلامت در تمامی سیاست ها » به معنای واقعی کلمه جامه ی عمل پوشاند دولت های جهان بدون داشتن نظام سلامت کارآمد توسعه ی اقتصادی نیز دست یافتنی نخواهد بود.»
در این دوره که در آذر و دی ماه امسال با شرکت دانشجویان و علاقه مندان از گرایش های مختلف علوم پزشکی و حقوق برگزار می شود، علاوه بر دکتر تکیان ،دکتر حسن جولایی، رییس مرکز تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر کیومرث اشتریان،عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، دکتر علیرضا پارساپور، عضو هیات علمی دانشکده علوم پزشکی تهران)، دکتر مهدی هداوند، عضو هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی حضور دارند.
توضیح اینکه در انتهای دوره، گواهی مشترک دانشکده بهداشت و موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران اعطا خواهد شد.

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#