کد خبر: ٨٢٢١٦/ ١٥:٢٦ - پنج شنبه ١ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 282
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی, گروه خبری RSS
کارگاه آموزشی و تور بیمارستانی آمادگی در برابر حوادث در بیمارستان فارابی برگزار شد
واحد مدیریت بحران بیمارستان فارابی به منظور افزایش میزان آمادگی و سطح آگاهی مدیران کشیک، سوپروایزرها و سرپرستاران این بیمارستان در زمینه واکنش سریع و مقابله با حوادث بیمارستانی، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی کرد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، کارگاه آموزشی و تور بیمارستانی آمادگی در برابر حوادث ویژه مدیران کشیک، سوپروایزرها و سرپرستاران این بیمارستان روز پنجشنبه 1 آذر 97 در سالن آمفی تئاتر این مرکز برگزار شد.
در این جلسه عسگری، مسئول واحد مدیریت بحران بیمارستان فارابی با بیان کلیاتی در زمینه حوادث بیمارستانی و نحوه مدیریت آن ها، به نمونه هایی از این حوادث در داخل و خارج از کشور اشاره کرد و پس از تشریح این حوادث به ارائه راهکار در هنگام بروز این حوادث در بیمارستان ها پرداخت.
وی زلزله، آتش سوزِی، انفجار، سقوط و نزاع را از عمده ترین حوادثی دانست که در بیمارستان ها رخ می دهد و بر لزوم آمادگی مدیران کشیک، سوپروایزرها و سرپرستاران جهت واکنش سریع و مناسب در مواقع بروز حوادث تاکید کرد.
سامانه فرماندهی حادثه بیمارستان، اهداف مدیریت بحران، برنامه ریزی و پشتیبانی مناسب در هنگام بروز حوادث از دیگر مباحثی بود که در این کارگاه ها به آن ها اشاره شد.
در ادامه این کارگاه گزارشی از فعالیت های واحد مدیریت بحران برای حفظ آمادگی در برابر حوادث از جمله برگزاری مانورها، کلاس های آموزشی و نمونه های فرم های بازدید از تاسیسات زیربنایی بیمارستان برای حاضرین ارائه شد.
عسگری در پایان هدف از برگزاری این کارگاه را شناسایی نقاط قوت و ضعف، میزان آمادگی و افزایش سطح آگاهی مدیران کشیک، سوپروایزرها و سرپرستاران بیمارستان دانست و ارائه گزارش حوادثی که در شیفت کاری رخ می دهد را یکی از مهمترین منابعی برشمرد که به کمک آن می توان تا حد زیادی از بروز حوادث مشابه جلوگیری به عمل آورد.
خبر: قاضی
عکس: امیدوار

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد