کد خبر: ٨٢٢٣٩/ ١٣:١٦ - شنبه ٣ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 257
چاپ
ارسال به دوست
معاونت غذا و دارو
برگزاری جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در نمازخانه معاونت غذا و دارو
مراسم جشن و مولودی خوانی به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) در نمازخانه معاونت غذاو دارو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ با فرا رسیدن ربیع الاول و ایام ولادت حضرت ختمی مرتبط، محمد مصطفی (ص) بار دیگر شمیم دل انگیز رسالت و نسیم آرام بخش عترت در جهان اسلام می وزد و نام و یاد پیامبر اعظم، همگان را به عصر نبوت رهنمون می شود، روزگاری که هیچ آرمانی جز اعتلای توحید، پیش برد اسلام و زندگی مسلمانی در کار نبود، پیامبر آمده بود تا سخن توحید را به شعار گیتی تبدیل کند و تفرقه و تشتت را از میان بردارد. پیامبر گرامی اسلام (ص) با حضور پر برکت خود جهان هستی را معنایی دیگر بخشید و مردم مظلوم و آزاده سراسر گیتی را از انوار ملکوتی اسلام عزیز، دین رحمت و شفقت، صلح و عدالت و الهام دهنده و روشنایی بخش بهره مند ساخت. وحدت و یکپارچگی مسلمانان و لزوم اتحاد و همدلی میان ایشان، از دستاوردهای دین مبین اسلام و آموزه های اسلامی و فرهنگ قرآنی است.
سلامت باد ای مولود زیبای آمنه (سلام الله علیها)، آن گاه که پیشانی بندگی بر خاک نهادی. سلامت باد، آن گاه که فرشتگان به تحسین جمال بی مثالت پرداختند.
درودت باد، آن گاه که زمین از نعمت حضورت برخوردار شد و آسمان به میزبانی زمین غبطه خورد. درود و سلام خداوند بر تو، آن گاه که زبان به حمد و یگانگی خداوند گشودی و عطر توحید، کوچه های مکه را فراگرفت! درود خداوند بر تو، آن گاه که زخم بی شمارت، عشق را به تماشا فرا خواند و آن گاه که غربت، به قصد قربت برگزیدی و برکت وجودت، تاریخ را به مبدأی از نور راهنما شد و سلام و صلوات بر رسولی که ولادتش نقطه عطفی در تاریخ انسانیت است.
توضیح اینکه به همین مناسبت و به منظور بزرگداشت درخشش زیبای ستارگان آسمان عشق و ایمان نبوی و علوی مراسم جشن و مولودی خوانی میلاد با سعادت و نورانی پیامبر رحمت، رسول خدا حضرت محمد بن عبدالله (ص) و نیز ولادت با برکت سلاله پاکش، بنیان گذار مذهب تشیع حضرت امام جعفر صادق (ع)، روز شنبه 3 آذر ۹۷ بین نماز ظهر و عصر برگزار شد و از نماز گران با شیرینی پذیرائی شد.
 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#