کد خبر: ٨٢٢٥٠/ ١٤:٠٢ - شنبه ٣ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 384
چاپ
ارسال به دوست
معاونت فرهنگی, گروه خبری RSS
برگزاری اولین جلسه‌ همکاری بین بخشی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات
اولین جلسه‌ از همکاری بین بخشی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات با حضور مدیر مولفه های اجتماعی بر سلامت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی دانشگاه، این جلسه چهار شنبه 30  آبان 97 در دفتر معاونت اجتماعی فرهنگی، با حضور دکتر حسن برکتی مدیر مولفه های موثر برسلامت دانشگاه، زهرا صدر مدیر واحد زنان جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، دکتر توکلی کیا مدیر پروژه و متخصص اجتماعی پزشکی و زهرا اسلامی نیا کارشناس فرهنگی سلامت معاونت اجتماعی برگزار شد.
در ابتدا دکتر توکلی کیا در مورد پروژه های معاونت اجتماعی که شامل طرح رشد و تکامل همه جانبه دوران اولیه کودکی و طرح ایجاد بیمارستان های مروج سلامتی و نحوه عملکرد آن توضیحاتی ارائه کرد.
سپس صدر گفت: بعد از بازنشستگی، از مترون بیمارستان مسیح دانشوری علل سیگاری شدن جوانان را بررسی کردم و از بُعد جامعه شناسی و روانشناختی آن را مورد بررسی قرار دادم و اکنون به عنوان مدیر واحد زنان فعالیت دارم و تا کنون در مورد مضرات سیگار 980 مقاله را مورد بررسی قرار دادم.
در ادامه دکتر برگتی گفت: با توجه به اینکه در همه موارد سیر نزولی داریم ولی متاسفانه در رشد مصرف دخانیات سیر صعودی است، برآن شدیم تا با همکاری بین بخشی و با توجه به دامنه فعالیت اداره جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات بتوانیم بر این موضوع تسلط بیشتری پیدا کنیم و دانشگاه علوم پزشکی تهران را عاری از دخانیات کنیم. وی افزود: شش استراتژی جهانی در مورد سیگار داریم یکی از آنها عوارض سیگار است که افراد را کمتر به این سوء می برند، باید به سلامت و امنیت غذایی ورود کنیم و عوارض سیگار در مجلس شورای اسلامی باید بسته شود.
مدیر مولفه های موثر برسلامت افزود: معاونت اجتماعی بستر خوبی برای حساس کردن جامعه نسبت به عوارض دخانیات است و در پروژه ECD از بهترین متخصصان برای آموزش کلاس های رابطان سلامت استفاده می کنیم تا اطلاع رسانی صحیح بین احاد مردم انجام پذیرد.
در پایان مدیر واحد زنان جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گزارشی از طرح پایلوت انجام شده در بیمارستان ها و دانشگاه هایی که عاری از دخانیات شدند را ارائه کرد و دستور العمل های اجرایی و اقدامات 9 فرمان عاری از دخانیات را به معاونت اجتماعی داد.
گزارش: اسلامی نیا
عکس: میری

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#