کد خبر: ٨٢٢٦٠/ ١١:٢٤ - يکشنبه ٤ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 862
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی, گروه خبری RSS
یازدهمین جشنواره شمس؛ فرصتی مغتنم برای بزرگداشت رسمی ریشه کنی و کنترل تراخم در ایران
جلسه هماهنگی یازدهمین جشنواره چشم پزشکی وعلوم بینایی شمس با حضور رییس و دست اندرکاران این جشنواره در بیمارستان فارابی برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، جلسه هم اندیشی برنامه های یازدهمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس روز پنجشنبه اول آذر ماه 1397 با حضور دکتر هرمز شمس، رییس جشنواره، اعضای کمیته برگزاری جشنواره شمس، نمایندگان فرهنگسرای رازی و سازمان بهداشت درمان صنعت نفت، کارشناس دفتر پیشگیری از نابینائی و سلامت چشم وزارت بهداشت و پژوهشگران تاریخ پزشکی ایران در سالن کنفرانس مرکز تحقیقات چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
دکتر سید فرزاد محمدی، مدیر برنامه ریزی جشنواره طی سخنانی با اشاره به دستاورد اخیر کشورمان در کسب گواهی ریشه کنی و کنترل تراخم از سازمان جهانی بهداشت، اعلام کرد: به دنبال دوسال تلاش همکاران اداره پیشگیری از نابینایی و سلامت چشم وزارت بهداشت و مرکز تحقیقات چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و جمع آوری مستندات و ارسال پرونده به WHO ، این گواهی در تابستان امسال به ایران اعطا شد. از آنجایی که پروفسور فقید محمد قلی شمس  سهم بزرگی در ریشه کنی تراخم در ایران دارند ، یازدهمین جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس، بهترین فرصت برای بزرگداشت رسمی این دستاورد بزرگ ملی و جهانی است. 
وی در ادامه ضمن ارائه گزارش مختصری از حضور خود در اجلاس منطقه ای کنترل تراخم که هفته پیش در مسقط پایتخت عمان برگزار شد، تاریخچه اقدامات ریشه کنی تراخم در ایران را مرور و از افراد و سازمان های دخیل در این امر بزرگ تقدیر کرد.
مدیر برنامه ریزی جشنواره شمس با بیان اینکه، قطعا یکی از ارکان اصلی برگزاری مراسمی در این سطح که در واقع جشن توسعه نظام سلامت کشور است که با همکاری گروه برگزاری جشنواره شمس متشکل از دبیرخانه دائمی جشنواره، بیمارستان فارابی و مدیریت فرهنگی- هنری منطقه 11 تهران ( فرهنگسرای رازی) این رویداد برگزار خواهند کرد.
در ادامه جلسه افراد حاضر در جلسه پیشنهادات خود را برای برگزاری هرچه بهتر این مراسم ارائه کردند.
خبر و عکس:امیدوار

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد