کد خبر: ٨٢٢٦٤/ ٠٧:٠٥ - دوشنبه ٥ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 240
چاپ
ارسال به دوست
مرکز طبی کودکان
جلسه مدیریت موارد مشکوک به سوء رفتار در کودکان بستری در مراکز درمانی در مرکز طبی کودکان
جلسه مدیریت موارد مشکوک به سوء رفتار در کودکان بستری در مراکز درمانی در سالن امید مرکز طبی کودکان برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی بیمارستان مرکز طبی کودکان، جلسه مدیریت موارد مشکوک به سوء رفتار در کودکان بستری در مراکز درمانی روز سه شنبه ۲۹ آبان ماه 1397 با حضور معاون درمان، اعضای هیئت علمی بخش های اورژانس، نوزادان، جراحی، داروخانه، مدیر پرستاری و سوپروایزر بالینی، سرپرستاران بخش های اورژانس و درمانگاه و NICU برگزار شد.
در ابتدا دکتر توتونچیان، معاون درمان، ضمن اشاره به اهمیت مسئله، سیاست بیمارستان در برخورد با چنین مواردی را شرح داد. سپس دکتر کدیور رئیس بخش نوزادان، فعالیت های چندساله صورت گرفته و چالش های اجرایی، بالینی، حقوقی و اخلاقی را در همین زمینه مطرح و بر اهمیت آموزش پزشکان و کارکنان تاکید کرد. ناجی مدیر پرستاری نیز ضمن تاکید بر اهمیت موضوع، رویکرد بالینی و مشکلات کارکنان در برخورد با این موارد را توضیح داد. دکتر الله وردی رئیس درمانگاه، مطالبی را در خصوص آموزش ، اطلاع رسانی و همچنین تاکید بر این موارد مطرح کرد. در ادامه مسائل مرتبط با مستندسازی و گزارش دهی توسط بهجت سوپروایزر بالینی بیان شد. جعفری پور مسئول ایمنی بیمار اهمیت پیگیری این کودکان را شرح داد و دکتر دارابی و دکتر حنیفی ها دستیار بیماریهای کودکان به مشکلات موجود برای پیگیری این کودکان اشاره کردند.
در ادامه دکتر کدیور،گزارش چندین سال کار گروهی از نحوه مدیریت و ارائه خدمات درمانگاهی و همچنین رویکرد تیمی، اهمیت مستندسازی، حفظ محرمانگی و حریم خصوصی، با تاکید اولیه بر ایمنی و سلامت کودک در این فرایند را ارائه کرد. 
در پایان، ضمن برنامه ریزی برای آموزش، فرایند مدیریت نوزادان بستری با سابقه سوء مصرف مواد در مادر نیز مرور و مقرر شد پایلوت این دو برنامه با پشتیبانی معاون درمان در این مرکز صورت گیرد.

خبرنگار و عکاس: لیلا یوسفی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد