کد خبر: ٨٢٢٨٣/ ١٢:٤٥ - دوشنبه ٥ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 261
چاپ
ارسال به دوست
معاونت فرهنگی, گروه خبری RSS
برگزاری اولین جلسه‌ تشکیل بنیاد حامیان دانشگاه در دانشگاه علوم پزشکی تهران
اولین جلسه‌ تشکیل بنیاد حامیان دانشگاه با عنوان مدیریت دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور مدیر مولفه های موثر بر سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی فرهنگی، این جلسه شنبه  3 آذر با حضور دکتر ترابی رئیس پیشخوان میز خدمت و اتوماسیون اداری، دکتر رفیع نژاد عضو هیأت علمی دانشکده بهداشت، دکتر برکتی مدیر مولفه های موثر بر سلامت، دکتر نوروزی مدیر مشارکت های مردمی، دکتر عباسی رئیس کارگروه دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی برگزار شد.
هدف از برگزاری این جلسه، حمایت از اهداف و مأموریت های ملی دانشگاه‌های کارآفرین نسل سوم و چهارم مانند همه دانشگاههای بزرگ بین المللی، که رسالت نسبت به جامعه و نیز ثروت آفرینی به عهده دارند بود.
در ابتدا دکتر برکتی  گفت: بنیاد حامیان دانشگاه، بنیادی است غیرانتفاعی برای حمایت از آرمان های دانشگاه علوم پزشکی تهران به منظور ساماندهی، تقویت و گسترش مناسبات علمی و بهره مندي از ظرفيت های آموزشي پژوهشي، اقتصادي و اعتباري فارغ التحصیلان و دوستداران رشته های مختلف علوم پزشکی در داخل و خارج از کشور. وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع اجتماعی شدن نظام سلامت و مسئولیت اجتماعی در دانشگاه ها بنیاد حامیان دانشگاه تشکیل شد. چشم انداز این بنیاد حمایت و تقویت دانشگاه از طریق توسعه شبکه همکاران، حامیان و فارغ التحصیلان شاغل در رشته ها و کشورهای مختلف و دوست داران دانشگاه اعم از داخل یا خارج از کشور است، که نهادهای مختلف علمی و اقتصادی، در این زمینه مشغول هستند.
دکتر ترابی گفت: بنیاد حامیان توسط معاونت توسعه مورد حمایت قرار خواهد گرفت و روش متفاوتی با روش های جاری را ارائه خواهد داد. باید بتوانیم یک مدیریت منابع انسانی داشته باشیم، زیرا منابع خودمان قطعه بزرگی از این بنیاد است و قطعه کوچک در این بنیاد خیّرین هستند. وی  افزود: با توجه به داشتن نیروهای انسانی و کارشناسان کارآمد، باید فضایی را ایجاد کنیم که استعدادهای کارکنانمان شکوفا را کنیم.
در ادامه دکتر رفیع نژاد گفت: برای نگهداری و ارتقاء کیفیت آموزش و پژوهش استعدادهای ایران در دانشگاه باید منابع مالی این دانشگاه توسط فرزندان دانشگاه که همانا فارغ التحصیلان آن بوده و آنهایی که برای آینده ایران و تربیت جوانان با استعداد آن احساس مسئولیت می کنند تامین و تقویت شود. بدون کمک حامیانی که موجب تقویت منابع مالی و امکانات آموزشی و پژوهشی می شوند، نسل ما مسئولیت خود را برای تربیت نخبگان نسل بعدی به خوبی انجام نداده است.
در پایان وی افزود: حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران با هدف انجام مسئولیت انسانی و اجتماعی خود برای فراهم سازی و تقویت شرایط تربیت نخبگان آینده کشور از دانشگاه حمایت می کنند. دانشگاه نیز به منظور قدردانی از آنها و همچنین به منظور توسعه فرهنگ انجام مسئولیت های اجتماعی و کمک به آموزش بهتر نسل بعدی به طرق مختلف از نیروهای جوان و فارغ التحصیل خود قدردانی می کند.
گزارش : اسلامی نیا
عکس : حسین میری

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد