کد خبر: ٨٢٣٠٠/ ١٥:٤١ - دوشنبه ٥ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 226
چاپ
ارسال به دوست
معاونت غذا و دارو
سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین زنده دل در معاونت غذا و دارو دانشگاه
به مناسبت هفته بسیج با شعار 'بسیج مظهر ایستادگی، پیشرفت، وحدت و خدمت' در نشست صمیمی و محفل بسیجی حجت‌الاسلام و المسلمین زنده دل، برای اعضای بسیج ساختمان شماره 2 دانشگاه سخنرانی کرد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛، همزمان با هفتمین روز از هفته بسیج با عنوان بسیج مظهر ایستادگی، پیشرفت، وحدت و خدمت، جلسه ای با حضور دکتر ابولفضل نجاریان مشاوراجرایی معاونت غذا و دارو و مسئول بسیج پایگاه شهید کاظمیان، حجت‌الاسلام و المسلمین زنده دل مسئول فرهنگی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه، محترمی مسئول امور عمومی معاونت غذا و دارو و اعضای بسیج پایگاه شهید کاظمیان ساختمان شماره 2 روز دوشنبه 5 آذر 97 در محل سالن شورای معاونت غذا و دارو برگزار شد.
ابتدای جلسه دکتر ابوالفضل نجاریان ضمن تبریک تقارن هفته بسیج با هفته وحدت و میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: انشاالله بتوانیم رهرو خوبی برای پیامبر اکرم (ص) و سایر ائمه معصومین باشیم.
در ادامه حجت‌الاسلام و المسلمین زنده دل مسئول فرهنگی بسیج جامعه پزشکی با اشاره به سوره انفال گفت: آیات این سوره سند و شناسنامه بسیج می باشد.
وی افزود: در آیه 60 سوره انفال آمده است که ‌تا‌ می‌توانید ‌در‌ برابر ‌آنها‌ نیرو و اسب‌های‌ آماده‌ و زین‌ کرده‌، بسیج‌ کنید ‌تا‌ ‌با‌ ‌آن‌، دشمن‌ ‌خدا‌ و دشمن‌ خودتان‌ و دیگر دشمنان‌ ‌را‌ ‌که‌ ‌آنها‌ ‌را‌ نمی‌شناسید و ‌خدا‌ می‌شناسد، بترسانید و ‌هر‌ چه‌ ‌در‌ راه‌ ‌خدا‌ انفاق‌ کنید ‌به‌ تمامی‌ ‌به‌ ‌شما‌ بازگردانده‌ می‌شود و ‌بر‌ ‌شما‌ ستم‌ نمی‌رود و اگر کسی اینکار را نکند دشمن به راحتی حمله میکند.
حجت‌الاسلام و المسلمین زنده دل گفت: و اگر به این آیه توجه کنیم فایده عملی آن برای خودمان می باشد.
مسئول فرهنگی بسیج جامعه پزشکی ادامه داد: طبق این آیه غیر از دشمنان بیرونی، دشمنان دیگری نیز تحت عنوان دشمنان درونی وجود دارند و در ظاهر با مسلمانان همراه هستند ولی در باطن دشمن آنها می باشند؛ و اگر ما نیروی خود را افزایش دهیم می توانیم در مقابل همه دشمنان بایستیم و اگر ما مقابل دشمن عِده و عُده را فراهم کردیم از مال و جان و ناموس دفاع خواهیم کرد.
و اگر به مضمون آیه عمل کنیم منافعش شامل حال خودمان، خانواده مان و جامعه مان می شود و اگر بی تفاوت باشیم برعکس این موضوع پیش می آید.
وی با اشاره به تشکیل بسیج 20 میلیونی در 5 آذر سال 58 توسط امام خمینی (ره) گفت: پیش بینی به وجود آمدن جنگ و ایجاد بسیج موجب گردید تا در زمان جنگ آمادگی داشته باشیم و با آنها مقابله کنیم؛ و هنوز یک سال از صدور فرمان امام نگذشته بود که رژیم بعث عراق با هدف براندازی نظام نوپای اسلامی و با حمایت استکبار جهانی، علیه ایران دست به حمله همه جانبه زد. در چنین شرایطی بود که جوانان سلحشور، به اشاره امام به صورت خودجوش و تحت تشکل‌های بسیجی به جبهه‌ها شتافتند و در طول هشت سال دفاع مقدس، با تقدیم خون خود، نهال نوپای انقلاب اسلامی را آبیاری کردند و حماسه‌ها و رشادت‌های بی‌سابقه‌ای آفریدند. اینگونه بود که بسیج در تاریخ انقلاب اسلامی نه به عنوان یک نهاد نظامی صرف، بلکه به عنوان یک مکتب فرهنگی و ارزشی و کلمه طیبه‌ای که در بین همه اقشار ملت ایران ریشه دوانیده است، مطرح می‌شود.
حجت‌الاسلام و المسلمین زنده دل ادامه  داد: هر فرد دو تکلیف دارد که فردی و سیاسی می باشد و اگر کم بگذاریم به خودمان بد کرده ایم.
مسئول فرهنگی بسیج جامعه پزشکی تأکید کرد: از بسیج بالاتر چیزی نداریم و فرقی که بین بسیجیان و سایرین وجود دارد بی تفاوتی می باشد.
در پایان دکتر نجاریان ضمن تشکر از حضور حجت الاسلام وامسلمین زنده دل و بسیجیان حاضر در جلسه از تمامی بسیجیان درخواست کرد تا در همایش بسیجیان دانشگاه در روز سه شنبه 6 آذر 97 در دانشکده دندانپزشکی حضور فعال داشته باشند.

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد