کد خبر: ٨٢٣٠٧/ ١٠:٥٥ - سه شنبه ٦ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 184
چاپ
ارسال به دوست
معاونت بین الملل
برگزاری مراسم جشن میلاد حضرت پیامبر (ص)، امام صادق (ع) و گرامیداشت هفته وحدت در خوابگاه‌های حجت دوست، نرگس و سارا
مراسم جشن میلاد حضرت پیامبر (ص)، امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت هفته وحدت با استقبال دانشجویان بین‌الملل در خوابگاه‌های حجت دوست، نرگس و خوابگاه سارا واقع در شعبه جزیره کیش پردیس بین‌الملل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، این مراسم‌ها شنبه 3 آذر 97 با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط دانشجویان بین‌المللی آغاز شد.
در برنامه خوابگاه حجت دوست بیش از 55 دانشجوی پسر از کشورهای عراق، لبنان، فلسطین، سوریه، افغانستان، نیجریه، هند، اتیوپی و پاکستان گردهم آمدند.
قرائت زیارت رسول‌الله (ص) توسط دانشجو محمد ابوبکر نوحو، نمایش نماهنگ با موضوع مدیحه‌سرایی برای حضرت پیامبر (ص) و زندگی ایشان به زبان انگلیسی، سخنرانی توسط دانشجویان ارسلان عبدالله و محمد ابوبکر نوحو درباره راه و روش و زندگی حضرت پیامبر (ص)، مسابقه پرسش و پاسخ و اهدای جوایز به برندگان و مراسم بریدن کیک ولادت حضرت پیامبر (ص) از برنامه‌های این مراسم بود.
مسئولیت برگزاری این برنامه را امین روحانی، سرپرست خوابگاه حجت دوست با همکاری صدام حسین البخاری، محمد ابوبکر نوحو و بابا علی مانگا به عهده داشتند.
این جشن در خوابگاه سارا نیز با شرکت 50 دانشجوی بین‌المللی، مسئول امور عمومی شعبه دانشگاه در جزیره کیش و مسئول خوابگاه و با اجرای برنامه‌هایی چون ذکر احادیثی از حضرت رسول اکرم(ص) توسط دانشجو ابوتراب حسین از هند، دکلمه خوانی با مضمون صفات پیامبر (ص) توسط دانشجوی هندی تبسم فاطیما، مداحی به زبان اردو توسط گروهی از دانشجویان اردو زبان، خطابه خوانی توسط دانشجو علی اول محمدحسین از نیجریه در وصف زندگی حضرت محمد (ص)، سخنرانی توسط زهرا حسین زاده، مسئول خوابگاه با موضوع ضرورت وحدت میان مسلمانان به ویژه در فضای کنونی جهان و قرائت دعای فرج توسط کمیل جعفری دانشجوی پاکستانی و آصف شاه دانشجوی هندی برپا شد.
همچنین گردهمایی 60 دانشجوی دختر  از کشورهای افغانستان، پاکستان، نیجریه، کشمیر، هندوستان، استرالیا، عراق، بنگلادش و لبنان در خوابگاه نرگس نیز با سخنرانی درباره ابعاد شخصیتی حضرت رسول اکرم (ص) و تفسیر آیاتی از قرآن کریم توسط دکتر نیکنام، استاد دانشگاه و مدیر شعب بین‌الملل، نمایش نماهنگ در مدح حضرت پیامبر (ص) به زبان عربی و انگلیسی، نمایش نماهنگ رسول‌الله از خواننده مسلمان سامی یوسف، اجرای دو مسابقه انفرادی و گروهی با موضوعات متنوع اسلام، قرآن، زندگی حضرت پیامبر (ص)، هفته وحدت و اطلاعات عمومی قرآنی توسط دانشجو حمیده الموسوی و اهدای جایزه به برگزیدگان و مراسم بریدن کیک همراه بود
الهام رضازاده، کارشناس امور دانشجویی و فرهنگی، سما یاقوتی، سرپرست خوابگاه و محبوبه عنبری کارشناس امور دانشجویی معاونت دانشجویی و فرهنگی با همکاری دانشجویان بین‌الملل حمیده الموسوی، بشرا حیدر، اقرا حیدر، فاطیما زمان، زینب عبدالرحمن، زینب لاوال یونس و جمعی از دانشجویان نیجریه خوابگاه نرگس مسئولیت اجرای این برنامه را بر عهده داشتند.
توضیح اینکه دانشجویان بین‌المللی در پایان این مراسم‌ها با میوه و شام پذیرایی شدند.
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد