کد خبر: ٨٢٤٥٤/ ١٥:٠١ - يکشنبه ١١ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 42
چاپ
ارسال به دوست
گروه خبری RSS, آزمایشگاه پیش بالینی
معرفی آزمایشگاه پیش بالینی در پژوهشکده مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی
آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران (TPCF) باهدف همکاری‌های مشترک درزمینهٔ تحقیقات پیش بالینی در پژوهشکده مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی توسط معاون علمی و فناوری آزمایشگاه معرفی شد.

این جلسه با حضور دکتر احسان شریف معاون علمی و فناوری آزمایشگاه پیش بالینی، دکتر محمدحسین حریرچیان رئیس و جمعی از رزیدنت‌ها و پژوهشگران پژوهشکده مغز و اعصاب بیمارستان امام خمینی باهدف گسترش و ترویج هر چه بیشتر تحقیقات پیش بالینی در این پژوهشکده 6 آذر  ۹۷ برگزار شد.
دکتر شریف در این جلسه ابتدا به معرفی فعالیت‌ها و تجهیزات آزمایشگاه پیش بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران پرداخت و سپس به اهمیت مطالعات پیش بالینی و تأثیر آن در تسریع و بهبود روند پژوهش‌ها اشاره کرد.
معاون علمی و فناوری آزمایشگاه، ارتباط میان تحقیقات پیش بالینی و بالینی و همچنین چگونگی  آن را موردبررسی قرار داد.
در ادامه ایشان با اشاره به اهمیت تحقیقات پیش بالینی برای رفع مشکلات در بالین به چگونگی اثرگذاری این تحقیقات در این حوزه پرداخت‌.
پژوهشگران حاضر در جلسه بابیان نقطه نظرات، علاقه‌ی خود را برای آشنایی هر چه بیشتر با این حوزه ابراز و به دغدغه‌های موجود درزمینهٔ تحقیقات پیش بالینی ازجمله عدم انجام تحقیقات پیش بالینی به دلیل دسترسی کم به امکانات موردنیاز اشاره کردند.
دکتر شریف در پاسخ به این دغدغه‌ها با اشاره به برنامه‌های پیش رو در آزمایشگاه پیش بالینی در راستای ایجاد مدل‌های حیوانی در حوزه‌های مختلف آمادگی این آزمایشگاه را برای ایجاد مدل‌های حیوانی در حوزه علوم اعصاب اعلام کرد.
 
برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت آزمایشگاه به آدرس http://tpcf.ir مراجعه نمایید.
انتهای پیام / *
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد