کد خبر: ٨٢٤٨٣/ ١٠:٢٣ - دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 167
چاپ
ارسال به دوست
معاونت دانشجویی, گروه خبری RSS
دکتر حلب چی: از بيان آزادانه و ارائه ديدگاه هاي دانشجويان در كرسي هاي آزاد انديشي دانشجويان حمايت می کنیم
معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي تهران با بيان اينكه معتقدم نبايد برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي حالت اداري و فرمايشي پيدا كند، گفت: برگزاري و نوع موضوع كرسي هاي آزاد انديشي بايد توسط دانشجويان اداره شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی به نقل از ایسنا، دكتر فرزين حلب چي در گفت و گو با خبرنگار ايسنا با اشاره به اينكه اولين شوراي صنفي دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور در دانشكده پزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران شكل گرفت افزود: در سال 88 به دليل منحل شدن شوراي صنفي دانشگاه علوم پزشكي تهران، فعاليت شورا متوقف شد و در سال 95 با برگزاري انتخابات منظم، فعاليت ها با قوت بيشتري پيگيري شد و در حال حاضر تمامي دانشكده ها و خوابگاه هاي دانشگاه، نماينده شوراي صنفي دارند.
وي شوراي صنفي دانشجويان را به عنوان فرصتي براي دانشگاه دانست و گفت: با توجه به عدم نياز به حضور اهرم هاي نظارتي دانشگاه در بخشي از امورات، شوراهاي صنفي دانشجويان مي توانند با ارائه ايده ها و افكار جديد، در اين مسير پيش بروند. اين امر در نهايت باعث ارتقاي توان اجرايي و فكري دانشگاه مي شود.
معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي تهران با بيان اينكه اعضاي شورا فقط مي توانند به مسائل صنفي آموزشي و پژوهشي بپردازند، اظهار كرد: اعضاي شوراي صنفي تمايل دارند در مباحث اجتماعي و فرهنگي فعاليت كنند و معاونت دانشجويي نيز از فعاليت اين دانشجويان استقبال مي كند و بدنبال اين هستيم كه سطح فعاليت هاي فرهنگي، هنري و اجتماعي دانشجويي را افزايش داده و از آن حمايت كنيم.
دكتر حلب چي كمبود منابع مالي و پايين بودن سرانه دانشجويي را يكي از مشكلات پيش روي معاونت دانشجويي دانشگاه عنوان كرد و گفت: بدنبال تنظيم برنامه و پيگيري براي برون رفت از اين مشكلات هستيم و اميدواريم با ارائه برنامه هاي جديد، منابع مالي مناسبی در اختيار اين معاونت قرار گيرد. البته همه مشكلات منابع مالي نيستند، بلكه برنامه ريزي و داشتن طرح و برنامه نيز از اهميت بالايي برخوردار است.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه به وضعيت برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي در دانشگاه اشاره كرد و افزود: معتقدم نبايد برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي حالت اداري و فرمايشي پيدا كند و برگزاري و نوع موضوع كرسي هاي آزاد انديشي بايد توسط دانشجويان هدايت شود و خوشبختانه در حال حاضر 3 كرسي آزاد انديشي توسط تشكل هاي دانشجويي در دانشگاه برگزار شده است.
وي با بيان اينكه محدوديتي در موضوعات برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي در دانشگاه وجود ندارد، اظهار كرد: مسئولين دانشگاه هيچ گونه مشكلي در خصوص بيان آزادانه و ارائه ديدگاه هاي دانشجويان در كرسي هاي آزاد انديشي ندارند و از دانشجويان حمايت خواهيم كرد.
معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه علوم پزشكي تهران در پايان با اشاره به مهم ترين برنامه هاي اين دانشگاه به مناسبت 16 آذر و روز دانشجو خاطرنشان كرد: سياست ما اين است در اين روز فضا و بستر مناسب را براي فعاليت هاي دانشجويان فراهم كنيم و در حال حاضر تشكل هاي دانشجويي موضوعات خود را براي برگزاري كرسي آزاد انديشي در اين روز ارائه كرده اند و در روزهاي آينده جلسه هماهنگي نيز با دبيران تشكل هاي دانشجويي برگزار خواهيم كرد تا هماهنگي هاي بيشتري در اين زمينه صورت گيرد.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#