کد خبر: ٨٢٤٩١/ ١٢:٢٥ - دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 831
چاپ
ارسال به دوست
پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم
میزبانی گروه تحقیقاتی پای دیابتی پژوهشگاه علوم غدد از دومین دوره جامع پیشرفته مراقبت از پا
دومین دوره پیشرفته مراقبت از پای دیابتی با هدف ارائه آموزش های اولیه و کاربردی، دانش تخصصی نظری و مهارت های بالینی برای پیشگیری و مراقبت از زخم پای دیابتی به صورت دو هفته ای از 5 تا 15 آذر ماه در بخش های تئوری و بالینی در محل پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه در حال برگزاری است.

محور های مورد بحث در این دوره آموزشی شامل ارزیابی و غربالگری پای سالم و مبتلا به زخم ، شناسایی روش های پیشگیری از ابتلا به زخم پای دیابتی، کنترل و مدیریت مشکلات مربوط به پای دیابتی، تدوین برنامه مراقبتی پای دیابتی، آموزش به بیمار مبتلا به دیابت و خانواده وی در مورد نحوه مراقبت از پاست.
شناسایی انواع زخم پای دیابتی، آشنایی با روش های آفلودینگ پای دیابتی، یکارگیری روش های نوین در درمان پای دیابتی نیز از دیگر بحث های آموزشی ای هستند که در این برنامه ارائه می شوند.
همچنین شرکت کنندگان دوره جامع پیشرفته مراقبت از پا با مفاهیمی همچون طبقه بندی انواع زخم پای دیابتی، اهمیت و کاربرد گایدلاین ها و پروتکل ها در مراقبت از پا، پوشش مناسب پا، آشنایی با فرایند بهبود زخم و همچنین طرح مراقبت و درمان بیمار آشنا می شوند.

این دوره آموزشی دارای امتیاز بازآموزی است. 
خبرنگار: فیروزه حا جی پور
عکاس: مصطفی کمازانی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد