کد خبر: ٨٢٤٩٩/ ١٣:١٩ - دوشنبه ١٢ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 173
چاپ
ارسال به دوست
معاونت غذا و دارو
پنجمین جلسه کارگاه حیات طیبه متعالیه از منظر قرآن برگزار شد
پنجمین جلسه کارگاه حیات طیبه متعالیه از منظر قرآن با محوریت مهارت‌های زندگی بر اساس اصول اسلامی 'حیات طیبه متعالیه از منظر قرآن' برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو: این کارگاه به همت بسیج جامعه پزشکی و اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران با محوریت، خلاصه‌ای از جلسات اول تا پنجم آداب و اصول مهارت‌های زندگی فردی و اجتماعی، کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه زنان و خانواده، کمک به تربیت نسل کارآمد و اصول فرزند پروری و ... روز یکشنبه 11 آذر 97 در سالن شورای معاونت غذا و دارو برگزار شد.
در این جلسه دکتر مینایی پور به بیان دین، مباحث چیستی و چرایی، تعاریف دین، منطق و فلسفه پرداخت و به داشتن زندگی آرام و سه نوع ارتباط مؤثر در زندگی شامل ارتباط با خود، ارتباط باخدا و ارتباط با غیر خود اشاره کرد.
وی در خصوص عناوین مهارت‌های زندگی که شامل خودآگاهی، همدلی، روابط بین فردی، ارتباط مؤثر، مقابله با استرس، مدیریت هیجان، حل مسئله، تصمیم‌گیری، تفکر خلاق، تفکر نقادانه و فرزند پروی مطالبی را بیان کرد.
دکتر مینایی پور همچنین به مسئله نقش بازی در سنین مختلف و ارتباط آن با مسئولیت‌پذیری و متعهد شدن فرزندان در سنین بزرگ‌سالی اشاره کرد و اظهار داشت: مهم‌ترین مسئله‌ای که در تربیت فرزندان مدنظر است دیده شدن فرزندان از طرف والدین (اهمیت دادن به کارهای فرزندان) است. 
در ادامه مینائی پور مدرس این کارگاه به موضوع حیات طیبه پرداخت و گفت: زندگی افراد معمولاً براثر عدم مهارت‌ها و عدم برخی آموزش‌ها و  مواجهه و رویارویی با مشکلات دچار تزلزل می‌شود.
وی با تأکید بر امر مهارت‌ها تمرین و تکرار که بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: در کنار تکرار و تمرین والدین باید در قالب بازی مطالب را بیان کنند چراکه بچه‌ها تصویرسازی می‌کنند و با آن زندگی می‌کنند. همان‌گونه که امام صادق (ع) می‌فرمایند:'رها کن فرزندت را در جنب‌وجوش و بازی'
وی علاوه بر اینکه پایه زندگی را، به عشق ورزیدن در خانواده میان والدین و فرزندان دانست؛ گفت مهارت و تفکر خلاق در تربیت افراد بسیار مؤثر است. و کودکان ما در آموزش و بازی درس زندگی را بهتر می‌توانند در قالب حل مسئله تفکر خلاق، رهبری، کنترل خشم و کنترل رفتار و ...را یاد بگیرند و فرمول فهم زندگی، عشق‌ورزی است. ما باید به کودکان خو مهارت در همدلی ، مهارت خودآگاهی ،مدیریت رابطه تفکر خلاقانه و تفکر نقادانه را بیاموزیم تا طعم شیرین زندگی را حس کند.
توضیح اینکه این جلسه از کارگاه 'حیات طیبه متعالیه از منظر قرآن' با امتیاز ضمن خدمت ویژه خواهران و میزبانی معاونت غذا و دارو با سخنرانی مینایی پور، خانم علی پور و خواهران بسیجی بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد