کد خبر: ٨٢٥٤٠/ ١٣:٢٥ - سه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 374
چاپ
ارسال به دوست
شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر
برگزاری جلسه توجیهی تشکیل کانون سلامت محله در روستای علی آباد قاجار
واحد آموزش بهداشت شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر با همکاری خانه بهداشت علی‌آباد قاجار جلسه توجیهی و دعوت به همکاری برای تشکیل کانون سلامت محله برگزار کرد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر، واحد آموزش بهداشت با همکاری خانه بهداشت علی‌آباد قاجار جلسه توجیهی و دعوت به همکاری برای تشکیل کانون سلامت محله در این روستا که از روستاهای شهر چهاردانگه این شهرستان است را در باشگاه ورزشی علی آباد قاجار یازدهم آذر97 تشکیل داد.
کارشناس واحد آموزش بهداشت شبکه بیان کرد:  بنا بر سیاست کلی دولت و وزارت بهداشت برای ارتقاء سطح زندگی مردم و تشکیل کانون‌های سلامت محلات جلسه توجیهی برای عموم مردم روستای علی‌آباد قاجار تشکیل شد. جلسه با تعریفی از کانون سلامت محله، که یک تشکل اجتماع‌محور محلی است که مردم باهدف ارتقای سلامت خود، خانواده، محله و جامعه مشارکت می‌کنند، شروع شد.
در ادامه به هدف کلی کانون‌ها که برای ارتقای سطح سلامت جسمی، روانی و اجتماعی و معنوی ساکنان محله و تقویت شادابی و امید در شهروندان از طریق بهبود شرایط محیطی و اجتماعی و ترویج سبک زندگی سالم است اشاره شد و اینکه چرا محله مهم است و بسیاری از رفتارهای مؤثر در بهبود سلامت یا بیماری به شیوه زندگی فردی و شرایط محله‌ای که در آن زندگی می‌کنیم وابسته است و تنها تصمیمات فردی برای ارتقاء سلامت کفایت نمی‌کند.
سپس به خود مراقبتی و لزوم آن در محیط خانه، کار و محله و مزایای آن اشاره و از مردم برای تشکیل قریب‌الوقوع کانون محله خود دعوت به همکاری شد و فرم‌های ثبت‌نام بین آنان توزیع شد تا نسبت به تکمیل و تحویل به خانه بهداشت از سوی ایشان اقدام شود.
خبر: خورسندفرد
عکس: بیاتی نیاز

 

 

 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد