کد خبر: ٨٢٨٦١/ ١١:١٦ - چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 825
چاپ
ارسال به دوست
ستاد مرکزی روابط عمومی, گروه خبری RSS
مراسم امضای تفاهم نامه تاسیس مرکز رشد قمر در مرکز پوست و جذام با مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی برگزار شد
رئیس مرکز آموزش و پژوهش بیماری‌های پوست و جذام، همکاری با مراکز فناوری را موجب ایجاد امکانات بهتر برای بررسی و تولید محصولات جدید دانست و بر این همکاری‌ها تأکید کرد.

گالری عکس
مراسم امضای تفاهم نامه تاسیس مرکز رشد قمر و مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و فرآورده های طبیعی در مرکز تحقیقات پوست و جذام روز چهارشنبه 21 آذر 97 با حضور دکتر محمدعلی صحراییان، معاون پژوهشی دانشگاه برگزار شد.
دکتر فیروز رئیس مرکز آموزش و پژوهش بیماری‌های پوست و جذام در خصوص امضای تفاهم‌نامه بین این مرکز و مرکز رشد فناوری طب و داروسازی سنتی و طب ایرانی، گفت: این تفاهم‌نامه به‌منظور بهره‌برداری بهینه از امکانات دو مرکز برای پیشبرد اهداف آموزشی و پژوهشی و فناوری است.
وی افزود: همچنین شرکت‌های دانش‌بنیانی که از طرف مرکز رشد فناوری معرفی می‌شوند، می‌توانند از امکانات این مرکز استفاده کنند.
دکتر فیروز بابیان اینکه مرکز پوست و جذام نخستین مرکز تحقیقاتی پوست کشور است، تصریح کرد: این مرکز علاوه بر آموزش و پژوهش، طی سال‌های اخیر فعالیت درزمینهٔ فناوری را نیز در رسالت کاری خود قرار داده و نگاه ویژه‌ای به آن دارد.
وی ادامه داد: شرکت ژانوس یکی از شرکت‌های دانش‌بنیانی است که از 3 سال گذشته پس از کسب مجوزهای لازم در این مرکز شروع به کارکرده و در این مدت موفق به تولید 4 محصول شده که به بازار نیز عرضه‌شده‌اند.
دکتر فیروز در پایان خاطرنشان کرد: این شرکت تاکنون محصولاتی چون ژانولوما (کرم ضد لک)، نولایس (داروی ضد شپش)، ژانوهیل (کرم‌ترمیم زخم حاوی عسل) را پس از کسب مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو وارد بازار شده است. همچنین داروی سینا آمفولیش (درمان سالک) با همکاری این مرکز و شرکت دانش‌بنیان نانواکسیرالوند وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد پس از 10 سال تلاش تولید و پس از تأیید وزارت بهداشت وارد بازار شده و چندی قبل از سوی وزارت بهداشت در گایدلاین کشوری درمان سالک نیز اضافه شدده است،
خبر: مقدم
عکس: جمشید ربیعی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد