کد خبر: ٨٤٣٤١/ ١٢:٠٨ - سه شنبه ٢ بهمن ١٣٩٧/ تعداد بازدید: 248
چاپ
ارسال به دوست
معاونت دانشجویی, گروه خبری RSS
گزارش ماهانه معاون دانشجویی فرهنگی به دانشجویان دانشگاه- دی ماه 97
دکتر فرزین حلب چی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، گزارشی از دست آوردها و فعالیت های صورت گرفته در حوزه های فرهنگی و رفاهی برای آگاهی و همراهی دانشجویان دانشگاه منتشر کرد.

روابط عمومی معاونت دانشجویی فرهنگی: در این گزارش دکتر حلب چی با تبریک و گرامی داشت خجسته میلاد حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، طبق روال معمول در خصوص بعضی از رویدادهای مهم حوزه دانشجویی دانشگاه در ماه گذشته اشاره ای داشت که در زیر می خوانید:

کلید خوردن ثبت نام در پنجمین جشنواره‌ دانشجویی ابن‌سینا (دهم دی ماه 1397)

پس از برگزاری جلسه شورای سیاست­ گذاری جشنواره دانشجویی ابن سینا، آغاز فرآیند ثبت ­نام و بارگذاری رزومه و مستندات داوطلب‌های شرکت در جشنواره از دهم دی ماه آغاز شده است. با توجه به اینکه قسمتی از دوره تعیین شده برای ثبت نام با زمان آزمون­ های انتهای ترم همزمانی داشت، به درخواست دانشجویان و پیشنهاد کمیته اجرایی این مدت تا تاریخ دهم بهمن ماه سال جاری تمدید شد. در این قسمت از دانشجویان توانمند، فعال و مستعد دانشگاه دعوت می­کنم که امسال هم به سیاق چهار ساله گذشته در پنجمین جشنواره دانشجویی ابن سینا، حضور فعال و قدرتمندی داشته باشند.
جنب و جوش در برنامه ­های ورزشیخوشبختانه دی ماه، ماه پرتحرکی در ورزش دانشجویی دانشگاه بود. برگزاری کاروان سلامت و نشاط در دانشکده پزشکی، اجرا و پایان مسابقات جشنواره ورزشی دانشجویان در رشته ­های مختلف، برگزاری و اتمام مسابقات لیگ فوتسال دانشجویان دانشگاه، برنامه دوچرخه­ سواری همگانی در همراهی با شهردار و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه، حضور و درخشش نسبی دانشجویان در مسابقات ورزشی منطقه 10 وزارت بهداشت، برگزاری تور دوچرخه­ سواری و برنامه ­های متنوع کوهنوردی و کویرنوردی، درخشش دانشجویان دانشگاه در مسابقات شطرنج و والیبال لیگ باشگاه­ های استان تهران و ... حاکی از افزایش برنامه­ ها و به امید خدا تحرک جسمانی بیشتر دانشجویان است. همانگونه که پیشاپیش هم ذکر شده است کم ­تحرکی و فقر فعالیت جسمانی بزرگترین مشکل حوزه سلامت در جوامع در حال توسعه است و هرگونه تلاش در جهت افزایش فعالیت جسمانی جامعه یک سرمایه گذاری اثربخش و مقرون به صرفه خواهد بود. دانشجویان عزیز حوزه درمان و پزشکی هم باید به عنوان الگوی علمی و عملی در این حیطه پیشرو باشند. بدیهی است تشویق جامعه به افزایش تحرک جسمانی توسط فردی که خود اصول زندگی فعال و سالم را رعایت نمی کند، محلی از اعراب نخواهد داشت.

جشنواره بین­ المللی فرهنگی سیمرغ؛ تحرک ویژه سفیران دانشجویی و امید بازگشت به دوران اوج


دبیرخانه دهمین جشنواره بین­ المللی سیمرغ در حیطه­ های فیلم، تئاتر، موسیقی، ادبی و هنرهای تجسمی از ابتدای دی ماه با ثبت نام و پذیرش آثار آغاز به کار کرد و ثبت آثار تا ابتدای اردیبهشت سال آینده امکان پذیر خواهد بود. این جشنواره که به همت وزارت بهداشت هر ساله برگزار می شود، فرصت مناسبی برای نمایش توانمندی­ های فرهنگی، هنری و ادبی دانشجویان و کارکنان و مقایسه با سطح فعالیت­ های کشوری است. متأسفانه طی سال ­های اخیر توفیق چشمگیری در این عرصه نصیب دانشگاه نشده است. بر همین مبنا جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی دانشگاه در سال جاری با هدف شناسایی دانشجویان توانمند و فعال و ترغیب سایر دانشجویان به فعالیت ­های این حوزه انجام گردید. همچنین گروهی از دانشجویان علاقمند و خبره دانشگاه که سابقه دبیری یا فعالیت برجسته در کانون­ های فرهنگی متناظر دانشگاه را داشتند، تحت عنوان سفیران دانشجویی جشنواره برگزیده و با انگیزه­ ای بالا، برنامه­ های خوبی را برای افزایش کمیت آثار ارسالی و نیز توانمندسازی و ارتقای کیفیت آثار دانشجویی در نظر گرفته­ اند که ضمن تقدیر و تلاش برای همراهی با این عزیزان، آرزوی توفیق و سربلندی برای دانشجویان دانشگاه در تمامی عرصه­ ها را دارم.

بیست و چهارمین درخشش پیاپی دانشگاه در جشنواره تحقیقاتی رازی؛ نگاه از زاویه ­ای دیگر


خبر تکراری است و شاید طی بیست و چهار دوره برگزاری جشنواره، هر سال به شنیدن آن عادت کرده­ ایم و گاهی هم از شنیدن این خبر دچار غرور و سرخوشی مضاعف می ­شویم. طبعاً افتخار بزرگی برای دانشگاه است که هرساله بر تارک تحقیقات علوم پزشکی کشور بدرخشد و در حال حاضر هم قصد کم ارزش جلوه دادن این دستاورد را ندارم. اما دو مطلب خاص هم در این مورد توجه من را جلب می­ کند. نخست اینکه به نظرم می­ رسد تأکید زیاد و گاه افراطی بر پژوهش (و گاهاً پژوهش­ هایی که صرفاً برای بدل شدن به یک مقاله و نه حل مشکل کشور یا پاسخ به یک نیاز واقعی طراحی شده ­اند) در اعضای هیأت علمی تا حد زیادی ارتباط اساتید با دانشجویان در تمامی جنبه­ های تربیتی، فرهنگی و حتی آموزشی را کمرنگ نموده است که باید در این زمینه توجه ویژه ­ای به عمل آید. نکته دیگری که برای من تعجب آور و تا حدی تأسف بار بود اینکه بر خلاف اعضای هیأت علمی، دانشگاه در حوزه تحقیقات دانشجویی رتبه نخست را ندارد و این برای دانشگاهی که بیش از دو دهه مهد تحقیقات دانشجویی در حوزه علوم پزشکی و مؤسس نخستین مرکز تحقیقات دانشجویی بوده است، زیبنده به نظر نمی ­رسد و مستلزم نگاهی دوباره برای بهبود شرایط پژوهش ­های اصیل و کاربردی توسط دانشجویان عزیز دانشگاه است. امید می ­رود در جشنواره سال ­های آتی دانشگاه بتواند در حوزه دانشجویی هم جایگاه نخست خود را دوباره به دست آورد.
در ماه اخیر فعالیت‌های دیگری نیز در حوزه دانشجویی صورت پذیرفت که از جمله می‌توان به برگزاری جلسه هم­ اندیشی معاونان دانشجویی فرهنگی دانشکده ­ها و سایر دست ­اندرکاران فرهنگی دانشگاه، برگزاری جلسه شورای تخصصی فرهنگی اجتماعی دانشگاه با حضور ریاست محترم دانشگاه، اجرای مانور آمادگی در برابر زلزله، اطفاء حریق و امداد و نجات در مجتمع کوی پسران و برگزاری اولین جلسه آشنایی با پدافند غیر عامل معاونت دانشجویی فرهنگی ­و ... اشاره کرد.     والسلام 
 30 دی ماه 1397

انتهای پیام / *
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#