کد خبر: ٩٣٧٦٢/ ١٤:٥٥ - چهارشنبه ١ آبان ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 775
چاپ
ارسال به دوست
معاونت بین الملل, گروه خبری RSS
تفاهم‌نامه همکاری معاونت بین‌الملل دانشگاه با اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر امضا شد
تفاهم‌نامه همکاری معاونت بین‌الملل دانشگاه و اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر در راستای فعالیت میز همکاری‌های علمی دانشگاه و مراکز آموزش عالی قطر امضا شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت بین‌الملل، این تفاهم‌نامه سه‌شنبه 30 مهر 98 با رویکرد استفاده از ظرفیت‌های اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر برای تعامل و همكاري علمی دانشگاه علوم پزشكي تهران با مراکز آموزش عالی و درمانی این کشور در سالن اجتماعات اتاق مشترک ایران و قطر منعقد شد.
دکتر رامین کردی، معاون بین‌الملل دانشگاه در جریان انعقاد این تفاهم‌نامه ضمن معرفی بخشی از توانمندی‌های آموزشی، پژوهشی و درمانی دانشگاه، یکی از اهداف اصلی برای گسترش تعاملات با اتاق مشترک را همکاری جهت تسهیل جذب منابع خارجی، حمایت‌های توسعه‌ای برای خدمات فناورانه و سلامت و مشارکت بخش‌های بازرگانی در سرمایه‌گذاری‌های حوزه فناوری عنوان کرد.
وی تلاش برای ایجاد شبکه ارتباطی پویا میان بخش‌های بازرگانی عضو اتاق و مراکز پژوهشی و فناوری تابعه دانشگاه را مهم توصیف کرد و همکاری با اتاق مشترک ایران و قطر در تعریف و تأمین منابع مالی پروژه‌های تحقیقاتی مشترک دانشگاه و مؤسسات آموزش عالی و درمانی قطر را خواستار شد.
معاون بین‌الملل دانشگاه همچنین به بیان نکاتی در خصوص راه‌اندازی میز همکاری‌های علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی قطر پرداخت و افزود: حضور در Education City قطر با ایجاد شعبه مشترک دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه تهران و ارتباط در حوزه‌های مختلف درمانی از جمله اهداف ایجاد این میز همکاری است.
عدنان موسی پور، رئیس هیأت‌مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر نیز با ابراز خرسندی از همکاری با دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: این مجموعه در مسیر پیگیری مطالبات دانشگاه و تسهیل ارتباطات با مراکز علمی قطر تلاش خواهد کرد.
وی با تأکید بر اهمیت مطالعه امکان‌سنجی و ارزیابی ارتباطات علمی با قطر، خاطرنشان کرد: استفاده از پتانسیل سفارت قطر در تهران و ایرانیان موفق مقیم این کشور تسهیل‌کننده برنامه‌های همکاری خواهد بود.
تنظیم خبر: مهناز وحیدی

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#