کد خبر: ٩٣٧٨٢/ ١٦:٣٤ - پنج شنبه ٢ آبان ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 73
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی
کارگاه ارتقای مهارت های ارتباطی و رفتاری برای پرستاران بیمارستان فارابی برگزار شد
در کارگاه ارتقای مهارت های ارتباطی و رفتاری بیمارستان فارابی نحوه اعلام خبر بد و مزایای آن برای پرستاران این بیمارستان مطرح شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، آموزش پرستاری این بیمارستان کارگاه ارتقای مهارت های ارتباطی و رفتاری را پنجشنبه دوم آبان برای گروه پرستاری برگزار کرد. 
کبری رضائی، کارشناس ارشد روانشناسی در بخش اول این کارگاه در باره همدلی، مزایای گوش دادن همدلانه، انواع ارتباط، عوامل موثر در ارتباط، تعریف ارتباط موثر، مواردی که در برقراری ارتباط موثر اختلال ایجاد می کند، اثرات ارتباط موثر بر دیگران صحبت کرد.
این کارگاه در بخش دوم با موضوع چگونه خبر بد را اعلام کنیم؟ ادامه یافت. رضائی، مدرس کارگاه در این بخش خبر بد را تعریف کرد و جوانب مختلف آن را توضیح داد.
وی  با بیان اینکه در مورد گفتن خبر بد به خود بیمار،اختلاف نظر وجود دارد، افزود: اختلافات فرهنگی در دیدگاه پزشکان در انتقال اخبار بد مؤثر است. اما به‌طور کلی امروزه، نظر غالب این است که باید اخبار بد را به اطلاع خود بیمار رساند. از جمله مزایای این کار، می‌توان به حفظ و تقویت اعتماد بین پزشک و بیمار، جلوگیری از ضرر رسیدن به بیمار، افزایش رضایت بیماران و کاهش اقدامات قانونی علیه پزشکان اشاره نمود. اما نکته‌ی مهم این است که دادن خبر بد، مهارت‌های ارتباطی خاصی نیاز دارد که کادر پزشکی باید آن‌ها را بیاموزد وگرنه ممکن است در بیمار ایجاد آسیب روانی جدی کند. میزان و محتوای اطلاعاتی که پزشک باید ارائه دهد نیز براساس شرایط هر بیمار متفاوت است.
خبرنگار و عکاس: حمیده امیدوار
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#