کد خبر: ٩٣٩٤٣/ ١٥:٥٥ - شنبه ١١ آبان ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 127
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان فارابی, گروه خبری RSS
دیدار رئیس بیمارستان فارابی با دکتر ضیاء الدین یزدیان، استاد پیشکسوت گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران
رئیس و جمعی از اعضای هیئت علمی بیمارستان فارابی با حضور در منزل دکتر ضیاء الدین یزدیان، استاد پیشکسوت گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی از زحمات وی در آموزش دستیاران و فلوشیپ های این بیمارستان قدردانی کردند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، دکتر محمد رضا اکبری، مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، عصر پنجشنبه 9آبان 98 با حضور در منزل دکتر ضیاءالدین یزدیان، استاد پیشکسوت و موسس بخش استرابیسم بیمارستان فارابی دیدار کرد. رییس بیمارستان فارابی در این دیدار که دکتر آرش میرمحمد صادقی و دکتر بابک معصومیان اعضای هیئت علمی بخش استرابیسم نیز حضور داشتند،  با قدردانی از خدمات دکتر یزدیان در آموزش دستیاران و فلوشیپ های بیمارستان فارابی  برای او آرزوی تندرستی و سلامت کرد. 
توضیح اینکه: دكتر ضياءالدين يزديان، به دليل علاقه زياد به رشته چشم‌پزشكي در سال 1357 موفق به اخذ درجه تخصصي چشم‌پزشكي شد. وی که از جوان‌ترين چشم پزشكان آن زمان بود؛ با تشويق يكي از استادان خود از بازگشت به يزد منصرف شد و به استخدام دانشگاه علوم پزشكي تهران درآمد و به عنوان هيات علمي بيمارستان فارابي مشغول به كار گشت . 
دکتر یزدیان پس از گذراندن يك دوره تكميلي استرابيسم در بخش پرفسور وان نوردن در بيمارستان كودكان تگزاس، در سال 1365 بخش استرابيسم بيمارستان فارابي را براي اولين بار راه اندازي کرد. با تاسیس اين بخش و انجام تمام اعمال استرابيسم، نياز كشور برای  اعزام بيمار به خارج از كشور بسيار محدود شد.
وی در سال 1381 به درجه استادي نايل شد و در سال 1386 انجمن فوق تخصصي چشم پزشكي اطفال و استرابيسم را پايه گذاري کرد و عهده‌دار رياست اين انجمن شد. دكتر يزديان در دي ماه 1387 بعد از گذشت 30 سال و 6 ماه به افتخار بازنشستگي رسید ولی به دليل علاقه زياد به كار و تدريس، ‌به عنوان استاد افتخاري به همکاری خود با  بيمارستان فارابي ادامه داد. 
خبرنگار: حمیده امیدوار
انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#