کد خبر: ٩٣٩٥٨/ ٠٩:١١ - يکشنبه ١٢ آبان ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 105
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان امام خمینی, گروه خبری RSS
به مناسبت هفته ملی سکته مغزی
مروری بر مقوله نوروواسکولر اینترونشن، امیدی جدید در درمان سکته های مغزی در گفتگو با دکتر حسین قناعتی عضو هیئت علمی گروه رادیولوژی
دکتر قناعتی رئیس مرکز تصویربرداری مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)گفت: امروزه سکته مغزی یکی از عوامل عمده مرگ و میر در جوامع است.

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، دکتر حسین قناعتی عضو هیئت‌علمی گروه رادیولوژی و رئیس مرکز تصویربرداری مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در خصوص نوروواسکولر اینترونشن، امیدی جدید در درمان سکته‌های مغزی به مناسبت هفته ملی سکته مغزی مصاحبه کرد.
دکتر قناعتی گفت: امروزه سکته مغزی یکی از عوامل عمده مرگ‌ومیر در جوامع است.
وی افزود: درنتیجه عارضه سکته مغزی در حدود 25 درصد افراد فوت می‌کنند، 25 درصد دچار فلج و معلولیت دائمی و شدید می‌شوند، 25 درصد ناتوانی‌های خفیف‌تری را تحمل کرده و 25 درصد بدون هیچ عارضه‌ای به زندگی خود ادامه می‌دهند.
رئیس مرکز تصویربرداری مجتمع گفت: شیوع سکته مغزی از 50 سالگی به بعد بیشتر می‌شود، حالا تصور کنید فردی که به سن 50 سالگی می‌رسد، در اوج توانمندی فیزیکی و تجربی قرار دارد و این سنی است که فرد می‌تواند بهترین خدمات را به جامعه ارائه کند. در حقیقت دچار شدن افراد توانمند و مولد جامعه به چنین عارضه‌ای یک فاجعه برای فرد، خانواده‌اش و جامعه محسوب می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد که امروزه علم پزشکی توانسته با توجه به پیشرفت‌های علم داروسازی و استفاده از داروی rtpa این لخته‌ها را حل کند و اگر ظرف 24 ساعت اول پس از سکته مغزی فرد به بیمارستان منتقل شود متخصصین نرو اینترونشن می‌توانند لخته‌ها را به‌صورت مکانیکال از مغز فرد خارج سازند.
توضیح اینکه مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) از هشت سال پیش دارای مرکز جامع استروک است و به جرات می‌توان گفت بزرگ‌ترین و جامع‌ترین مرکز درمان سکته مغزی در ایران در این مجتمع واقع‌شده است.
خبر: شهره بیات

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#