کد خبر: ٩٤٠١٧/ ١١:٢٠ - دوشنبه ١٣ آبان ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 396
چاپ
ارسال به دوست
معاونت فرهنگی, گروه خبری RSS
پیام معاون فرهنگی دانشگاه به مناسبت یوم الله 13 آبان
دکتر عبدالرحمن رستمیان معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران به مناسبت یوم الله 13 آبان پیامی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:
سیزده آبان، روزی که حوادث بزرگ و سرنوشت ساز این ملت را در دل خود جای داده و چه عجیب که ردپایی ثابت در تمام این حوادث به چشم می خورد.
ردپای استکبار در تبعید حضرت امام در سال1342، در کشتار دانش آموزان و دانشجویان در دانشگاه تهران در سال 1357 بطور آشکار مشاهده می شود،  اما در 13 آبان 1358 با هوشیاری دانشجویان پیرو خط امام  و تسخیر لانه جاسوسی پایان آن را اعلام داشتند.
خون های ریخته شده شهیدان در این مسیر نشان از  ظلم ستیزی، حریت و فداکاری، فریاد استقلال خواهی و عدالت‌خواهی ملتی دارد که با حرکت های آگاهانه خط بطلانی بر اندیشه های سلطه جویان و تجاوزگران دشمنان ملت سلحشور ایران خواهند کشید.
۱۳ آبان متعلق به همه جهانیان است و اثبات می کند که نه تبعید و دور ساختن می تواند جلوی هلاکت و اضمحلال رفتارهای دیکتاتور مابانه را بگیرد و نه سن نوجوانی، دانش آموزی و دانشجویی مانعی برای قیام و دادخواهی مردمی می شود که اراده نموده اند کشور مستقل داشته باشند.
امروز با خروج عهدشکنانه آمریکا از برجام و تشدید تحریم های غیر انسانی و خصمانه او بر علیه مردم مظلوم جمهوری اسلامی ایران بار دیگر ثابت شد که دشمن شماره یک و غیرقابل اعتماد مردم عدالت خواه و ظلم ستیز در جهان، اوست.
این تجربه گران سنگ استکبار ستیزی، تکلیف سنگینی بر دوش اصحاب علم و دانش و دانشگاهیان می نهد و بر ما واجب می سازد که با تلاش بیشتر در راه علم اندوزی و دانش افزایی و با تکیه بر تعهد، کسب تخصص و دانش برخاسته از ایمان، پرچم استکبار ستیزی را بر افراشته نگاه داریم که به واقع بهترین نمونه و شاخص برای استکبار ستیزی سرآمدی در علم دانش و ارتقا رونق تولید است، که به فرموده امیرالمومنین علی علیه السلام: 'العلم سلطان'.
دکتر عبدالرحمن رستمیان
معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران         
انتهای پیام / *
کلید واژه ها
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#