کد خبر: ٧١٢٣٤/ ١٦:١١ - يکشنبه ١٦ مهر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 9295
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, گروه خبری RSS
با حضور وزیر بهداشت مراسم تکریم رییس پیشین و معارفه سرپرست جدید دانشگاه برگزار شد
دکتر هاشمی با اهدای لوحی از دکتر علی جعفریان رییس پیشین دانشگاه قدردانی و حکم انتصاب دکتر عباسعلی کریمی سرپرست جدید دانشگاه را ابلاغ کرد.

گالری عکس( جمشید ربیعی )

گالری عکس( سید میثم عطری)

گالری عکس( حسین اکبریان)

گالری عکس ( اسماعیل استاجی)

گالری عکس( الهام حق شناس)

در این مراسم که 16 مهر 96در سالن همایش‌های دانشگاه برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر عیسی زاده مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، یکی از عوامل موفقیت دانشگاه را مدیریت عقلانی، با حکمت و تدبیر آن دانست گفت: خوشبختانه این دانشگاه از چهره‌ها و شخصیت‌های برتر علمی، اخلاقی، تربیتی و معنوی برخوردار است و در طی 4 سال گذشته در مدیریت دکتر جعفریان  خلوص،  صداقت، عقلانیت و هوشمندی دیده می‌شد.
وی با بیان اینکه مدیریت دانشگاه، باوجود سلایق و علایق متنوع علمی و سیاسی‌کاری سخت و دشوار است گفت: دکتر کریمی نیز از چهره‌های موفق دانشگاه هستند و انصاف و حق‌گرایی را به‌عنوان ملاک‌های قضاوت خود در نظر می‌گیرند و امیدوارم در طول مدیریتشان بر موفقیت و سرافرازی دانشگاه بی افزایند.
سپس دکتر امینی مشاور عالی رییس پیشین دانشگاه، با اشاره به این بیت «عید رمضان آمد و ماه رمضان رفت / صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت» گفت: رفتن دکتر جعفریان برایمان سخت است و این سختی با آمدن دکتر کریمی آسان می‌شود.
دکتر امینی با اشاره به ویژگی‌های مدیریتی و شخصیتی دکتر جعفریان گفت: اولویت قرار دادن منافع دانشگاه در تصمیم‌گیری‌ها، حرکت مبتنی بر برنامه، ثبات در رأی، پیش‌بینی پذیری در مواجه با مسائل، پاسخگو بودن و تسلط و شناخت  نسبت به زیرمجموعه از ویژگی‌های بارز دکتر جعفریان است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از دکتر هاشمی برای انتخاب شایسته دکتر کریمی تشکر کرد و گفت: تجربه و تعهد کم‌نظیر دکتر کریمی و نظم و دقت نظر ایشان قطعاً به پیشرفت دانشگاه کمک می‌کند.
در ادامه دکتر ظفرقندی رییس اسبق دانشگاه، با اشاره به سابقه 42 ساله شناخت خود از دکتر کریمی و دکتر جعفریان گفت: با دکتر جعفریان را در کسوت معلمی و با دکتر کریمی در دوران دانشجویی و فعالیت‌های قبل از انقلاب آشنا شدم و در طول این سال‌ها  از این دو بزرگوار به‌جز خوبی ندیدم.
وی وظیفه دانشگاه را رفع نیازهای کشور دانست و افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران ابروی علمی کشور است و نقش مهمی در تربیت  استاد برای سراسر کشور دارد و باید در مرزهای علمی حرکت کند لذا برای انجام همه این مسئولیت‌ها نیاز به استقلال دارد تا  بتواند تصمیمات جدی بگیرد.
در ادامه دکتر جعفریان  بابیان اینکه  خوشحالم جلسه تکریم و معارفه در دانشگاه شیرین است و در فضای مثبتی برگزار می‌شود گفت: قرار من با دکتر هاشمی برای مسئولیت دانشگاه 4 سال بود، پس از پایان این دوره که خدمت ایشان رسیدم، نظرشان بر تغییر بود. وقتی درباره رییس جدید دانشگاه با من مشورت کردند؛ به دلیل سابقه خوب، تعهد و علاقه‌ای که دکتر کریمی نسبت به دانشگاه داشتند از انتخاب ایشان بسیار خوشحال شدم.
وی با اشاره به بخشی از دستاوردهای دانشگاه در عرصه ملی و بین‌المللی در این 4 سال، برای دکتر کریمی آرزوی موفقیت کرد و گفت: همگی ما، رییسمان را دوست داریم و متعهد می‌شویم  که در مسیر پیشرفت دانشگاه همراهشان باشیم. شهادت می‌دهم من هم در این دوره شاهد این همکاری در مجموعه دانشگاه بودم.
رییس پیشین دانشگاه، بابیان اینکه امروز با همان لباسی در خدمت شما هستم که در جلسه معارفه بودم با این تفاوت که رنگ موهایم به رنگ لباسم نزدیک شده افزود: خوشحالم که این مسئولیت با سفر حجی که مشرف شدم تمام شد و این سفر هم با طوافی به نیابت از شما بزرگواران به پایان رسید هرچند که از همه دوستان حلالیت طلبیده بودم، بازهم این کار می‌کنم.
سپس دکتر کریمی رییس جدید دانشگاه، ضمن قدردانی از تلاش‌های دکتر جعفریان و تأکید بر توجه به پیشینه دانشگاه گفت: از 83 سالی که از عمر دانشگاه می‌گذرد 43 سال آن را شاهد بودم و معتقدم برای تصمیم‌گیری عاقلانه باید گذشته دانشگاه و نقاط قوت و ضعف آن را در نظر گرفت و از کنار تلاش پیشینیان ساده عبور نکرد.
وی بابیان اینکه اعتماد به این دانشگاه همیشه نتیجه داشته است افزود: بدنه دانشگاه مستحکم‌تر از آن است که با جابه‌جایی مسئولان،  لغزشی بر اندام آن بیفتد. بزرگ‌ترین کاری که برای اساتید و همکاران خود می‌توانیم انجام دهیم اینکه به‌جای ایجاد مزاحمت در کارشان، تسهیلاتی را برایشان فراهم کنیم و اجازه دهیم کارشان را انجام دهند.
رییس دانشگاه، مسئولیت دانشگاه را در قبال دانشجویان نخبه آن، سنگین دانست و افزود: هنوز نگاه پرمهر و مسئولانه دکتر بهادری و دکتر یلدا در زمان دانشجویی‌ام را به یاد دارم اعضای هیئت‌علمی دانشگاه هم  باید دانشجویان را به چشم فرزندان خود ببینند و زمینه رشدشان را فراهم کنند.
دکتر کریمی در خصوص کارکنان دانشگاه هم گفت: باید شرایطی را فراهم کنیم که کارکنان در آرامش و با خیالی آسوده به وظایف خود عمل کنند. درست است که کمبودها و کاستی‌هایی وجود دارد اما راه‌حل مشکلات فقط پول نیست بلکه با توجه، اعتماد کردن و صبر و تحمل می‌توان سختی‌ها را پشت سر گذاشت.
در ادامه وزیر بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی تهران مایه فخر کشور دانست و افزود:  از اینکه در خانه خودمان در کنار هم جمع شده‌ایم افتخار می‌کنم و امیدواریم دانشگاه همچنان در مرزهای دانش حرکت کند و ثمراتش برای مردم باشد.
وی بابیان اینکه امروز جلسه تکریم دکتر جعفریان و بیعت با دکتر کریمی است افزود: افتخار داشتم در طول 4 سال گذشته با عزیزانی آشنا شوم که یکی از بهترین‌های آن‌ها دکتر جعفریان است. اگرچه از قبل می‌شناختمشان اما از نزدیک باهم کارنکرده بودیم و در طی 4 سال گذشته یک دوره سخت را باهم سپری کردیم.
وزیر بهداشت کارنامه کاری دکتر جعفریان را قابل‌قبول دانست و افزود: دکتر جعفریان در سال‌های پایانی ریاستشان با چالش‌هایی روبرو بودند و پیشنهاد‌هایی را هم مطرح کردند که باید موردتوجه قرار گیرد. ایشان در طی این چهار سال روزانه ۱۵ ساعت کار می‌کردند و این امر جز اجر اخروی و دعای مردم سرمایه دیگری برایشان به‌جای نگذاشت و از ایشان برای قبول مسئولیت در این مدت تشکر می‌کنم.
وزیر بهداشت با اشاره به حضور دکتر کریمی به‌عنوان رییس جدید دانشگاه گفت: خوشبختانه ایشان  به تغییر باور دارند و خوب است این نگاه در ساختار مدیریتی کشور نهادینه شود. زمانی که برای تعیین رییس دانشگاه با دکتر جعفریان صحبت می‌کردیم، در گزینه اول به آقای دکتر کریمی رسیدیم و در ملاقات اول با ایشان دیدم که تعصب زیادی نسبت به دانشگاه دارند و این موضوع در عمل‌شان هم دیده می‌شود چون ایشان در دانشگاه تمام‌وقت هستند.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: سیدمیثم عطری

انتهای پیام / *
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/07/19 23:50
0
0
سلام برهمه همکاران محترم ومحترمه که این متن را مطالعه می نمایند. ضمن تبریک وامید صبوری برای سرپرست محترم دانشگاه جناب آستاد کریمی ، و آرزوی قبولی زیارت استاد جعفریان تقاضا دارم همه به فکر ایجاد ساختار مدیریتی پویا -منسجم با آینده نگری باشیم و تغییر رییس موجب کم شدن فعالیت سیستم دانشگاه ویا سایر مدیریتها نشود .یک سیستم پویا اهدافش مشخص است وسلیقه فرد نمی تواند مسیرش را منحرف کند و هر فرد قابلی که به عنوان رییس یا سرپرست انتخاب می گردد موظف است در چارچوب مکتوب ومصوب شده حرکت نماید.این حقیر تقاضادارم در این زمان مشخصات هر فردی که یک سمت خاص را می گیرد در دانشگاه علوم پزشکی تهران تعریف شود تا برای همه دانشگاههای کشورالگوی شود که مثلا یک معاون پشتیبانی یا درمان ویا بهداشت ویا دانشجویی باید دارای چه حدالاقلهای باشد که موجب انگیزه حرکتی برای کارکنان آن مدیریت برای کسب انتهای ترین ردیف اشتغالی خود شود.این حرکت در زمان حاضر بزرگترین خدمت به سیستم دانشگاه است. معرفی معاونین تخصصی ودارای سوابق مرتبط کمک کند مشکلات ریز ادارای سریع برطرف شود وسیستم چابکتر از گذشته خدمت نماید.طرح موضعات در جلسات تخصصی تر وبه دور از اعمال سبیقه ها خواهد شد.ودرنهایت کارنامه عملکرد فرد ملاک بقا یا تغییر آن خواهد شد ونه المانهای سلیقه ای .اعضا تشکیل دهنده هر دانشگاه افراد فهیمی هستند که توانایی تشخیص دارند و میتوانند مسئول خود را خود انتخاب کنند ،مگر مه اینکه دانشگاهیان ما افراد نخبه این جامعه هستند ؟ اگر باور دارید پس چرا به نظرات این اعضا توجه نمی کنید واگر اعتقاد ندارید صحبتی نیست . درانتها امید است نگرش صحیح مدیریتی و شایسته سالاری دینی ومردمی موجبات انتخابها یا انتصابات ویا ابقای معاونین ومدیریتهای محترم را به دنبال داشته باشد و شاهد حرکت نوین وارتقا رتبه دانشگاهی در سطح جهان باشیم. موفق وپیروز باشید
کاربر مهمان
1396/07/17 9:17
0
0
واقعا جای بسی تاسف است دردنیا وقتی مسئولی ازکاربرکنارمیشود دیگرهیچ پستی به اوداده نمیشود اما دراین جا چه از( رییس جمهور.وزیر .رییس ومعاون ....) فورا برای اوشغلی درنظرگرفته میشود وجوانهای تحصیل کرده این مملکت باید بیگارباشند
کاربر مهمان
1396/07/17 9:16
0
0
صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت.
کاربر مهمان
1396/07/17 7:37
0
0
امیدواریم واقعا نگاه خردمندانه و با مساوات به کل ابعاد دانشگاه لحاظ شود نه اینکه مثل دکتر جعفریان دغدغه مادی پزشکان بالینی سبب بی توجهی به سایر رشته ها شود.
کاربر مهمان
1396/07/16 17:48
0
0
به راستی دکتر جعفریان الگوی مدیریت متخصص، متعهد و اخلاق مدار هستند. از خدای بزرگ برای رئیس مهربان و با پرستیژ دانشگاه، سلامتی، خوشحالی، دوام توفیق و عاقبت به خیری خواستارم. برای دکتر کریمی، رئیس جدید دانشگاه هم سلامتی، توفیق روزافزون و عاقبت نیک آرزومندم. میر حامد
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد