کد خبر: ٧٢٨٢٦/ ١٠:٥٠ - دوشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 3367
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, گروه خبری RSS
نخستین نشست رییس دانشگاه با روسای بیمارستان‌ها برگزار شد
دکتر کریمی: کارکنان دانشگاه نباید دغدغه دستیابی به حقوق اولیه خود را داشته باشند
کارانه معوقه خرداد 1396 کارکنان و اسفند 1395 پزشکان تا پایان آذر پرداخت می‌شود
در جلسه رییس دانشگاه با روسای بیمارستان‌ها، امور قابل‌واگذاری به روسای بیمارستان‌ها موردبررسی قرار گرفت.

گالری عکس
در این نشست که 20 آذر 96 در سالن شورای دانشگاه برگزار شد، دکتر عباسعلی کریمی رییس دانشگاه، روسای بیمارستان‌ها را مسئول همه امور بیمارستان دانست و گفت: روسای بیمارستان‌ها باید نسبت به  جنبه‌های مختلف بیمارستان اشراف کامل داشته باشند.
وی با اشاره به سابقه ریاست خود بر سه مدل بیمارستانی گفت: قبول دارم بیمارستان‌ها شرایط متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. تجربه مدیریتی که در طول این 21 سال کسب کرده‌ام کمک کرده تا زوایای مختلف بیمارستان‌ها را بشناسم.
رییس دانشگاه با تأکید براینکه در جلسه روسای بیمارستان‌ها  به‌جای مسائل روزمره باید برنامه‌های کاری مطرح شود گفت: هیات رئیسه دانشگاه با مسائل و مشکلات بیمارستان آشنا هستند البته در چنین شرایطی است که مدیریت کارآمد خودش را نشان می‌دهد چراکه در این وضعیت بیمارستان‌ها باید به‌گونه‌ای اداره شوند که با چالش کمتری مواجه شوند.
دکتر کریمی حضور فیزیکی روسای بیمارستان را در مجموعه ضروری خواند و افزود: در شرایطی که امکانات بیمارستان محدود است  بدون مداخله روسای بیمارستان‌ها در نظام مالی و نظارت بر آن نمی‌توان از این بحران عبور کرد.
رییس دانشگاه، با تأکید بر مدیریت جامع در بیمارستان‌ها  افزود: مدیریت 20 ساله گذشته بیمارستان‌ها دچار تناقضاتی بوده که نمونه آن بیمارستان‌های امام خمینی و شریعتی است که باوجود همه بخش‌های تخصصی ویژه و نیروی انسانی مجرب، با مسائلی همچون نبود پارکینگ مناسب و سختی عبور و مرور در محوطه بیمارستان و ساخت‌وسازهای مکرر مواجه هستند.
وی افزود: در حال حاضر ضروری‌ترین کار در بیمارستان‌های امام خمینی و شریعتی ساخت پارکینگ مناسب است تا رفت‌وآمد کارکنان و بیماران با سهولت بیشتری انجام شود.
دکتر کریمی بابیان اینکه من بیش از سایرین بر پرداخت به‌موقع کارکنان حساس هستم، بر انجام به هنگام این امر تأکید کرد و گفت: با کمک معاونت توسعه تلاش کردیم پرداخت‌های نیروی انسانی که در اثر بدهی بیمه‌ها، با مشکل مواجه شده بود به‌موقع انجام شود.
رییس دانشگاه بر نگاه ویژه روسای بیمارستان‌ها بر کارکنان زیرمجموعه خود تأکید کرد و گفت: کارکنان ما به‌جای دغدغه دستیابی به حقوق اولیه خود باید دغدغه انجام بهتر وظایفشان را داشته باشند و این امر با حمایت درست روسای بیمارستان‌ها و مسئولان دانشگاه میسر می‌شود.
رییس دانشگاه در بخشی دیگری از سخنان خود نکاتی را درخصوص انتخاب افراد شایسته در مسئولیت‌های مختلف بیمارستان بیان کرد و گفت: روسای بیمارستان‌ها باید نسبت به امور مالی بیمارستان حساس باشند و مدیران مالی مناسبی را در این مسئولیت بکار گیرند.
دکتر کریمی اداره داخلی بیمارستان را برعهده مدیران این مجموعه دانست و گفت: بسیار مهم است که مدیر بیمارستان‌ها هماهنگ با مجموعه عمل کنند چنانچه در این زمینه با مسائلی مواجه هستید با کمک دکتر بیگلر برای اصلاح آن اقدام کنید.
وی با اشاره به نقش معاونان آموزشی در پیشبرد رسالت بیمارستان‌های آموزشی گفت: افرادی را به این سمت منصوب کنید که نسبت به امور آموزشی بیمارستان حساس و بر آن نظارت دقیقی داشته باشند. با این کار نگرانی‌هایی که ممکن است پیرامون مسائل آموزشی بیمارستان وجود داشته باشد برطرف می‌شود.
رییس دانشگاه با تأکید بر انتخاب معاون درمان مناسب در بیمارستان‌ها گفت: با انتخاب معاون درمان فعال و کارآمد می‌توانید اهداف معاونت درمان دانشگاه و وزارتخانه را به‌خوبی پیش ببرید و با تقسیم‌کار و تفویض اختیار به افراد لایق بخشی از بار مسئولیت خود را کم‌تر کنید.
دکتر کریمی نقش مترون ها را نیز مهم دانست و گفت: این مسئولیت حساسیت زیادی دارد لذا افراد مناسب در این زمینه به‌کارگیرید و تمامی امور پرستاری را به آنان واگذار کنید.
وی در پایان سخنان خود آینده پیشروی دانشگاه را نویدبخش دانست افزود: واقعیت این است که ما از این بحران مالی عبور خواهیم کرد و نباید نگران آن باشیم.
در ادامه جلسه دکتر بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی منابع دانشگاه به تشریح امور قابل‌واگذاری به روسای بیمارستان‌ها پرداخت و گفت: کارانه معوقه خرداد 1396 کارکنان و اسفند 1395 پزشکان تا پایان این ماه پرداخت می‌شود.
آزاده چتروز مدیر مالی دانشگاه نیز نکاتی را درخصوص مسائل مالی بیمارستان‌ها متذکر شد.
دکتر رستمیان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه نیز به معرفی این معاونت و راه‌های همکاری بیمارستان‌ها با نهادهای اجتماعی موثر بر سلامت پرداخت.
سپس روسای بیمارستان‌ها به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.
در پایان جلسه نیز مقرر شد یک کارگروه متشکل از معاونان توسعه و درمان و نیز دو نفر از روسای بیماستان ها به‌منظور تعیین مصادیق واگذاری امور، از ستاد دانشگاه به بیمارستان‌ها تشکیل شود.
این نشست که ساعت 7 صبح آغازشده بود در ساعت 9 به کار خود پایان داد.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: مهدی کیهان

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/09/22 12:36
0
0
با سلام و عرض ادب خدمت دکتر کریمی، خیلی خیلی از بیانات ارزشمندتان ممنون و از اینکه انقدر به صراحت صبحت می نمایید جای تشکر دارد ، بی عدالتی در دانشگاه بسیار است چرا کسی جلو این بی عدالتی ها رو نمی گیره ، چرا کارمندان مراکز تحقیقات کارانه ندارند فقط و فقط باید زندگی خودشان رو با حقوق سر کنند ولی در عوض خیلی افراد هستند که حضور پیدا نمی کند در پست هاشون و می گن دانشگاه در جریان ورود و خروج ما هست بعد دانشگاه هم اضافه کار ، کارانه و تشویقی میده به نظر شما این عدالت است .
کاربر مهمان
1396/09/21 11:23
0
0
با سلام تو این دانشگاه چیزی که براش ارزش قائل نیستن کارمندان ،امیدوارم با دیدی که اقای دکتر کریمی دارن نگرش به کارمندان دانشگاه یه کم عوض بشه ومقداری از بی عدالتی ها کاسته بشه
کاربر مهمان
1396/09/21 9:14
0
0
با سلام امیدواریم این جمله شما«من بیش از سایرین بر پرداخت به‌موقع کارکنان حساس هستم، » برای تمام معاونت های تحت پوشش شما جامه عمل بپوشد. خواهش میکنیم با کارکنان معاونت بهداشتتان نیز نشستی صمیمانه داشته باشید.
کاربر مهمان
1396/09/20 19:35
0
0
با سلام استاد دکتر کریمی محترم پزشک متخصص ماده ۸۸ دانشگاه حقوق ماهانه ندارد اضافه کار ندارد محرومیت از مطب ندارد پرداخت تشویقی مناسبت ها ندارد حق مسکن و حق خواربار ندارد... فقط یک کارانه دارد لطفا پزشکان متخصص ماده ۸۸ درمانی که نهایت تلاش را برای دانشگاه میکنند دریابید.
کاربر مهمان
1396/09/20 15:51
1
0
با سلام و احترام ما کارکنان دانشگاه به داشتن اینچنین رئیسی که با دید وسیع و همه جانبه تمام زوایای حوزه ی کاری خود را مد نظر دارد به خود می بالیم
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد