کد خبر: ٧٣٣٥٤/ ١٨:٠٤ - شنبه ٩ دی ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 3060
چاپ
ارسال به دوست
حوزه ریاست, گروه خبری RSS
بازدید 3 ساعته رییس و معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه از آزمایشگاه جامع تحقیقاتی
دکتر کریمی: آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه محل خوبی برای تلفیق محققان علوم پایه و بالینی است
رییس دانشگاه با حضور در آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه از بخش‌های مختلف آن بازدید و با گفتگو با مسئولان و کارشناسان هر بخش از نزدیک در جریان ریز فعالیت‌های آن قرار گرفت.

گالری عکس
دکتر کریمی در ارزیابی خود از بازدید بعدازظهر شنبه 9 دی 96 از آزمایشگاه جامع گفت: امروز از 8 طبقه آزمایشگاه جامع بازدید داشتیم و از اقداماتی که تاکنون صورت گرفته، بسیار خوشحال شدم. 

استقبال آزمایشگاه جامع از محققان 
وی با اشاره به بخش‌های مختلف ساختمان آزمایشگاه جامع گفت: طبقه هشتم مربوط به گروه تجاری‌سازی و بخش اداری آن است. در طبقه ششم آزمایشگاه ملی دخانیات با تجهیزات پیشرفته درحال آماده‌سازی است که امیدواریم فعالیت آن گسترش‌یافته و به آزمایشگاه مواد مخدر و دخانیات تبدیل شود.
رییس دانشگاه تصریح کرد: در طبقه چهارم و پنجم نیز آزمایشگاه جامع دانشگاه باهدف ارائه خدمت به‌تمامی پژوهشگران درحال فعالیت است که بایستی با اعتمادسازی، پژوهشگران را تشویق کنیم به این مرکز مراجعه و از امکانات آن استفاده کنند.
دکتر کریمی افزود: در طبقه سوم، آزمایشگاه شرکت دانش‌بنیان داروسازی مستقر است. در طبقه دوم نیز، آزمایشگاه آموزشی دانشکده فناوری‌های نوین قرار دارد که دانشجویان این دانشکده و سایر دانشکده‌ها با ارائه معرفی‌نامه می‌توانند از امکانات آن استفاده کنند.
وی افزود: طبقه اول مربوط به آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی وابسته به معاونت غذا و داروی دانشگاه است  که با تجهیزات پیشرفته و نیروی انسانی کارآمد به فعالیت می‌پردازد.
رییس دانشگاه به معرفی طبقه همکف ساختمان آزمایشگاه جامع پرداخت و گفت: در طبقه همکف دو بخش قرار دارد که یک بخش وسیع آن درحال بازسازی به‌منظور ایجاد  اتاق تمیز(Clean Room) است که درصورت تکمیل می‌تواند در اختیار همه واحدهای دانشگاه قرار گیرد. این بخش با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری رییس‌جمهور در حال آماده‌سازی است.
وی افزود: در کنار این کلین روم، کوهورت کارکنان دانشگاه قرار دارد که در حال حاضر 300 نفر از کارکنان دانشگاه به صورت پایلوت در این مرکز مورد معاینات و آزمایش‌های اولیه قرار می‌گیرند و در صورت نیاز به اقدامات تخصصی به مراکز درمانی معرفی می‌شوند که در صورت اجرای موفق، این طرح برای 18 هزار پرسنل دانشگاه انجام خواهد شد.
دکتر کریمی با اشاره به آزمایشگاه جامع پیش بالینی که یکی از مجهزترین مراکز تصویربرداری حیوانی در منطقه است گفت: آزمایشگاه بسیار پیشرفته‌ای در طبقه زیرین ساختمان استقرار دارد که تمامی دستگاه‌های تصویربرداری حیوانی آن توسط متخصصان مرکز تحقیقات تجهیزات پزشکی دانشگاه به مسئولیت دکتر سرکار و با حمایت دکتر ستاری ساخته‌شده است که می‌تواند مورداستفاده محققان حوزه پری کلینیکال قرار گیرد.
وی در جمع‌بندی سخنان خود گفت: مجموعه این طبقات زیر نظر دکتر صحرائیان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه اداره می‌شود که امیدوارم با حضور و دقت نظر ایشان، واحدهای غیرفعال این آزمایشگاه هرچه زودتر فعال شوند و با اطلاع‌رسانی مناسب به گروه‌های تحقیقاتی دانشگاه برای فعالیت در این مرکز، شاهد به ثمر رسیدن نتایج تحقیقات هدفمند در آینده باشیم.

راه‌اندازی بیوبانک مرکزی در آینده نزدیک
سپس دکتر صحرائیان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه یکی از اهداف راه‌اندازی آزمایشگاه جامع را تجمیع ارائه خدمات به محققان دانست و گفت: این آزمایشگاه،خدمات را به‌صورت کلی و متمرکز به پژوهشگران ارائه می‌دهد و از پراکندگی خدمات مشابه جلوگیری می‌کند.
وی افزود: بازدید پژوهشگران بالینی و پایه از آزمایشگاه و ارتباط آن‌ها با این مرکز می‌تواند نقش مهمی را در صرفه‌جویی هزینه‌های دانشگاه داشته باشد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه با اشاره به راه‌اندازی بیوبانک مرکزی (بانک نمونه‌های خونی) در آینده نزدیک گفت: با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در نظر داریم  بیوبانک مرکزی را در همین محل راه‌اندازی کنیم.
توضیح اینکه در این بازدید دکتر صحرائیان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، دکتر احمدیان رییس دانشکده فناوری‌های نوین، دکتر سرکار رییس مرکز تحقیقات تجهیزات پزشکی و دبیر ستاد توسعه فناوری نانو، دکتر حسن‌پور مدیر اجرایی آزمایشگاه جامع، دکتر امینی رییس آزمایشگاه معاونت غذا و دارو، دکتر تهرانی دوست رییس آزمایشگاه علوم اعصاب و دکتر آی رییس آزمایشگاه جامع پیش بالینی، رییس دانشگاه را همراهی کردند.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: سید میثم عطری

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد