کد خبر: ٧١٧٤٨/ ١٥:٢٥ - سه شنبه ٢ آبان ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 640
چاپ
ارسال به دوست
بیمارستان رازی
تجلیل از جانبازان شیمیایی 8 سال دفاع مقدس
انعکاس جهانی از سه دهه عوارض پوستی و آلام جانبازان شیمیایی با حضور نویسنده مشهور مجله Science در بیمارستان پوست رازی
با هماهنگی و دعوت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، ریچارد استون ادیتور مشهور مجله بین‌المللی Science جهت بررسی وضعیت جسمی جانبازان شیمیایی و همچنین ارتباط و هماهنگی بیشتر با محققین سایر کشورها به‌منظور پیشگیری و درمان عوارض حاصله از صدمات جنگ‌های شیمیایی به ایران سفر کرد.

 

 گالری عکس

 به گزارش روابط عمومی بیمارستان پوست رازی، دوشنبه اول آبان ماه 96، از یادگاران باارزش دوران هشت سال دفاع مقدس کشور با حضور دکتر ربابه عابدینی رئیس بیمارستان، دکتر سید ناصر عمادی متخصص پوست و مسئول هماهنگی برنامه، دکتر حجازی از امور ایثارگران دانشگاه، دکتر علی علیزاده نماینده وزارت بهداشت، اساتید برجسته، مسئولین و ریچارد استون نویسنده مشهور مجله بین‌المللی Science در بیمارستان پوست رازی تجلیل شد.
دکتر عمادی ضمن خیرمقدم به ریچارد استون با شرحی از حملات شیمیایی به ایران در 8 سال دفاع مقدس، به عوارض و تبعات حاصله از مجروحیت شیمیایی‌بر جانبازان، خانواده آنان و همچنین جوامع ایرانی طی 3 دهه اخیر پرداخت و خطاب به ریچارد استون گفت: امروز اساتید، مسئولین و دستیاران گروه پوست بیمارستان رازی در این نشست صمیمی از شما انتظار دارند همه ابعاد زندگی جانبازان شیمیایی و خانواده ایشان در گزارش مبسوط، به آگاهی دانشمندان، پزشکان، محققین و مردم دنیا رسانده شود تا همه عالم بدانند از سال‌های دفاع مقدس تا سه دهه بعد از مجروحیت شیمیایی، چه آلام و دردی بر جانبازان و به‌تبع آن به این کشور و مردم واردشده است.
ریچارد استون نیز بابیان اینکه خاک ایران، مردم غیرنظامی و سربازان آن بارها موردحمله شیمیایی قرارگرفته ا ند اظهار داشت: امیدوارم در بازگشت حامل پیام جامع و کامل به همه دنیا از آثار و تبعات حملات شیمیایی به مردم و کشور ایران باشم.
ریچارد استون از خدمات نوین و ارزشمند در بیمارستان پوست رازی جهت بیماران پوستی بخصوص مصدومان شیمیایی قدردانی نموده و از تلاش ویژه و کم‌نظیر پزشکان آشنا به مشکلات جانبازان شیمیایی دکتر عباس فروتن و دکتر سید ناصر عمادی تشکر کرد.
سپس دکتر عمادی در این مراسم تصاویری از مجروحین شیمیایی در دوران دفاع مقدس را برای حاضرین به نمایش گذاشت.
وی در ادامه از  دو تن از جانبازان شیمیایی که به‌شدت دچار سوختگی ناشی از گاز خردل شده بودند و تصاویر آنها در اسلاید مربوط به سال 1366 برای حاضرین به نمایش گذاشته شد، دعوت کرد تا با حضور در جایگاه، از مشکلات جسمی خود مطالبی ارائه دهند.
فضای معنوی این نشست صمیمی، به‌شدت همه حاضرین را تحت تأثیر قرارداد.
در پایان نیز دکتر عابدینی رئیس بیمارستان، استاد حسین مرتضوی، دکتر عمادی و دکتر نرگس قندی معاون آموزشی ضمن قدردانی از ایثار جانبازان هدایایی به‌رسم یادبود با حضور ریچارد استون به جانبازان مدعو حسین یزدانی و جوانمرد به نمایندگی از همه جانبازان تقدیم کردند.

 خبر و عکس: فریبا حفیظی

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد