کد خبر: ٥٧٤٨٥/ ١٤:٥٣ - يکشنبه ٤ بهمن ١٣٩٤/ تعداد بازدید: 176
چاپ
ارسال به دوست
برگزاری جلسه هماهنگی دبیران کمیته بحران و بلایای بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه
اولین جلسه هماهنگی دبیران کمیته بحران و بلایای بیمارستان های تابعه با حضور رییس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه تشکیل شد.

این جلسه  روز یکشنبه 4 بهمن 94 با حضور رییس و کارشناسان مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه و دبیران کمیته بحران و بلایای بیمارستان‌های دولتی و غیردولتی تحت پوشش در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.
ابتدا دکتر عبدالهی رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی بابیان اهداف برگزاری این جلسه گفت: در این نشست که به‌منظور آشنایی با همکاران در کمیته بحران بیمارستان‌ها برگزارشده بیشتر مایلیم شنونده مسائل و تجربیات شما در مواجهه با حوادثی که درگذشته با آن مواجه شده‌اید باشیم و قطعاً این تبادل‌نظرها بسیار مفید است.
وی همچنین در خصوص برگزاری مداوم این جلسات و برنامه‌ریزی در خصوص چگونگی و زمان برگزاری جلسات بعدی توضیحاتی داد و افزود: باید برای ماه‌های باقیمانده از سال جاری و سال آینده به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که قابل‌اجرا، مفید و زودبازده باشد. بزرگ‌ترین رسالت ما در حوزه معاونت درمان دانشگاه این است اجرای امور را برای بیمارستان‌ها تسهیل کنیم.
دکتر عبدالهی گفت: بهتر است برای شروع به سناریوهای محتمل‌تر فکر کنیم و به فکر چاره‌جویی برای شرایطی همچون سرازیر شدن حجم زیاد مجروح به بیمارستان‌های دانشگاه و یا ایجاد نقص در زیرساخت‌های مراکز در شرایط بحران (قطع برق، گاز و ...)باشیم. در خصوص آموزش هم با همکاری دانشکده مجازی در حال بررسی برگزاری دوره‌های دانش‌بنیان هستیم.
در ادامه مشایخی کارشناس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی ابلاغیه وزارت متبوع در خصوص نقشه راه در بحث مدیریت بحران را ارائه کرد.
وی به اقداماتی که در مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی انجام‌شده یا در حال انجام است و همچنین انتظاراتی که از بیمارستان‌ها وجود دارد اشاره کرد.
در پایان دکتر ذنوبی کارشناس مسئول پیشگیری از سوانح و حوادث معاونت درمان در خصوص چگونگی تکمیل زیج بر اساس کتاب HIS توضیح داد. وی از حاضرین خواست تا اطلاعات مربوط به سطح ایمنی بیمارستان را برحسب واقعیت ارائه دهند تا بتوان مداخلات واقعی‌تری برای بهبود وضع موجود انجام داد.
توضیح این‌که در ابتدای این جلسه از شرکت‌کنندگان خواسته شد تا فرم مربوط به مشخصات فردی و سوابق اجرایی و آموزشی خود در حوزه بحران را تکمیل کنند./ق
خبر: باهو

 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#