کد خبر: ٦٨٤٥٥/ ١٩:٢٧ - پنج شنبه ٤ خرداد ١٣٩٦/ تعداد بازدید: 2158
چاپ
ارسال به دوست
روابط عمومی حوزه ریاست, گروه خبری RSS
مانور دور ميزى افزايش ظرفيت بيمارستانى و ارتباطات برگزار شد
مانور دور ميزى افزايش ظرفيت بيمارستانى و ارتباطات در سطح دانشگاه و بيمارستان‌هاى تابعه برگزار شد.

گالري عکس
‎اين مانور با حضور رییس دانشگاه در كسوت رئيس ستاد بحران و معاونان و مدیران ذيربط در كسوت اعضای ستاد بحران روز پنج شنبه ٤خرداد ٩٦ همزمان در مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاى دانشگاه (Eoc) و در بیمارستانهای دانشگاه برگزار شد.
‎با توجه به مشابهت سناريوی اولیه مانور با حادثه پلاسكو ابتدا دكتر عبدالهى، رئيس مركز مدیریت حوادث دانشگاه، در خصوص حادثه پلاسكو توضيحات فنى ارائه داد.
‎سپس دكتر جعفريان رئيس دانشگاه، هدف از انجام مانور را آمادگى در شرايط بحران و حل مشكلات مربوط به آن دانست و افزود: در اين مانور از طريق web cam بین EOC دانشگاه و تمام اتاق‌های بحران بيمارستان‌ها به طور همزمان ارتباط برقرار شد. در طی مانور علاوه بر بررسی توان برقراری ارتباط اینترنتی، ارتباط بی‌سیم نیز بین EOC و بیمارستان‌ها چک شد.
‎طبق اهداف مانور، ظرفيت پذیرش بیمار و همچنین توان ایجاد ظرفیت اضافی برای پذیرش بیمار در زمان بحران در بيمارستان‌ها ارزیابی شد كه در اين مانور در زمان كوتاه كمتر از ٢ساعت حدود  ٣٥٠-٤٠٠ ظرفيت بستری، جراحی، و خدمات پاراکلینیک مورد نیاز در بيمارستان‌ها ايجاد شد.
‎رئيس ستاد افزود:در آينده جلسه اى با حضور دست اندركاران مانور برگزار خواهد شد و با دريافت بازخوردهاى مانور، به يك جمع‌بندى مى‌رسيم و نقاط ضعف را براى آمادگى هر چه بهتر در شرايط بحران مشخص خواهيم كرد.
‎در ادامه دكتر على پور، معاون درمان دانشگاه، ضمن تشكر از تمامى اعضايى كه در مانور همكارى كردند به‌ويژه رياست و معاونين دانشگاه و همكاران ICS ، روسا و همکاران اجرایى بيمارستان‌ها ، مدیریت IT، حراست، و روابط عمومى دانشگاه، افزود: در اين بحران شرايطى ايجاد شده بود كه از طريق بى‌سيم و web cam با تمامى روساى بيمارستان‌ها ارتباط برقرار شد و با توجه به اينكه در مانور قبلى از سيستم بى‌سيم استفاده شده بود و مشکلات سیستم مشخص شده بود، در اين مانور سيستم ارتقا يافته بود. قطعا برای مشكلاتى كه در مورد ارتباط با web cam در این مانور دیده شد نیز براى ارتقا و رفع مشكلات در آينده اقدام خواهد شد.
‎وى به تشكيل جلسه debriefing بعد از انجام مانور با حضور اعضاى ستاد بحران اشاره كرد و گفت:در اين جلسه ارزيابى اوليه مانور انجام و در خصوص مانورهايى كه در آينده انجام خواهد شد تصميم گيرى شد.
‎دكتر على پور گفت: در اين جلسه قرار شد براى جلوگيرى از مشكلات ارتباطى در زمان بحران، مانورهاى هفتگى در سطح دبيران بحران بيمارستان هاى تابعه و ستاد هدايت و EOCدانشگاه برگزار شود.
‎معاون درمان دانشگاه، در پايان به برگزارى مانور عملياتى در سطح دانشگاه در زمينه تخليه بيمارستان‌ها در چندماه آینده خبر داد.

خبرنگار و عکاس: نسيم اخگر 

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1396/03/06 10:39
0
0
کارخوبی شروع شده ولی باتوجه به مسئولیت دانشگاه تهران دراین گونه بحرانها وزلزله که درمناطق ۱۱ و۱۰ و۱۸ و۱۹ و۲۰ تهران اکثر خانه ها قدیمی بوده وامکان خرابی بسیار زیاد است وبیمارستانهای این دانشگاه که دراین مناطق قراردارند بسیار فرسوده هستند پیشنهاد میگردد که بیمارستانهای سیار چادری در اماکن ورزشی وزمینهای با کاربری بهداشتی ودرمانی درحوزه دانشگاه تهران از هم اکنون درنظر گرفته شده وتسهیلات مورد نیاز وپرسنل شامل طرح از هم اکنون آموزش داده شود تادرزمان بحران از طریق اعلام کد به مناطق خوانده شوند
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد

#