کد خبر: ٦٥٩٩٣/ ١٥:٠٦ - چهارشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 869
چاپ
ارسال به دوست
هجدهمین جشنواره ابن‌سينا برگزار شد
تأکید دكتر ملك‌زاده، بر تقويت همكاري‌هاي بين‌المللي در عرصه آموزش و پژوهش
معاون تحقيقات و فن‌آوري وزارت بهداشت با اشاره به‌ضرورت جذب و نگهداري نيروي انساني متبحر و كارآمد، كسب جايگاه نخست آموزش، پژوهش و بهره‌برداري از دانش سلامت در منطقه و دستيابي به رتبه زير 200 بين دانشگاه‌هاي برتر دنيا تا سال 1404 را چشم‌انداز نظام علم، فناوري و نوآوري دانشگاه علوم پزشكي تهران خواند.

گالری عکس یک 

گالری عکس دو
هجدهمین جشنواره ابن‌سينا، همزمان با سالروز تأسيس دانشكده پزشكي و به‌منظور پاسداشت اساتيد، محققين و پژوهشگران برتر 13 بهمن 95 در تالار ابن‌سيناي دانشكده پزشكي برگزار شد.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نقش دانشگاه علوم پزشکی تهران در تولید علم را بسیار تأثیرگذار دانست و گفت: این دانشگاه در سال 2016 حدود 4 هزار و 250 مقاله علمی منتشر کرده که عمده این مقالات در مجلات دانشگاه منتشرشده است.
دکتر ملک‌زاده ادامه داد: با تلاش اساتید دانشگاه، باید همکاری‌های بین‌المللی گسترش یابد تا هر استادی بتواند در حوزه تخصصی خود با مراکز علمی مرتبط دنیا ارتباط برقرار کند که مطمئناً با تقویت رشد علمی ارتباط بین‌المللی گسترش خواهد یافت.
وی همچنین خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین ارزشیابی وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی تهران توانسته در تولید علم و تعداد مقالات در 14 سال گذشته، رتبه نخست را در بین دانشگاه‌های کشور به دست آورد. به‌طوری‌که از 429 محقق برتر رشته‌های علوم پزشکی، 143 نفر یعنی یک‌سوم این افراد در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول خدمت هستند که این افتخار، موجب کسب جایگاه خوبی ازلحاظ علمی برای این دانشگاه در کشور شده است.
دکتر ملک‌زاده اضافه کرد: بر اساس ارزیابی‌های جهانی، 13 دانشگاه‌ کشور جزو یک درصد دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند که دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه نخست در کشور و رتبه 759 را در دنیا به خود اختصاص داده است. امیدواریم با توجه به پتانسیل‌های این دانشگاه و اهداف بالادستی، رتبه دانشگاه به زیر 200 در سطح جهانی و زیر 50 در منطقه آسیا کاهش یابد.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به مقالات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در دنیا گفت: هشت درصد مقالات دانشگاه علوم پزشکی تهران در مجلات برتر دنیا چاپ می‌شود که توجه به آن و افزایش این میزان تأثیر زیادی در رتبه بین‌المللی دانشگاه دارد، همکاری‌های بین‌المللی استادان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه موجب ارتقای رتبه علمی علوم پزشکی تهران است.
دکتر ملک‌زاده افزود: از 429 عضو هیئت‌علمی با H-INDEX بالای 15، یک‌سوم و به‌طور دقیق‌تر 43 نفر در دانشگاه علوم پزشکی تهران فعالیت می‌کنند.
وی تصریح کرد: 68 مقاله پر استناد پزشکی در نظام رتبه‌بندی ای اس آی مربوط به علوم پزشکی تهران بوده که همین موضوع اختلاف علوم پزشکی تهران ازنظر رتبه جهانی با سایر دانشگاه‌های کشور است این 68 مقاله تاکنون بیش از 13 هزار و 736 بار مورد استناد قرارگرفته است.
دکتر ملک‌زاده با اشاره به سرمایه‌های برتر دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: هزار و 750 عضو هیئت‌علمی در حوزه پزشکی در کشور وجود دارند که هزار و 60 نفر آن‌ها در علوم پزشکی تهران هستند. 21 نفر از 43 نفر دانشمندان یک درصد برتر دنیا در این دانشگاه حضور دارند.
معاون فناوری وزارت بهداشت گفت: تا سال 2016 دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق به تولید بیش 4 هزار و 600 مقاله بین‌المللی شده است.
دکتر ملک‌زاده در پایان با اشاره به راهکارهای ارتقاء رتبه دانشگاه علوم پزشکی تهران در عرصه‌های بین‌المللی گفت: اختصاص اعتبارات پژوهشی مناسب به افراد برجسته علمی در دانشگاه، اجازه فرصت مطالعاتی و حمایت‌های مالی از افراد برجسته علمی در حوزه پژوهش و شرکت در مجامع علمی جهانی، قرار دادن نیروی انسانی در اختیار اساتید برجسته به‌منظور انجام فعالیت‌های تحقیقاتی، تشکیل تیم مشخص در دانشگاه برای پیگیری و دریافت بودجه‌های تحقیقاتی و برخی موارد دیگر ازجمله راهکارهایی است که می‌توانیم جایگاه علمی دانشگاه را ارتقاء دهیم چراکه با شرایط فعلی نمی‌شود به جایگاهی که انتظار داریم دست پیدا کنیم.

خبر: مقدم
عکس: جمشید ربیعی

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • دکتر ملک زاده در هجدهمین جشنواره ابن سینا
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد