کد خبر: ٥٧٧٤٢/ ١٤:٤٣ - پنج شنبه ١٥ بهمن ١٣٩٤/ تعداد بازدید: 5986
چاپ
ارسال به دوست
گفت و گو با دکتر منصور ملائیان، برگزيده آموزشگر برتر دانشگاه در هفدهمین جشنواره ابن‌سينا
دکتر منصور ملائیان عضو هیات علمی گروه جراحی کودکان بیمارستان بهرامی، نظرات و پیشنهادات هدفمند اعضای هیات علمی را در پیشیرد اهداف دانشگاه ارزشمند توصیف کرد.

دکتر منصور ملائیان عضو هیات علمی گروه جراحی کودکان بیمارستان بهرامی، در هفدهمین جشنواره ابن‌سينا جایزه آموزشگر برتر (حکیم جرجانی) دانشگاه را از آن خود کرد كه به همين مناسبت گفتگويي با وي انجام داديم.

از اين‌كه در اين دوره از جشنواره ابن‌سينا برگزيده شديد چه احساسي داريد؟
احساس خیلی خوبی دارم مطمئناً دانشگاه طبق معیارهایی ما را انتخاب کرده است که این مایه فخر و مباهات است. از این‌که دانشگاه به مسائل مختلف نگاه و توجه ویژه دارد خرسندم. نباید هیات علمی فکر کنند که دانشگاه به آن‌ها توجه ندارد بلکه برگزاری اینگونه جشنواره‌ها نشان می دهد که دانشگاه به نظرات هیات علمی نیز اهمیت می دهد.

به نظر خودتان چه دلیلی را عامل انتخاب خود می دانید؟
احساس می کنم وقتی که برای آموزش‌گیرندگان می گذارم و کار علمی و رفتارهایی که با دانشجویان دارم علت انتخاب من است. البته نحوه برخورد ما با بیماران و نحوه انتقال دانش به دانشجویان نیز حائز اهمیت است.

دستاوردها و فعالیت های آموزشی خود را بگوئید؟
فعالیت آموزشی من در درمان کودکان کشور خلاصه می شود. مسائل که به آموزش‌گیرندگان می دهیم همه در جامعه انتقال داده می شود در نهایت سعی داریم روش های درستی را انجام دهیم چرا که آموزش‌گیرندگان اعضای هیات علمی را به‌عنوان الگو و سرمشق تلقی می کنند.

به‌عنوان يك آموزش گر برتر، چه محورهايي را در آموزش به دانشجويان رعايت مي‌كنيد؟
با این‌که خودم را عضو کوچکی از خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی تهران می دانم، اما حس می کنم کارها در دانشگاه دیده می شود و برگزاری اینگونه جشنواره‌ها که معیارهای خاصی دارد فعالیت اعضای هیات علمی را مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهد. دانش فنی اعضای هیات علمی باید به روز باشد و به دانشجویان انتقال داده شود چرا که این فرآیندها می تواند در درمان بیماران نقش مهمی داشته باشد.

چه پیامی برای اعضای هیات علمی دارید؟
فردی که عضو هیات علمی دانشگاه می شود؛ مطمئناً سرآمد است. باید این حس را در درون خود نگه دارند و بدون قید و شرط به کار خود ادامه دهند تا در جوانب مختلف نیز موفق شوند. اعضای هیات علمی باید علاقه مند باقی بماند، به روز باشند و دانشجویان را با انرژی مثبت آموزش دهند.
خبرنگار: الهام علی
عکاس: مهدی کیهان

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • برگزیدگان هفدهمین جشنواره ابن سینا
  • دکتر ملائیان
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد