کد خبر: ٥٧٧٦٣/ ٠٩:١٠ - يکشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٤/ تعداد بازدید: 2024
چاپ
ارسال به دوست
گفت و گو با برگزیده پیشکسوت آموزشی در هفدهمین جشنواره ابن‌سينا
دکتر یعقوبی ارشادی: تقدیر از پیشکسوتان علمی، تقدیر از شخص خاصی نیست تقدیر از علم است
برگزیده‌ی هفدهمین جشنواره ابن‌سینا، بهترین لحظات زندگی خود را فارغ‌التحصیلی دانشجویان با رضایت کامل و رسیدن آن‌ها به درجات عالی عنوان کرد.

جشنواره ابن‌سينا هرساله به‌منظور پاسداشت اساتيد، محققين و پژوهشگران در حوزه آموزش و پژوهش، در نيمه بهمن‌ماه و به نشانه سالروز تأسيس دانشكده پزشكي (15 بهمن سال 1313) در تالار ابن‌سيناي دانشكده پزشكي برگزار مي‌شود.
با دکتر محمدرضا یعقوبی ارشادی كه در حيطه استاد پیشکسوت آموزشی برگزيده‌شده است گفت‌وگو كرده‌ايم كه در ادامه مي‌خوانيد.

با سلام و تبريك براي برگزيده شدنتان در هفدهمین جشنواره ابن‌سينا، لطفاً خودتان را معرفي كنيد؟
دکتر محمدرضا یعقوبی ارشادی استاد تمام‌وقت گروه حشره‌شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین و کارشناس سازمان جهانی بهداشت در ژنو هستم.

به نظر شما چه عواملی باعث برگزیده شدن شما به‌عنوان پیشکسوت آموزشی در جشنواره این سینا شده؟
البته من خودم را هیچ‌وقت به‌عنوان پیشکسوت نمی‌دانم ولی در درجه‌ی اول لطف و محبت اساتید، هیات رئیسه دانشکده و داوران جشنواره میدانم. توکل بر خدا و تلاش مستمر، سحرخیزی، داشتن نظم و ترتیب در امور روزانه و حوصله تحسین‌برانگیز برای مداومت و پیگیری کارهای تحقیقاتی در رابطه با دانشگاه و دانشجویان، همت برجسته برای مطالعه که همه را نعمت خداوند متعال می‌دانم مهم‌ترین عوامل موفقیت من هستند.

در آموزش به دانشجویان چه اصولی را رعایت می‌کنید؟
در طول بیش از 30 سال خدمتم در دانشگاه هیچ بخلی در رابطه با یاددادن مسائل آموزشی به دانشجویان نداشتم همیشه با دانشجویان دوست هستم ضمن اینکه سختگیری هم می‌کنم.

مهم‌ترین دستاوردها و جوایزی که تاکنون به دست آورده‌اید چه بوده؟
این سومین بار است که در جشنواره ابن‌سینا حائز رتبه‌ی برتر شده‌ام. در سال 76 به‌عنوان منتخب جشنواره خوارزمی برگزیده شدم. دو نوبت در سال‌های 82 و 86 در جشنواره رازی موفق به دریافت رتبه و جایزه شدم و در جشنواره ابن‌سینا نیز به‌عنوان دانشیار برتر و رتبه دوم محقق برتر برگزیده شدم.

به نظر شما برگزاری این جشنواره در معرفی آموزشگران برتر دانشگاه به دانشجویان چه نقشی دارد؟
برگزاری این جشنواره می‌تواند برای دانشجویان و دیگر اساتید دانشگاه به‌عنوان پل موفقیت باشد و خلاقیت‌ها را بارور کند. تقدیر از پیشکسوتان علمی تقدیر از شخص به خصوصی نیست تقدیر از خود علم است. اگر در کشوری از علم تقدیر شود انگیزه‌ی پیشرفت در اساتید و دانشجویان بارور خواهد شد.

خبر: مقدم
عکس: مهدی کیهان

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • دکتر یعقوبی ارشادی در هفدهمین جشنواره ابن سینا
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد