کد خبر: ٥٧٧٦٨/ ٢٣:٥٠ - پنج شنبه ٢٢ بهمن ١٣٩٤/ تعداد بازدید: 1501
چاپ
ارسال به دوست
گفت و گو با برگزیدگان هفدهمین جشنواره ابن سینا
دکتر آقامحمدی خواستار افزایش حمایت مسئولان از پژوهش شد
دکتر اصغر آقامحمدی، پژوهشگر برگزیده دانشگاه، حمایت از پژوهشگران را موجب پویایی جامعه دانست و تاکید کرد با توجه به پژوهش و افزایش امکانات پژوهشی می‌توان راه حل بسیاری از مسائل و مشکلات موجود در کشور را شناسایی و برای آن راهکار ارائه کرد.

رییس مرکز تحقیقات نقص ایمنی دانشگاه که به عنوان پژوهشگر برگزیده معرفی شد،  زمینه فعالیت خود را ایمونولوژی بالینی بیان کرد و افزود: در زمینه بررسی مولکولی، تشخیص و مدیریت درمان بیماری نقص ایمنی با تمرکز بیشتر بر کمبود آنتی بادها فعالیت دارم.
وی تعداد مقالات خود را بیش از 220 عنوان برشمرد افزود: بیش از 180 مقاله در ISI و مابقی در سایر پایگاه‌ها علمی منتشرشده است و h-index  مقالاتم  در ISI 28 است.
این پژوهشگر برگزیده دانشگاه، با اشاره به ارزیابی خود از جشنواره ابن سینا گفت: این جشنواره از جنبه‌های مختلف می‌تواند مفید باشد نخست اینکه یادآور انسان فرهیخته و دانشمندی است که در علوم مختلف زمان خود سرآمد بوده و از افتخارات ملی کشورمان محسوب می‌شود و دیگر اینکه مشوقی برای دانشجویان و پژوهشگران جوانی است که با الگوبرداری از برگزیدگان حیطه‌های مختلف، آینده فعالیت‌های خود را تعیین کنند.
دکتر آقامحمدی با تاکید بر اینکه  تلاش و کوشش برگزیدگان قطعاً برای دریافت جایزه نیست و هدفی فراتر از این دارند افزود: این تشویق‌ها باعث می‌شود پژوهش در جامعه مطرح‌شده و جامعه به پویایی برسد.
وی خواستار افزایش حمایت مسئولان از پژوهشگران شد و افزود: پاسخ بسیاری از مسائلی را که منتظریم از آن‌سوی مرزها پیدا کنیم، می‌توانیم با کمک پژوهشگران خودمان به‌دست آوریم.
رییس مرکز تحقیقات نقص ایمنی دانشگاه با بیان اینکه مهم است که روحیه پرسش گری و پژوهشگری در جامعه دانشجویی تقویت شود افزود: دانشجویی که در ذهنش سؤال دارد به پژوهش دست می‌زند دانشجویی که در روز سؤالی برایش ایجاد نمی‌شود در عمل موفق نیست بنابراین باید دانشجویان را به‌گونه‌ای آموزش دهیم که همیشه سؤال داشته باشند و پاسخ مسائل را با دلیل و برهان بپذیرند.
وی افزود: دانشجویان باید بیاناتشان مستند به منابع علمی باشد نه اینکه بدون استناد مطلبی را بنویسند و اعلام کنند.
دکتر آقا محمدی  به بیان پیام جشنواره‌ها پرداخت و گفت: جشنواره در حقیقت دو پیام دارد اینکه  مسئولان از پژوهش حمایت کنند و دیگر اینکه دانشجویان ترغیب به پژوهش شوند.
رییس مرکز تحقیقات نقص ایمنی که جزء دانشمندان یک درصد برتر دنیا نیز شناخته می‌شود، با اشاره به افتخاراتی که در جشنواره‌های مختلف به‌دست آورده افزود: مرکز تحقیقات نقص ایمنی سه سال است که تأسیس شده و در دو  سال  92 و 93 بین مراکز تحقیقاتی باسابقه کمتر از سه سال، رتبه نخست جشنواره رازی  را کسب کرده است.
وی افزود: در جشنواره ابن‌سینا چند دوره، در سال 1382 به‌عنوان مجری طرح برگزیده تحت عنوان" ثبت کشوری بیماران مبتلا به نقص ایمنی"، در سال 87 همراه با  دکتر نیما رضائی به‌عنوان  نویسنده  برگزیده  کتاب " تشخیص و درمان بیماری‌های نقص ایمنی" که به زبان انگلیسی توسط انتشارات Springer منتشر شد،  در سال 88  به‌عنوان پژوهشگر برتر بالینی برگزیده شدم.
وی با اشاره به دیگر جوایزی که تاکنون کسب کرده افزود: در جشنواره رازی سال 89 به‌عنوان پژوهشگر رتبه نخست گروه علوم  بالینی، در جشنواره پژوهشی وزارت علوم  سال 90 و در جشنواره فرهنگستان علوم پزشکی نیز به‌عنوان  پژوهشگر برتر  معرفی شدم.  در سال 91 نیز از سوی بنیاد ملی نخبگان به‌عنوان  استاد نمونه در جشنواره علامه طباطبائی انتخاب شدم.  
 خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: مهدی کیهان

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • برگزیدگان هفدهمین جشنواره ابن سینا
  • هفدهمین جشنواره ابن سینا
  • جشنواره ابن سینا
  • دکتر اصغر آقامحمدی
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد