کد خبر: ٥٧٧٩٧/ ٠٧:١٠ - شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٤/ تعداد بازدید: 1655
چاپ
ارسال به دوست
گفت وگو با برگزيده آموزشگر برتر دانشگاه در هفدهمین جشنواره ابن‌سینا
دکتر صوفيا نقدی: با دید مادی نمی‌توان در جایگاه علمی قرار گرفت
دکتر صوفیا نقدی آموزشگر برتر دانشگاه و برگزیده جایزه حکیم جرجانی، جایگاه اساتید دانشگاه تهران را ارزشمند خواند و تاکید کرد حفظ این جایگاه نیاز به تلاش بسیاری دارد.

دکتر صوفیا نقدی که در هفدهمین جشنواره ابن‌سینا به‌عنوان آموزشگر برتر معرفی شد، شاخص‌ترین فعالیت آموزشی خود را تألیف و ترجمه 17 جلد کتاب درزمینه فیزیوتراپی خواند و افزود: درگذشته تعداد دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته فیزیوتراپی کم بود به همین دلیل کتاب‌های درسی این رشته نیز کمتر منتشر می‌شد این نیاز سبب شد از سال‌ها پیش در زمینه ترجمه و تألیف کتاب‌های درسی فعالیت کنم که حاصل آن انتشار 17 جلد کتاب است و هم‌اکنون نیز در حال بررسی و آماده‌سازی چند جلد کتاب دیگر برای چاپ هستم.
این دانشیار گروه فیزیو تراپی دانشکده توانبخشی، با اشاره به نکاتی که حین آموزش به دانشجویان باید موردتوجه قرار گیرد گفت: سعی می‌کنم به گونه‌ای تدریس کنم که دانشجویان با مفاهیم آشنا شوند و به‌جای حفظ کردن، مطالب را درک کرده و از خلاقیت خود در  به‌کارگیری تکنیک‌هایی که به آنها آموزش می‌دهم استفاده کنند.
وی افزود: هنگامی‌که دانشجویان در به‌کارگیری تکنیک‌های پایه از خود خلاقیت نشان می‌دهند آنها را تشویق می‌کنم و این در رضایتی که آنان از کلاس دارند بسیار مؤثر است.
دکتر نقدی با اشاره به نقش جشنواره در شناسایی آموزشگران برتر دانشگاه گفت: جایگاه اساتید دانشگاه تهران ارزشمند است و فردی که در این جایگاه قرار می‌گیرد  باید با صرف انرژی بسیار و علاقه به رسالت خود عمل کند.
این آموزشگر برتر دانشگاه، با بیان اینکه کسانی که دید مادی دارند نمی‌توانند در این جایگاه علمی قرار بگیرند افزود: ازآنجاکه پول در علم کم است کسانی که وارد این عرصه می‌شوند باید با علاقه پا به این عرصه بگذارند و به‌درستی به فعالیت بپردازند و آن مسئولیتی را که بر عهده دارند به خوبی انجام دهند.
عضو هیات علمی دانشگاه، با تاکید براینکه اساتید جوان فکر نکنند چون در مقام استادی این دانشگاه قرار گرفتند دیگر نیازی به تلاش ندارند افزود: اگرچه اساتید نخبه جذب دانشگاه می‌شوند ولی حفظ این جایگاه نیاز به تلاش زیادی در عرصه آموزش و تولید علم دارد.
وی افزود: در این دانشگاه آموزش و پژوهش از هم جدا نیست و استادی که آموزش خوبی دارد باید در جهت توسعه دانش و حیطه‌های تخصصی خود نیز پژوهش کند و کسانی که با علاقه وارد این عرصه می‌شوند می‌توانند پیشرفت خوبی داشته باشند. قطعاً اساتید جوان از چنین ویژگی‌هایی برخوردارند.
خبرنگار: سميرا کرمي 

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • برگزیدگان هفدهمین جشنواره ابن سینا
  • جشنواره ابن سینا
  • هفدهمین جشنواره ابن سینا
  • دکتر صوفیا نقدی
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد