کد خبر: ٥٧٨٠٢/ ٠٨:٢٠ - يکشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٤/ تعداد بازدید: 1902
چاپ
ارسال به دوست
برگزیدگان هفدهمین جشنواره ابن‌سینا
( + فیلم) دکتر شفیعی: حمایت از محققان، حمایت از علم است
دکتر شفیعی پژوهشگر برگزیده جشنواره ابن‌سینا، وقت‌شناسی، برنامه‌ریزی، فعالیت بسیار و یاد خدا را از عوامل تأثیرگذار در موفقیت خود دانست.

دریافت فیلم
دکتر عباس شفیعی که به عنوان پژوهشگر برگزیده هفدهمین جشنواره ابن‌سینا معرفی شد، با اشاره به زمینه تحقیقات خود گفت: تحقیقاتم به دو بخش کاربردی و رفع نیازهای دارویی کشور و حرکت در مرزهای دانش تقسیم می‌شود و تاکنون 550 مقاله با h-index 37 منتشر کردم.
استاد دانشکده داروسازی، با بیان اینکه در زمینه بیماری آلزایمر و سرطان و همچنین داروهای ضدمیکروبی و ضدالتهابی به تحقیق می‌پردازم افزود: تاکنون داروهای بسیاری تولید شدند و در اختیار صنایع دارویی کشور قرار گرفتند.
این پژوهشگر برگزیده دانشگاه، با اشاره به فعالیت‌های اجرایی که تاکنون برعهده داشته افزود: مدت 25 سال رییس دانشکده داروسازی و علاوه بر آن عضو هیات ممیزه مرکزی و دانشگاه بودم البته کارهای اجرایی بسیاری داشتم و سعی کردم هرجا که موردنیاز است خدمت کنم.
وی قدیمی‌ترین جایزه خود را مربوط به سال 1968 و جدیدترین جایزه خود را در جشنواره البرز خواند افزود: در آن سال جایزه نخست تحقیقات امریکا را در بخش دانشجویان PhD دریافت کردم و پس از طی دوره دکترای تخصصی به ایران بازگشتم و رتبه دوم تحقیقات کشور از وزارت علوم، رتبه نخست جشنواره خوارزمی، رتبه نخست جشنواره رازی در سه دوره را به‌دست آوردم. همچنین برگزیده جایزه دکتر ملک افضلی در کرمان و جایزه بیوفیزیک بیوشیمی، جایزه علامه طباطبایی و آخرین بار برگزیده جایزه البرز شدم.
دکتر شفیعی با اشاره به عوامل تاثیرگذار در موفقیت خود گفت: در وقت‌شناسی چهره شناخته شده‌ایم و برای این امر اهمیت بسزایی قائلم. هنوز هم فعالیت بسیاری دارم و ساعت 6.5 صبح در دانشکده هستم.
این استاد پیشکسوت دانشگاه، موفقیت خود را مرهون خدای متعال و صبر و شکیبایی همسرش دانست و به جوانان توصیه کرد: برای موفقیت باید برنامه‌ریزی دقیق و فعالیت بسیار داشت و خدا را فراموش نکرد.
وی در ارزیابی خود از جشنواره ابن‌سینا گفت: چندین سال به‌عنوان داور جشنواره، از نزدیک شاهد بودم که چقدر پشتیبانی و حمایت از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی اساتید و محققان می‌تواند مؤثر باشد.
دکتر شفیعی با بیان اینکه، جشنواره ابن‌سینا و دیگر جشنواره‌هایی که در کشور برگزار می‌شود قدردان فعالیت‌های محققان است افزود: آینده کشور به‌دست اساتید و دانشجویان ساخته می‌شود بنابراین پشتیبانی از آنان، پشتیبانی از علم است.
رییس مرکز تحقیقات علوم دارویی دانشگاه، با تاکید بر اینکه باید از جوانان حمایت شود تا در کشور بمانند و به فعالیت علمی بپردازند افزود: کسانی که در عرصه آموزشی و پژوهشی فعالیت دارند باید بدانند که از آنها قدرشناسی می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود جوانان را مخاطب قرارداد و گفت: جوانان نیز باید بدانند که در این کشور متولد شدند و با حمایت والدینشان به جایگاه علمی رسیدند بنابراین باید با به‌کارگیری دانش خود به مردم کشورشان خدمت کنند.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: مهدی کیهان

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • برگزیدگان هفدهمین جشنواره ابن سینا
  • جشنواره ابن سینا
  • هفدهمین جشنواره ابن سینا
  • دکتر عباس شفیعی
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد