کد خبر: ٥٧٨٤١/ ٠٩:١٠ - يکشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٤/ تعداد بازدید: 6361
چاپ
ارسال به دوست
گفت و گو با برگزیده آموزشگر برتر در هفدهمین جشنواره ابن سینا
دکتر رامش عمرانی پور: فرصت زیادی برای برنامه‌ریزی و زندگی نداریم
دکتر عمرانی پور آموزشگر برتر جشنواره ابن‌سینا و برگزیده جایزه حکیم جرجانی، با بیان اینکه نباید آنچه را که خود آزموده‌ایم دیگران نیز بیازمایند تاکید کرد در فرصت کوتاه زندگی هر آنچه را می‌دانم در اختیار فراگیران قرار می‌دهم.

دکتر رامش عمرانی پور متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی سرطان که به‌عنوان آموزشگر برتر دانشگاه موفق به دریافت جایزه حکیم جرجانی هفدهمین جشنواره ابن‌سینا شد، به بیان دلایل برگزیده شدن خودپرداخت و افزود: در گروه جراحی سه سطح فراگیر شامل دانشجوی دوره پزشکی عمومی، دستیار جراحی عمومی و فلوشیپ جراحی سرطان وجود دارند که همیشه فکر می‌کنم در فرصت محدودی که با آنان هستم بایستی هر آنچه را که می‌دانم با جزئیات کامل در اختیارشان قرار دهم.
وی با تاکید بر اینکه اساتید محترم تا می‌توانند در هر فرصتی تجربیات خود را به گسترده‌ترین شکل ممکن به فراگیران منتقل کنند چون نیازی نیست آنچه را که خود آزموده‌اند دیگران نیز دوباره بیازمایند افزود: متأسفانه جراحی سرطان رشته‌ای است که افراد شاغل در آن همواره احساس می‌کنند فرصت زیادی برای زندگی و برنامه‌ریزی ندارند زیرا از نزدیک شاهدند چه انسان‌هایی با چه اهداف و برنامه‌های بزرگی، ناگهان به انتهای زندگی‌شان می‌رسند.  بنابراین معتقدم در مدتی که فراگیران را آموزش می‌دهم بایستی هر آنچه را که می‌دانم به آنان منتقل کنم چون ممکن است دیگر فردایی در کار نباشد. از سوی دیگر بسیاری از فراگیران در آینده در  مسند استادی قرار می‌گیرند و بایستی آموخته‌های خود را به نسل‌های بعد منتقل کنند.
این آموزشگر برتر دانشگاه، با اشاره به نقش جشنواره ابن‌سینا در شناسایی آموزشگران برتر افزود: فکر می‌کنم گروه‌های جراحی به دلیل کمبود وقت و پرداختن تمام‌وقت به درمان بیماران کمتر با جشنواره ابن‌سینا آشنایی دارند درحالی‌که این جشنواره نقش بسزایی در تقویت انگیزه آموزشی و پژوهشی اساتید دارد.
وی افزود: اینکه مسئولان تلاش اساتید را می‌بینند برای اعضای هیات علمی تازه‌وارد ایجاد انگیزه می‌کند. همان‌طور که می‌دانید کسانی که به‌تازگی عضو هیات علمی می‌شوند بار اصلی مسئولیت‌های درمانی را در بخش بر عهده دارند لذا اگر بدانند که دانشگاه به عملکرد آموزشی اساتید بها می‌دهد؛ علاوه بر کار درمان، بیشتر به فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی ترغیب می‌شوند. اساتید بزرگ، آموزش را به‌صورت یک وظیفه یا حرفه نمی‌بینند بلکه آن را زندگی می‌کنند.  
دکتر عمرانی پور که مدت 19 سال است در انستیتو کانسر دانشگاه فعالیت دارد به اعضای هیات علمی کم‌تجربه‌تر توصیه کرد: باوجود همه سختی‌ها و فشار کار درمان، بخشی از زمان خود را به فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی اختصاص دهند.
وی یادآور شد: در گروه جراحی آموزش با درمان تلفیق‌شده به‌طوری‌که اساتید هنگام ویزیت و عمل بیمار جزءبه‌جزء نکات را به فراگیران آموزش می‌دهند و در این گروه فرصت برای پژوهش کم است که بایستی بزرگ‌ترهای گروه به تقویت این امر کمک کنند.
این عضو هیات علمی دانشگاه، با اشاره به نحوه شرکت خود در جشنواره گفت: برگزیده شدنم را مدیون لطف و بزرگ‌منشی اساتیدم میدانم که مرا معرفی کردند چون خودم کاندیدا نشده بودم.
خبرنگار: سمیرا کرمی
عکس: مهدی کیهان

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • برگزیدگان هفدهمین جشنواره ابن سینا
  • هفدهمین جشنواره ابن سینا
  • دکتر رامش عمرانی پور
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1394/11/19 9:25
0
1
با سلام.بنده از زحمات خانم دکتر عمرانی پور تشکر میکنم از خداوند منان برای ایشان سلامتی و طول عمر با عزت طلب میکنم.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد