کد خبر: ٦٣٤٣٠/ ٠٩:٤٨ - شنبه ١ آبان ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 1650
چاپ
ارسال به دوست
مدیریت امور دانشجویان شاهد و ایثارگر, گروه خبری RSS
اردوی توجیهی دانشجویان جدید شاهد و ایثارگر با شعار تلاش و بالندگی برگزار شد
در اردوی توجیهی دانشجویان جدید شاهد و ایثارگر، دانشجويان برتر شاهد و ايثارگر از سوی مسئولین دانشگاه لوح تقدير دریافت کردند.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومي ستاد دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه، پنج‌شنبه 29 مهرماه 95، اردوگاه شهيد باهنر وابسته به وزارت آموزش‌وپرورش، ميزبان جمعي از دانشجویان جدید شاهد و ایثارگر در رشته‌های مختلف، با حضور مسئولين دانشگاه بود.
اين اردوي یک‌روزه با حضور دكتر محقق معاون دانشجويي فرهنگي و دبير ستاد دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه، حجةالاسلام والمسلمين دكتر عيسي زاده مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، دکتر رحیمی مدیر کل محترم امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت،  الهی رییس اداره آموزش بنیاد شهید، دكتر پورمحمديان مدير امور دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه و جمعي از اساتيد دانشگاه برگزار شد.
در ابتدا دكتر محقق ورود دانشجویان را به برترین دانشگاه کشور تبریک گفت و با پرداختن به اهمیت و جایگاه دانشجو، از دانشجویان خواست از ابتدا با برنامه ریزی جلو بروند و به حداقل ها بسنده نکنند.
وی با اشاره به ناملایماتی که در زندگی هر کسی وجود دارد از دانشجویان خواست توانمندی حل این مشکلات را در خود ایجاد کنند و در حل مشکلاتشان از کمکهای ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر بهره گیرند.
معاون امور دانشجویی بر لزوم توجه دانشجویان بر مسایل سیاسی، اجتماعی اشاره کرد و در عین حال به آنها سفارش کرد تا از هدف اصلی خود که همانا درس خواندن است، غافل نشوند.
ایشان به لزوم ارتباط نزدیک با افراد سببی خانواده تأکید کرد و از دانشجویان و والدینشان خواست در حفظ این روابط بیش‌ازپیش كوشا باشند.
سپس حجةالاسلام والمسلمین دكتر عيسي زاده مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، در خصوص عوامل بالندگی و موفقیت، سخنانی ایراد کرد و ضمن اشاره به بعضی از اصول موفقیت از جمله شناخت،خود باوری، ارتباط با خدا، داشتن دوست شایسته، پرداختن به خوشی های حلال وداشتن ارزشهای اخلاقی و رفتاری، از دانشجویان خواست فرصت حضور در دانشگاه علوم پزشکی تهران را غنیمت بدانند، نسبت به وظیفه سنگین خود آگاه باشند و مراقب باشند تا هیچ چیز نتواند جلوی پیشرفت آنها را بگیرد.
ایشان همچنین با اشاره به تفکرات جاری در جامعه و فضاهای مجازی از دانشجویان خواست نسبت به هدف پدرانشان محکم باشند زیرا اقتدار امروز ایران نتیجه و ثمره زحمات شهدا، جانبازان و آزادگان است.
سخنران بعد دکتر رحیمی بود که با اشاره به آیین نامه شاهد و ایثارگر و تسهیلاتی که برای این دسته از دانشجویان در نظر گرفته شده از دانشجویان خواست از لحاظ تهذیب و تحصیل در جایگاه خوبی قرار گیرند زیرا سکان اداره کشور در آینده به آنان سپرده خواهد شد.
پس‌ازآن، الهي رييس اداره آموزش بنياد شهيد تهران بزرگ، ضمن عرض تبریک به دانشجویان موفقیت و تلاش دانشجویان و مدیریت زمان را از دلایل مهم موفقیت برشمرد و به دانشجویان تاکید کرد تا ارتباط با اساتید مشاور را هرگز از یاد نبرند.
در ادامه، دكتر پورمحمديان مدير ستاد امور دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه، سخنان مبسوطی در خصوص دلايل اجرای طرح دانشجوی پشتیبان ارائه کرد.
در بخش دیگری از اين برنامه، به‌منظور آشنايي هر چه بيشتر دانشجويان با دانشگاه، كار گروهي به‌صورت حلقه‌هاي مشاوره انجام شد.
حلقه‌هاي مشاوره در فضاي باز اردوگاه و با حضور اساتيد مشاور و دانشجويان به تفكيك دانشكده‌ها تشكيل شد كه طي آن اساتيد مشاور به سؤالات مختلف دانشجويان پاسخ دادند كه البته به‌نوعي هم مراسم معارفه دانشجويان و اساتيد بود.
در انتهاي مراسم نيز دكتر پور محمديان مدير ستاد دانشجويان شاهد و ايثارگر به جمع‌بندی موارد طرح‌شده پرداخت و با دانشجويان گپ و گفت دوستانه‌ای داشت.
از نکات جالب‌توجه این مراسم، می‌توان به پخش کلیپ‌های متعدد که متناسب با مسائل روز جامعه انتخاب‌شده بودند اشاره کرد. بخصوص کلیپ برترین‌ها که باهدف شناساندن چهره‌های مطرح دانشجویان شاهد و ایثارگر تهیه‌شده بود. همچنین دکتر دهقان همسر جانباز و دانش آموخته مقطع دکترای رشته بیولوژی تولید مثل که یکی از این چهره‌ها بود، در سخنانی کوتاهی دلیل موفقیت خود را علاوه بر لطف پروردگار، تلاش، همت، پشتکار و مدیریت درست زمان معرفی کرد تا دانشجویان به تاسی از ایشان راه پیش روی خود را با موفقیت طی کنند.
اين مراسم كه هرساله به همت ستاد امور دانشجويان شاهد و ايثارگر برگزار مي‌شود، نقش بسيار مؤثري در آشنايي اين عزيزان با  اساتيد مشاور، دانشجويان پشتيبان، فضاي دانشگاه و ابعاد مختلف آن و همچنين ستاد شاهد دارد.

انتهای پیام / *
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد