کد خبر: ٦٥٤٥١/ ١٢:٤٤ - دوشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥/ تعداد بازدید: 1844
چاپ
ارسال به دوست
دومین سمینار بین‌المللی پپتید ایران آغاز بکار کرد
ضرورت توجه به پپتید‌ها و پروتئین‌ها، جایگاه پپتید‌ها و پروتئین‌های دارویی در درمان بیماری‌ها، نقش نوروپپتید در طراحی داروهای نوین و روش‌های جدید دستگاهی در جداسازی، شناسایی و خالص‌سازی پپتید‌های دارویی محورهای عمده سخنرانی‌های ارائه‌شده در این سمینار هستند.

گالری عکس 1

گالری عکس 2

گالری عکس 3
دومین سمینار بین‌المللی پپتید ایران با عنوان مواد فعال زیستی دوشنبه 20 دی 95 به همت انجمن پپتید ایران و همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و با حمایت بنیاد الکساندر هومبولت آلمان در سالن آمفی‌تئاتر ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران، برگزار آغاز بکار کرد.
Dr.Thomas Hesse معاون علمی بنیاد الکساندر هومبولت آلمان نیز باهدف حمایت از این سمینار که تلفیقی از سمینار بین‌المللی انجمن پپتید ایران و همچنین هومبولت آلمان که با فعالیت‌های انجام‌شده توانسته بیش از 24 هزار نفر از محققین برجسته از 140 کشور دنیا را موردحمایت مالی خود قرار دهد، شرکت داشت.
دکتر سعید بلالایی رییس انجمن علمی پپتید ایران در حاشیه این سمینار در گفت‌وگویی با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه گفت: این سمینار فرصت مناسبی را در اختیار اساتید، متخصصان و محققین قرار می‌دهد تا به بررسی و تبادل آخرین یافته‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی در زمینه‌های مختلف پپتید و پروتئین بپردازند.
وی سنتز مواد فعال زیستی، دارورسانی ترکیبات فعال، شناسایی و تعیین ساختار این خانواده از ترکیبات و خالص‌سازی را از اهداف این سمینار عنوان کرد و افزود: بیش از 98 پوستر در این سمینار ارائه‌شده که نتیجه‌ی فعالیت دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و اساتید است.
وی افزود: در این سمینار ۹ نفر از اساتید برجسته آلمانی در حوزه‌های مختلف شیمی، بیوشیمی و داروسازی، 2 نفر از کشور عمان و پاکستان و 8 نفر از کشور ایران سخنرانی خواهند داشت. در ضمن دانشمندانی از دیگر کشورها نظیر ایتالیا، کانادا، پاکستان، عمان و قطر و … در این کنفرانس حضور دارند.
دکتر سعید بلالایی تصریح کرد: با توجه به اهمیت روزافزون دانش مرتبط با پپتید و رشته‌های مرتبط با این حوزه نظیر شیمی، بیوشیمی، بیوتکنولوژی، داروسازی، مهندسی شیمی و نقش پپتیدها به‌عنوان داروهای طبیعی قرن حاضر و تأثیر آن در ارتقای سلامت بشری و ضرورت شناساندن همه‌جانبه این حوزه و نیز اعتلای دانش حوزه‌های مرتبط با پپتیدها در امر آموزش، پژوهش و صنایع دارویی، انجمن پپتید ایران با اخذ موافقت از دفتر انجمن‌های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است.
رییس انجمن علمی پپتید ایران با اشاره به اهمیت این حوزه تخصصی و ویژگی بین‌رشته‌ای بودن آن، اظهار داشت: انجمن پپتید ایران که اعضای آن از متخصصان رشته‌های مختلف شیمی، داروسازی، بیوشیمی، بیوتکنولوژی و مهندسی شیمی هستند طی این مدت توانسته‌اند قدم‌های مؤثر و مثبتی را در ارتباط با جهت‌دهی تحقیقات موردنیاز کشور و دستیابی به فناوری‌های نوین بردارند.
رییس پژوهشکده شیمی پپتید دانشگاه صنعتی خواجه‌نصیرالدین طوسی خاطرنشان کرد: پپتیدها اجزای کوچک‌تر از پروتئین‌ها و واحد تشکیل‌دهنده آن‌ها اسیدآمینه ها هستند. پپتیدها را به‌عنوان داروهای جدید قرن 21 ام می‌شناسند و دلیل این نام‌گذاری اثرات سمی بسیار کم و همچنین اثربخشی هدفمندی است که این ترکیبات دارند.
وی ابراز امیدواری کرد که با برگزاری سمینار پپتید افراد فعال در حوزه‌های مرتبط با پپتید و صنایع دارویی آن امکان انجام تحقیقات هدفمند در حوزه‌های موردنیاز پپتید در کشور بیش‌ازپیش فراهم شود.
توضیح اینکه دومین سمینار بین‌المللی پپتید ایران از 20 دی 95 آغاز و تا 23 دی ادامه دارد.

خبر: مقدم
عکس: میثم عطری

انتهای پیام / *
کلید واژه ها
  • دومین سمینار پپتید
اخبار مرتبط
نظرات کاربران
کاربر مهمان
1395/10/26 8:53
0
0
با سلام کنگره با کیفیت بسیار بالایی برگزار گردید و سخنرانان از توان علمی بالایی در سطح بین المللی برخوردار بودند. امیدوارم باز هم شاهد گردهمایی های علمی و تخصصی با این کیفیت و استاندارد علمی در کشورمان باشیم.
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سامانه نظرسنجی و افکار سنجی
اقدام روابط عمومی در انتشار تاریخ شفاهی دانشگاه در قالب مصاحبه های هفتگی با اساتید ، در سایت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
بد
خیلی بد